Teesside University
Διεθνείς επιχειρήσεις με μάρκετινγκ (Top-up) BA (Hons)
Teesside University - Πανεπιστήμιο Teesside

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £21871 - £30502 £18376 - £32529 £21291 - £39327

Δηλώστε ως σημείο εισόδου το έτος 3 όταν υποβάλλετε αίτηση για αυτό το πτυχίο top-up.

Επισκόπηση του μαθήματος:

Αυτό το πρόγραμμα σπουδών "Διεθνείς επιχειρήσεις με μάρκετινγκ" επιτρέπει σε φοιτητές με Higher National Diploma ή Foundation degree στις επιχειρήσεις να σπουδάσουν για ένα έτος και να αποκτήσουν πτυχίο με άριστα στις επιχειρήσεις με έμφαση στο μάρκετινγκ. Το μάρκετινγκ βρίσκεται στο επίκεντρο κάθε διεθνούς οργανισμού και διαδραματίζει κεντρικό ρόλο στον επηρεασμό της συμπεριφοράς των καταναλωτών. Εξετάζετε τις θεμελιώδεις αξίες που συνδέουν τους ανθρώπους, τις μάρκες και τα ενδιαφερόμενα μέρη, εξετάζοντας μια σειρά από τομείς όπως το ψηφιακό μάρκετινγκ, η ευαισθητοποίηση της μάρκας και το στρατηγικό μάρκετινγκ. Ενταχθείτε σε μια κοινότητα εκπαιδευομένων από περισσότερες από 100 διαφορετικές χώρες για να αναπτύξετε τις γνώσεις σας στον τομέα της διοίκησης σε διαπολιτισμικό πλαίσιο. Η έμφαση δίνεται στο να αναλάβετε εσείς τον έλεγχο της δικής σας μάθησης, προωθώντας σας ως επιχειρηματικό στοχαστή και λήπτη αποφάσεων μέσω εργαστηριακών, διαδραστικών και αναπτυξιακών δραστηριοτήτων.

Οι κυριότεροι λόγοι για να σπουδάσετε αυτό το μάθημα

1. Πραγματική εμπειρία: οι τελειόφοιτοι φοιτητές μας διευθύνουν την Teesside Marketing Clinic, προσφέροντας προσαρμοσμένες συμβουλευτικές υπηρεσίες σε μικρές επιχειρήσεις, κοινωνικές επιχειρήσεις, ατομικές επιχειρήσεις και νεοσύστατες επιχειρήσεις στην περιοχή Tees Valley.
  2. Επιχειρηματικές ευκαιρίες: οι φοιτητές μας έχουν δημιουργήσει 500 νέες επιχειρήσεις μέσω του Launchpad και του Microbiz - μιας κοινότητας νεοφυών επιχειρήσεων που παρέχει υποστήριξη και συμβουλές σε φοιτητές που επιθυμούν να ξεκινήσουν ένα νέο επιχειρηματικό εγχείρημα.
  3. Διεθνής κοινότητα: επωφεληθείτε από τη μεγάλη διεθνή κοινότητα του Teesside University Business School για να αναπτύξετε τις γνώσεις σας στον τομέα της διοίκησης σε διαπολιτισμικό πλαίσιο. Μετά το πέρας των μαθημάτων: Παρέχουμε ένα περιβάλλον που σας επιτρέπει να αξιοποιήσετε και να αναπτύξετε περαιτέρω τα "επιπλέον" πρακτικά χαρακτηριστικά απασχολησιμότητας που θα σας κάνουν πιο ενδιαφέροντες για τους εργοδότες στην αγορά εργασίας μόλις αποφοιτήσετε. Το προσωπικό μας χρησιμοποιεί τις εκτεταμένες επιχειρηματικές διασυνδέσεις του για να παρέχει πολλές και ποικίλες ευκαιρίες για επαφή με πιθανούς εργοδότες μέσω εκθέσεων, συνεδριών με προσκεκλημένους ομιλητές, ζωντανών έργων και επιτόπιων επισκέψεων. Επιπλέον, προσφέρουμε μια σειρά εργαστηρίων και εκδηλώσεων που διασφαλίζουν ότι όλοι οι φοιτητές είναι εφοδιασμένοι τόσο με γνώσεις σε επίπεδο πτυχίου όσο και με τις πρακτικές δεξιότητες που αναζητούν οι εργοδότες από τους νέους πτυχιούχους. Η βραβευμένη υπηρεσία σταδιοδρομίας μας συνεργάζεται με περιφερειακούς και εθνικούς εργοδότες για την προκήρυξη θέσεων εργασίας αποφοίτων, ενώ παράλληλα παρέχει υποστήριξη μετά την αποφοίτηση για όλους τους αποφοίτους του Πανεπιστημίου Teesside.

Πρόσβαση στις πληροφορίες αξιολόγησης μέσω της ιστοσελίδας του Πανεπιστημίου Teesside χρησιμοποιώντας τον σύνδεσμο της σελίδας του μαθήματος που παρέχεται (ή επισκεφθείτε το www.tees.ac.uk).

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςInternational Business with Marketing (Top-up), BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Διεθνείς επιχειρήσεις με μάρκετινγκ (Top-up) BA (Hons)

Ιρλανδία £9250 έτος 1
EU £15000 έτος 1
Διεθνή £15000 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Teesside στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 16 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Teesside

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Teesside

Το Πανεπιστήμιο Teesside ιδρύθηκε το 1929 και βρίσκεται στο περιβάλλον της μεγάλης πόλης Middlesbrough. Το ίδρυμα αυτό είναι ιδιαίτερα ενεργό όσον αφορά την ερευνητική δραστηριότητα, επενδύοντας σημαντικά κεφάλαια στα έξι κέντρα του, καθένα από τα οποία είναι αφιερωμένο στους δικούς του ξεχωριστούς τομείς μελέτης. Για τους φοιτητές που είναι λάτρεις του αθλητισμού, υπάρχει επίσης μεγάλη ποικιλία σύγχρονων εγκαταστάσεων για να ικανοποιήσουν τις ανάγκες σας για άσκηση.

Λίστα με 220 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Teesside - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Teesside

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Μάρκετινγκ": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Teesside University Students’ Union