The University of Law
Δίκαιο με επιχειρήσεις με έτος θεμελίωσης LLB (Hons)
The University of Law - Πανεπιστήμιο της Νομικής

Παρακάτω μπορείτε να δείτε κριτικές σχετικά με προγράμματα σπουδών από 505 αποφοίτους Law with Business with Foundation Year LLB (Hons) κι άλλων προγραμμάτων σπουδών σχετικών με Νόμος από το Πανεπιστήμιο της Νομικής για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας συγκρητικά με τον μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών σε UK σχετικά με Νόμος.

Βάσει κυρίως δεδομένων από προπτυχιακούς φοιτητές

Μισθός Αποφοίτων Νόμος

Σημαντικό: Τα παρακάτω στοιχεία για τους μισθούς δεν αφορούν συγκεκριμένα προγράμματα σπουδών, αλλά περιέχουν στοιχεία για όλους τους φοιτητές σε : Νόμος στο πανεπιστήμιο. Λόγω της μεθοδολογίας συλλογής δεδομένων τα μισθολογικά δεδομένα βασίζονται κυρίως σε δεδομένα προπτυχιακών φοιτητών.

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £18500 - £25000 £19500 - £31000 £21000 - £36500

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε Νόμος (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £20957 - £29455 £17746 - £29609 £20717 - £38496

Το LLB (Hons) Law with Business with Foundation Year είναι ένα πτυχίο νομικής διάρκειας 4 ετών. Απευθύνεται σε φοιτητές που επιθυμούν να ακολουθήσουν καριέρα στο νομικό ή στον ευρύτερο εμπορικό τομέα. Το LLB έχει πρακτική εστίαση με την απασχολησιμότητα ενσωματωμένη στο πρόγραμμα σπουδών. Υπάρχει υψηλό επίπεδο προσωπικής διδασκαλίας. Οι νομικές ενότητες παραδίδονται κυρίως από επαγγελματικά καταρτισμένους δικηγόρους. Οι φοιτητές θα μελετήσουν τα βασικά νομικά θέματα και τις σχετικές δεξιότητες που είναι κρίσιμες για τον σύγχρονο φοιτητή νομικής, αλλά έχουν επίσης τη δυνατότητα επιλογής επιλογών. Το μάθημα διεξάγεται σε δύο εξάμηνα ανά ακαδημαϊκό έτος. Οι φοιτητές μελετούν έξι ενότητες ανά έτος. Το πρόγραμμα σπουδών είναι σχεδιασμένο έτσι ώστε το Θεμελιώδες Έτος να παρέχει ένα υποστηρικτικό έτος, ενσωματώνοντας τόσο ακαδημαϊκή όσο και νομική/επαγγελματική μάθηση. Για υποψηφίους που χρειάζονται να βελτιώσουν τις γνώσεις και την κατανόηση του δικαίου μαζί με τις απαραίτητες δεξιότητες που απαιτούνται για τη συμμετοχή στα προπτυχιακά προγράμματα νομικής στα επίπεδα 4, 5 και 6. Οι σπουδαστές θα αναπτύξουν τις κριτικές σπουδές και τις νομικές δεξιότητες που απαιτούνται για να προχωρήσουν στο επόμενο στάδιο του πτυχίου και που τελικά θα τους εξοπλίσουν για περαιτέρω σπουδές ή απασχόληση.

Το Θεμελιώδες Έτος περιλαμβάνει τη μελέτη 6 μαθημάτων που θα αναπτύξουν τις απαραίτητες δεξιότητες και θα εισαγάγουν τους φοιτητές σε βασικές έννοιες, ώστε να μπορέσουν να προχωρήσουν στο τριετές LLB του Πανεπιστημίου ή σε οποιοδήποτε από τα πτυχία LLB "Law with".

Διαπιστευμένο από την Επιτροπή Δικηγορικών Προτύπων για τους σκοπούς ενός πτυχίου νομικής εξειδίκευσης.

Το παρακάτω παράδειγμα βασίζεται σε όλους τους αποφοίτους Law with Business with Foundation Year LLB (Hons) από Πανεπιστήμιο της Νομικής

28% Διοικητικά επαγγέλματα
16% Επαγγέλματα αθλητισμού και γυμναστικής
12% Διδασκαλία και υποστηρικτικό επάγγελμα για τη φροντίδα των παιδιών
7% Συνεργάτες επιστήμης, μηχανικής και τεχνολογίας
6% Συνεργαζόμενοι επαγγελματίες στον τομέα των επιχειρήσεων και των δημόσιων υπηρεσιών
5% Αναψυχή, ταξίδια και συναφή επαγγέλματα παροχής προσωπικών υπηρεσιών
4% Επαγγελματίες σχεδιασμού ιστοσελίδων και πολυμέσων
3% Επαγγελματίες των μέσων μαζικής ενημέρωσης
2% Διοικητικά επαγγέλματα
2% Προσωπικές υπηρεσίες φροντίδας

Θα χρησιμοποιηθούν διάφορες μέθοδοι αξιολόγησης. Ορισμένες θα είναι με εξετάσεις. Κάποιες θα είναι με εργασίες (οι οποίες μπορεί να είναι δοκίμιο, έκθεση έργου ή χαρτοφυλάκιο) και κάποιες με προφορική παρουσίαση. Αυτό το φάσμα μεθόδων αξιολόγησης αντικατοπτρίζει την πρακτική φύση του προγράμματος και ευθυγραμμίζει την αξιολόγηση με τα μαθησιακά αποτελέσματα του προγράμματος. Θα περιλαμβάνεται μια εικονική αξιολόγηση.

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
IELTS (Academic) 6

IELTS 6,0 ή ανώτερο με ελάχιστο βαθμό 5,5 σε κάθε τμήμα.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςLaw with Business with Foundation Year, LLB (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Δίκαιο με επιχειρήσεις με έτος θεμελίωσης LLB (Hons)

Channel Islands £9250 έτος 1
Ιρλανδία £9250 έτος 1
EU £17550 έτος 1
Διεθνή £17550 έτος 1

• Foundation

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο της Νομικής

Το University of Law είναι ένα ιδιωτικό ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που βρίσκεται στη μεγάλη πόλη Γκίλφορντ της Νοτιοανατολικής Αγγλίας και ιδρύθηκε το 1962. Το ίδρυμα αυτό προσφέρει μαθήματα και πτυχία για τα εξής αντικείμενα: Δίκαιο, Επιχειρήσεις, Αστυνόμευση, Εγκληματολογία και Πολιτική. Το University of Law προσφέρει επίσης μια μοναδική επιλογή για τους διεθνείς φοιτητές με τη μορφή του μονοετούς προγράμματος ίδρυσης, το οποίο λειτουργεί ως τρόπος πρόσβασης στην προπτυχιακή νομική εκπαίδευση στο Ηνωμένο Βασίλειο.

Λίστα με 39 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο της Νομικής - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο της Νομικής

• Why choose a career in law | The University of Law
  • James Walters, student at The University of Law Business School