Bishop Grosseteste University
Θεολογία, φιλοσοφία και ηθική (με έτος θεμελίωσης) BA (Hons)
Bishop Grosseteste University - Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste

Παρακάτω μπορείτε να δείτε κριτικές σχετικά με προγράμματα σπουδών από 20 αποφοίτους Theology, Philosophy and Ethics (with Foundation Year) BA (Hons) κι άλλων προγραμμάτων σπουδών σχετικών με CAH20 από το Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας συγκρητικά με τον μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών σε UK σχετικά με CAH20.

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £24600 £21984 £24753
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £20160 - £27350 £14721 - £27536 £16715 - £32346

Είτε περιγράφετε τον εαυτό σας ως αγνωστικιστή, άθεο ή σταθερά πιστό, αν έχετε ένα παθιασμένο ενδιαφέρον για τα ηθικά, πολιτικά, φιλοσοφικά και θρησκευτικά ζητήματα της εποχής μας, αυτό το μάθημα είναι ιδανικό για εσάς. Εδώ στο BGU μπορούμε να ανατρέξουμε σε πολλά χρόνια εμπειρίας στη διδασκαλία των Θρησκευτικών Σπουδών, της Φιλοσοφίας και της Θεολογίας. Σχεδιάσαμε αυτό το προπτυχιακό πτυχίο για να φέρουμε τα παλαιότερα ακαδημαϊκά θέματα στο σήμερα - συνδυάζοντας τον πλούτο της αρχαίας παράδοσης με τη συνάφεια και τη φρεσκάδα ενός θέματος του 21ου αιώνα.

Αυτό το μάθημα προσφέρει ένα διαφορετικό είδος Θεολογίας και Ηθικής - μας αρέσει να το θεωρούμε ως Θεολογία "με σηκωμένα μανίκια". Το πρακτικό προπτυχιακό μας πρόγραμμα σπουδών θα σας πάει πέρα από την αίθουσα διδασκαλίας και θα σας ανοίξει πόρτες που έχουν τη δυνατότητα να αλλάξουν τη ζωή σας και να σας δώσουν τη δυνατότητα να κάνετε τη διαφορά στον κόσμο που ζείτε.

Ετοιμαστείτε να εξετάσετε τις πρόσφατες τάσεις στη θεολογία παράλληλα με τις επιπτώσεις των επιστημονικών ανακαλύψεων, εξερευνώντας τη θρησκευτική συζήτηση μαζί με επιχειρήματα υπέρ του αθεϊσμού και της ύπαρξης του Θεού. Ωστόσο, δεν θα σταματήσετε να μελετάτε τις παγκόσμιες θρησκείες. Θα εξερευνήσετε επίσης άλλα σημαντικά γεγονότα και ζητήματα που σχετίζονται με την τρομοκρατία, τη φυλή, το φύλο και τη σεξουαλικότητα. Εδώ στο BGU στο Λίνκολν, έχουμε πολυετή εμπειρία στη διδασκαλία των Θρησκευτικών Σπουδών, της Φιλοσοφίας και της Θεολογίας. Σχεδιάσαμε αυτό το πτυχίο για να φέρουμε το παλαιότερο από τα ακαδημαϊκά θέματα σταθερά στο σήμερα - συνδυάζοντας τον πλούτο της αρχαίας παράδοσης με τη συνάφεια και τη φρεσκάδα ενός θέματος του 21ου αιώνα.

Εάν δεν έχετε ή δεν πιστεύετε ότι θα αποκτήσετε τα κανονικά μόρια για σπουδές στο BGU, αυτό το πρόγραμμα θα σας επιτρέψει να σπουδάσετε για ένα πτυχίο χωρίς μόρια UCAS. Το πρόγραμμα σπουδών διαρκεί τέσσερα χρόνια και περιλαμβάνει ένα Θεμελιώδες Έτος, το οποίο σας δίνει μια τέλεια εισαγωγή στο τι σημαίνει να είσαι φοιτητής πανεπιστημίου και σας προετοιμάζει για αποτελεσματικές προπτυχιακές σπουδές. Στο Θεμελιώδες Έτος, θα μελετήσετε οκτώ μαθήματα, όλα από τα οποία έχουν σχεδιαστεί για να σας εφοδιάσουν με τις απαραίτητες ακαδημαϊκές δεξιότητες και γνώσεις για να προχωρήσετε με επιτυχία στο αντικείμενο που έχετε επιλέξει. Θα συμμετάσχετε επίσης σε μια σειρά εξειδικευμένων θεματικών συνεδριών από ειδικούς, που έχουν σχεδιαστεί για να σας εισαγάγουν στον τομέα που επιλέξατε.

**.

Το παρακάτω παράδειγμα βασίζεται σε όλους τους αποφοίτους Theology, Philosophy and Ethics (with Foundation Year) BA (Hons) από Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste

20% Επαγγελματίες διαχείρισης επιχειρηματικών και χρηματοοικονομικών έργων
20% Συνεργάτες επιστήμης, μηχανικής και τεχνολογίας
15% Επαγγελματίες του χρηματοοικονομικού τομέα
5% Προσωπικές υπηρεσίες φροντίδας
5% Συνεργάτες επαγγελματίες πρόνοιας και στέγασης
5% Επαγγέλματα πωλήσεων
5% Διδάσκοντες επαγγελματίες
5% Διευθυντές, διευθυντές και ανώτεροι υπάλληλοι
5% Διδασκαλία και υποστηρικτικό επάγγελμα για τη φροντίδα των παιδιών
5% Συνεργαζόμενοι επαγγελματίες στον τομέα των επιχειρήσεων και των δημόσιων υπηρεσιών

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για Θεολογία και Θρησκευτικές Σπουδές

• Others
    • The candidate must attain a minimum of 6 in each component of the IELTS test.
    • The candidate must attain a minimum of 5.5 in each component of the IELTS test.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςTheology, Philosophy and Ethics (with Foundation Year), BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Θεολογία, φιλοσοφία και ηθική (με έτος θεμελίωσης) BA (Hons)

• Foundation

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 5 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste

Το Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste (BGU) ιδρύθηκε το 1862 και βρίσκεται στο αστικό περιβάλλον της μητροπολιτικής πόλης του Λίνκολν της Αγγλίας. Το BGU ειδικεύεται στην κατάρτιση εκπαιδευτικών στα μονοπάτια κατάρτισης PGCE. Οι επιλογές κατάρτισης κυμαίνονται από Foundation Degrees μέχρι και διδακτορικό επίπεδο, και όλες έχουν ως στόχο να φέρουν τους αποφοίτους τους στον επιθυμητό τομέα εργασίας, είτε πρόκειται για τη διδασκαλία παιδιών σε δημοτικά σχολεία είτε για τη διδασκαλία εξειδικευμένων μαθημάτων σε ιδρύματα εκπαίδευσης ενηλίκων.

Λίστα με 68 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste

• Essential Places for Students in Lincoln | Bishop Grosseteste University
  • Advice from students