Canterbury Christ Church University
Θρησκεία, φιλοσοφία και ηθική με έτος θεμελίωσης BA (Hons)
Canterbury Christ Church University - Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Ορισμένα από τα πτυχία μας προσφέρονται επίσης με ένα πρόσθετο έτος θεμελίωσης (έτος 0). Είτε είστε απόφοιτος του σχολείου είτε κάποιος που σκέφτεται να επιστρέψει στις σπουδές αλλά δεν έχει τις προϋποθέσεις εισαγωγής για το επιλεγμένο αντικείμενο, ένα έτος θεμελίωσης μπορεί να είναι ακριβώς αυτό που ψάχνετε. Το έτος θεμελίωσης είναι το πρώτο έτος ενός τετραετούς προγράμματος το οποίο:

παρέχει μια εισαγωγή όχι μόνο στις σπουδές στο Πανεπιστήμιο αλλά και στο αντικείμενο που επιλέξατε σας προσφέρει ένα ιδιαίτερα υποστηρικτικό περιβάλλον όπου μπορείτε να αναπτύξετε την αυτοπεποίθηση, τις γνώσεις, τις δεξιότητες και την κατανόηση για περαιτέρω σπουδές. Το έτος θεμελίωσης σας βοηθά να αναπτύξετε τις δεξιότητες μελέτης και την αυτοπεποίθηση που χρειάζεστε για την τριτοβάθμια εκπαίδευση, όταν δεν πληροίτε τις προϋποθέσεις εισαγωγής για το αντικείμενό σας. Θρησκευτικές, φιλοσοφικές και ηθικές ανησυχίες εμφανίζονται συχνά στα μέσα μαζικής ενημέρωσης και στηρίζουν μια σειρά από αμφιλεγόμενα ζητήματα στον κόσμο που μοιραζόμαστε. Αν σας αρέσει να σκέφτεστε και να συζητάτε αυτά τα θέματα, τότε θα σας αρέσει αυτό το μάθημα. Θα διδαχθείτε από μια έμπειρη ομάδα ακαδημαϊκών που έχουν δημοσιεύσει ευρέως σε θέματα όπως η βουδιστική φιλοσοφία, οι συγκρούσεις για την εβραϊκή ταυτότητα και ο διαθρησκειακός διάλογος.

Ελάχιστο απαιτούμενο Δασμολόγιο UCAS

Three A Levels at Grade DDE or Extended Diploma MPP Please see our website for information https://www.canterbury.ac.uk/

Απαιτήσεις προσόντων

• International Foundation
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςReligion, Philosophy and Ethics with Foundation Year, BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Θρησκεία, φιλοσοφία και ηθική με έτος θεμελίωσης BA (Hons)

Channel Islands £9250 έτος 1
Ιρλανδία £9250 έτος 1
EU £14500 έτος 1
Διεθνή £14500 έτος 1

• Foundation

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 14 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Το Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church University (CCCU) ιδρύθηκε το 1962 και διαθέτει δύο πανεπιστημιουπόλεις για προπτυχιακούς φοιτητές, εκ των οποίων η μία βρίσκεται στο αστικό περιβάλλον της πόλης Canterbury, Kent. Οι φοιτητές έρχονται από μακριά για να παρακολουθήσουν τα μαθήματα STEM αυτού του πανεπιστημίου στα αντικείμενα της Ιατρικής και της Μηχανικής, καθώς και τα περισσότερα από 200 προπτυχιακά μαθήματα σε μεγάλη ποικιλία θεμάτων.

Λίστα με 365 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

• Where to go in Canterbury with your uni bestie - Molly and Aimee's Student VLOG
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 1
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 3
  • Why come to Christ Church? Our International Students tell us!
  • Reasons why our students love studying at Canterbury Christ Church University

Φιλοσοφία (με έτος θεμελίωσης) BA (Hons) Πανεπιστήμιο του Winchester
(The University of Winchester)
82% 0% 15% £16700 115 Γουίντσεστερ Oncampus πλήρους απασχόλησης