University of Westminster
Global Public Health Nutrition MSc
University of Westminster - Πανεπιστήμιο του Westminster

Παρακάτω μπορείς να δεις τις κριτικές για το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, από 10 αποφοίτους του προγράμματος Global Public Health Nutrition MSc στο Πανεπιστήμιο του Westminster για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας σε σύγκριση με το μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών στην τοποθεσία: UK σχετικά με: Μουσική.

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £17911 - £25024 £13492 - £22848 £16777 - £27979

Το μεταπτυχιακό μας πρόγραμμα σπουδών Global Public Health Nutrition θα σας δώσει τις εξειδικευμένες επιστημονικές γνώσεις και τις πρακτικές δεξιότητες για να αναλάβετε ενεργό ρόλο στη διατροφή της παγκόσμιας δημόσιας υγείας σε μια σειρά από διαφορετικά περιβάλλοντα.

Η διατροφή έχει αναγνωριστεί εδώ και καιρό ως ζωτικής σημασίας παράγοντας που καθορίζει την κατάσταση της υγείας τόσο στις βιομηχανικές όσο και στις υπό εκβιομηχάνιση χώρες. Σημαντικές αλλαγές συμβαίνουν στο προφίλ των διατροφικών προβλημάτων. Πολλές χώρες συνεχίζουν να αντιμετωπίζουν προβλήματα υποσιτισμού και ελλείψεων μικροθρεπτικών συστατικών, αλλά οι χώρες σε οικονομική μετάβαση αντιμετωπίζουν επίσης την πρόκληση της δημόσιας υγείας από τα αυξανόμενα ποσοστά χρόνιων ασθενειών που σχετίζονται με τη διατροφή, όπως η παχυσαρκία και η στεφανιαία νόσος. Επίσης, πολλές βιομηχανικές χώρες αντιμετωπίζουν πλέον προβλήματα επισιτιστικής ανασφάλειας μεταξύ των ομάδων με χαμηλό εισόδημα. Οι προκλήσεις αυτές έχουν οδηγήσει σε αύξηση των πολιτικών πόρων για την αντιμετώπιση της διατροφής.

Υπάρχει πλέον αυξημένη ανάγκη για εκπαιδευμένους διατροφολόγους δημόσιας υγείας, οι οποίοι θα εργάζονται σε διάφορα πλαίσια για τον έλεγχο και την πρόληψη των προβλημάτων που σχετίζονται με τη διατροφή. Ο Γενικός Γραμματέας των Ηνωμένων Εθνών έχει ανακηρύξει την περίοδο 2016-2025 Δεκαετία της Διατροφής. Υπάρχει καλύτερη στιγμή για να αναπτύξετε τις δεξιότητές σας σε αυτόν τον κρίσιμο τομέα;

Καθώς πάνω από 800 εκατομμύρια άνθρωποι εξακολουθούν να κοιμούνται πεινασμένοι, ενώ ένας στους τρεις υποφέρει από κρυφή πείνα και ένας στους εννέα είναι υπέρβαρος ή παχύσαρκος, υπάρχει ακόμη πολύς δρόμος για την επίτευξη αυτών των στόχων. Οι στόχοι αυτοί είναι επίσης απαραίτητοι για την επίτευξη πολλών από τους Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης και θα διερευνήσετε το ρόλο της υγείας και της διατροφής στην αντιμετώπιση αυτών των παγκόσμιων στόχων έως το 2030.

Θα εισαχθείτε στη χάραξη πολιτικής, την ηγεσία και τα πλαίσια διακυβέρνησης. Θα ενθαρρυνθείτε να διερευνήσετε και να συζητήσετε τις πολιτικές και κοινωνικές επιρροές που διέπουν την εφαρμογή και τον αντίκτυπο της πολιτικής και να δημιουργήσετε καινοτόμες λύσεις για την αντιμετώπιση των παγκόσμιων προκλήσεων στο επισιτιστικό μας σύστημα, όπως ο αντίκτυπος της κλιματικής αλλαγής και η σπατάλη τροφίμων.

Οι ενότητές σας θα διερευνήσουν τη σχέση μεταξύ διατροφής και ασθένειας, τη διατροφική επιστήμη που διέπει αυτούς τους παράγοντες, τη διατροφική επιδημιολογία της δημόσιας υγείας, τις μεθόδους έρευνας για την επιστήμη της υγείας, τα εργαλεία διατροφικής αξιολόγησης και τον τρόπο ανάπτυξης και διαχείρισης προγραμμάτων διατροφής.

Το μάθημα θα σας εισαγάγει σε ενδιαφερόμενους φορείς και δεξιότητες που μπορούν να ενισχύσουν την επαγγελματική σας επάρκεια, την απασχολησιμότητά σας και την ανάπτυξή σας ως επαγγελματίας της δημόσιας υγείας με προβληματισμό.

• Foundation / Pathway Courses

Παρακαλούμε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας για να διαβάσετε σχετικά με τις επιλογές χρηματοδότησης: https://www.westminster.ac.uk/study/fees-and-funding/funding/postgraduate-student-funding Εάν είστε διεθνής υποψήφιος, παρακαλούμε επισκεφθείτε αυτή τη σελίδα για να δείτε τις διαθέσιμες υποτροφίες: https://www.westminster.ac.uk/study/fees-and-funding/funding/international-student-funding
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςGlobal Public Health Nutrition, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Ελάχιστο πτυχίο δεύτερης τάξης με άριστα (2:2) σε σχετικό κλάδο, συμπεριλαμβανομένων των θετικών ή κοινωνικών επιστημών. Φοιτητές που δεν έχουν διατροφικό υπόβαθρο είναι ευπρόσδεκτοι να υποβάλουν αίτηση, αλλά θα κληθούν να ολοκληρώσουν το μάθημά μας Essentials of Nutrition, το οποίο περιλαμβάνει τέσσερις σύντομες αξιολογήσεις.

Εάν η πρώτη σας γλώσσα δεν είναι τα αγγλικά, θα πρέπει να έχετε IELTS 6,5 με τουλάχιστον 6,0 στο γραπτό λόγο.

Οι υποψήφιοι πρέπει να υποβάλουν μία ακαδημαϊκή συστατική επιστολή

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Westminster στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 23 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Westminster

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Westminster

Το University of Westminster είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το δημόσιο και βρίσκεται στο Λονδίνο της Αγγλίας. Ξεκίνησε την ύπαρξή του ως πολυτεχνικό ινστιτούτο το 1838 και έγινε επίσημα αναγνωρισμένο πανεπιστήμιο πολύ αργότερα, το 1992. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του Westminster βρίσκεται στην Regent Street του κεντρικού Λονδίνου, ενώ οι δευτερεύουσες πανεπιστημιουπόλεις του βρίσκονται στις περιοχές Fitzrovia, Marylebone και Harrow.

Λίστα με 244 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Westminster - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Westminster

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Διατροφολογία": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • International Student Life in London | Yi Xie Interview | University of Westminster