Liverpool Hope University
Θεολογία, Φιλοσοφία & Θρησκευτικές Σπουδές (Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών) MA
Liverpool Hope University - Πανεπιστήμιο Liverpool Hope

Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα Masters by Research είναι ένα νέο και συναρπαστικό πρόγραμμα που προσφέρεται από τη Σχολή Μεταπτυχιακών Σπουδών Θεολογίας του Πανεπιστημίου Liverpool Hope

Το πρόγραμμα προσφέρει στους φοιτητές του την ευκαιρία να ερευνήσουν σε βάθος ένα θέμα που τους ενδιαφέρει ιδιαίτερα στους τομείς της Θεολογίας, της Φιλοσοφίας ή των Θρησκευτικών Σπουδών. Η έρευνα θα επιβλέπεται από έναν από τους καθηγητές του τμήματος και θα καταλήξει στην εκπόνηση μιας διατριβής 30.000-35.000 λέξεων.

Οι φοιτητές θα ενθαρρυνθούν να εξετάσουν την αποτελεσματικότητα των ακαδημαϊκών ερευνητικών μεθόδων ως βοηθημάτων για τη μελέτη και την αυτοανάπτυξη, ως πηγή για την προώθηση της γνώσης και της κατανόησης γενικά, και ως μέσο για τη διερεύνηση, τη δημιουργία και την εφαρμογή δημιουργικών και ανεξάρτητων λύσεων σε προβλήματα του τομέα.

Οι σπουδαστές θα βοηθηθούν να αναπτύξουν την ικανότητά τους για προηγμένες και βιώσιμες δεξιότητες διαχείρισης έργων. Αυτές περιλαμβάνουν την περιγραφή, τον ορισμό και τον προγραμματισμό ενός ερευνητικού έργου, τον καθορισμό και την τήρηση προθεσμιών, την καταγραφή και τον προβληματισμό σχετικά με τα αποτελέσματα και τη δημιουργία εξελιγμένων και ισχυρών επιχειρημάτων. Οι φοιτητές θα κληθούν να βρουν τη δική τους ακαδημαϊκή κριτική φωνή που θα τους επιτρέψει να συζητήσουν το θέμα που έχουν επιλέξει στο πλαίσιο των σύγχρονων ακαδημαϊκών συζητήσεων. Ταυτόχρονα, θα διερευνήσουν και θα χρησιμοποιήσουν τις κατάλληλες μεθοδολογίες με εκλεπτυσμένο τρόπο.

• At least 6.0 in Reading and Writing
    • 6.0 in Reading and Writing and no individual score lower than 5.5
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςTheology, Philosophy & Religious Studies (MA by Research), MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Liverpool Hope στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 8 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Liverpool Hope

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Liverpool Hope

Το Liverpool Hope University, γνωστό και ως Hope, ιδρύθηκε το 1844 στο προαστιακό περιβάλλον της πόλης του Λίβερπουλ. Το Hope ανήκει επίσημα στη χριστιανική-οικουμενική θρησκεία και παρέχει χώρους για την άσκηση της πίστης σας, όπως το κτίριο EDEN και το Hope Chapel. Οι υποψήφιοι μπορούν να περιμένουν να βρουν εδώ 12 ερευνητικά κέντρα, 2 σύγχρονες βιβλιοθήκες με καταρτισμένο προσωπικό βιβλιοθηκονόμων και όλες τις ανέσεις που θα περιμένατε ως φοιτητής. Όποτε χρειάζεστε λίγο χρόνο μακριά από την πανεπιστημιούπολη στον ελεύθερο χρόνο σας, το ζωντανό κέντρο του Λίβερπουλ απέχει μόλις 40 λεπτά με το λεωφορείο.

Λίστα με 1258 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Liverpool Hope - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Liverpool Hope

• Student Life at Liverpool Hope
  • Liverpool: a students' view
  • History and Politics at Liverpool Hope University
  • Teacher Training at Liverpool Hope University
  • Law at Liverpool Hope University
  • 1. Why study Education at Liverpool Hope University?

Ευρωπαϊκή Φιλοσοφία με Ισπανικά MA (Hons) Πανεπιστήμιο του Dundee
85% 5% 5% £21900 £20800 181 Αμπερντίν Oncampus πλήρους απασχόλησης
Φιλοσοφία και Σκωτσέζικη Ιστορία MA (Hons) Πανεπιστήμιο του St Andrews
91% 1% 0% £30160 197 Σεντ Άντριους Oncampus πλήρους απασχόλησης