University of Surrey
Μουσικό Θέατρο MFA MFA (PG)
University of Surrey - Πανεπιστήμιο του Surrey

Γιατί να επιλέξετε αυτό το μάθημα

Ως ερμηνευτής μουσικού θεάτρου, θα είστε παθιασμένος και δημιουργικός και θα είστε σε θέση να δημιουργήσετε μια βαθιά σύνδεση με την ιστορία, τον χαρακτήρα και το κοινό σας.

Η Guildford School of Acting (GSA) είναι μία από τις πιο αναγνωρισμένες σχολές μουσικού θεάτρου στον κόσμο και το διετές μας MFA στο μουσικό θέατρο θα σας προσφέρει την καλύτερη δυνατή εκπαίδευση σε ένα κορυφαίο πανεπιστημιακό περιβάλλον στο Ηνωμένο Βασίλειο.

Βασισμένο στη διεθνή φήμη μας στο μουσικό θέατρο, αυτό είναι το μοναδικό διετές μεταπτυχιακό πρόγραμμα στην Ευρώπη και είναι μοναδικό στον τρόπο με τον οποίο συνδυάζει την κατάρτιση για την ενίσχυση των δεξιοτήτων σας με επαγγελματικές ευκαιρίες και ευκαιρίες για να ξεκινήσετε την καριέρα σας.

Θα διδάσκεστε από ακαδημαϊκούς που έχουν εκτεταμένες διασυνδέσεις με τη βιομηχανία και οι οποίοι μεταφέρουν τις διασυνδέσεις τους στην τάξη. Το προσωπικό μας είναι ενεργό στη βιομηχανία των παραστατικών τεχνών και εξισορροπεί τις υποχρεώσεις του ως καλλιτέχνης με τα διδακτικά του καθήκοντα.

Η επιτυχής εγγραφή σας στο MFA Musical Theatre της GSA σημαίνει ότι θα γίνετε μέλος ενός προσεκτικά επιλεγμένου και αφοσιωμένου συνόλου εκπαιδευόμενων καλλιτεχνών, εξοπλισμένων με την αυτοπειθαρχία και το κίνητρο να κατακτήσετε νέες δεξιότητες και να βελτιώσετε τις υπάρχουσες ικανότητες.

Τι θα μελετήσετε

Στο πρόγραμμα MFA Musical Theatre, θα αποκτήσετε ένα ευρύ φάσμα γνώσεων και δεξιοτήτων στο μουσικό θέατρο, ενώ θα παίζετε σε μια ποικιλία εξαιρετικών παραγωγών.

Με την υποστήριξη μιας πρώτης τάξεως διδασκαλίας, η μάθησή σας θα περιλαμβάνει γνώση του ιστορικού, κριτικού και θεωρητικού περιεχομένου, καθώς και τη δημιουργία παραστάσεων που θα παρουσιαστούν σε ατζέντηδες και επαγγελματίες για τη μέγιστη δυνατή έκθεση στον κλάδο.

Θα παρακολουθήσετε μαθήματα υποκριτικής, τραγουδιού και χορού και θα έχετε συνεδρίες επαγγελματικής ανάπτυξης, όπου θα μάθετε πώς λειτουργεί ο κλάδος και πώς εντάσσεστε σε αυτόν. Οι πρόβες έργων με αποσπάσματα από μιούζικαλ θα ενσωματώσουν τις δεξιότητές σας και το πρώτο έτος κορυφώνεται με μια δημόσια παράσταση με τους συναδέλφους σας.

Στο δεύτερο έτος θα παρακολουθήσετε ένα μάθημα Παιδαγωγικής και θα εμφανιστείτε σε μια κοινή δημόσια παράσταση με τους ηθοποιούς του ΠΜΣ πριν από την παραγωγή ενός νέου μιούζικαλ. Το πρόγραμμα κορυφώνεται με ένα διαρκές ανεξάρτητο έργο.

• All Degrees

Είμαστε υπερήφανοι που είμαστε ένα από τα πιο πολιτισμικά ποικιλόμορφα πανεπιστήμια στο Ηνωμένο Βασίλειο, με περισσότερες από 140 εθνικότητες να παίζουν ρόλο στην πανεπιστημιακή ζωή. Η ομάδα μας για τη Διεθνή Πρόσληψη είναι εδώ για να σας βοηθήσει σε όλη τη διαδικασία υποβολής αίτησης - από τη συμβουλευτική για την επιλογή του κατάλληλου μαθήματος μέχρι την αίτηση για βίζα και την προετοιμασία για τις πρώτες εβδομάδες στο Surrey. Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί τους μέσω της διεύθυνσης [email protected]. Υποψήφιοι που χρειάζονται φοιτητική βίζα για να σπουδάσουν στο Ηνωμένο Βασίλειο: Για να υποβάλετε αίτηση για φοιτητική βίζα, πρέπει να έχετε επιβεβαίωση αποδοχής (CAS) για το Πανεπιστήμιο στο οποίο επιθυμείτε να σπουδάσετε. Πρόκειται για έναν μοναδικό αριθμό που θα σας επιτρέψει να υποβάλετε αίτηση για τη βίζα σας. Το Πανεπιστήμιο δεν έχει καμία νομική υποχρέωση να χορηγεί οποιοδήποτε άτομο και επιδεικνύει προσοχή όσον αφορά την έκδοση Επιβεβαίωσης Αποδοχής Σπουδών (CAS) για να μην διακινδυνεύσει το καθεστώς του ως χορηγού φοιτητών. Η Επιβεβαίωση αποδοχής για σπουδές (CAS) θα εκδοθεί σύμφωνα με την πολιτική για τη διαδρομή των φοιτητών και την έκδοση CAS, η οποία είναι διαθέσιμη στη διεύθυνση: https://www.surrey.ac.uk/apply/policies.

Το Πανεπιστήμιο του Surrey προσφέρει μια σειρά από υποτροφίες και υποτροφίες για την υποστήριξη των φοιτητών μας, παρακαλούμε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα https://www.surrey.ac.uk/fees-and-funding/scholarships-and-bursaries για περισσότερες λεπτομέρειες.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςMusical Theatre MFA, MFA (PG), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Ελάχιστος τίτλος σπουδών 2:2 του Ηνωμένου Βασιλείου με άριστα ή αναγνωρισμένος ισότιμος διεθνής τίτλος σπουδών.

Οι υποψήφιοι που μπορούν να επιδείξουν εξαιρετικό ταλέντο και να ικανοποιήσουν την επιτροπή για την ικανότητά τους να ολοκληρώσουν με επιτυχία το μάθημα, μπορούν επίσης να εξεταστούν.

Αγγλικές γλωσσικές απαιτήσεις

**IELTS Academic: 6**5 συνολικά με 6,0 σε κάθε στοιχείο.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Surrey στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 31 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Surrey

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Surrey

Το Πανεπιστήμιο του Surrey είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από την κυβέρνηση και βρίσκεται στο Γκίλφορντ της Αγγλίας. Οι δηλωμένοι στόχοι του πανεπιστημίου είναι να γίνει ένα κορυφαίο παγκόσμιο πανεπιστήμιο που θα πραγματοποιεί σημαντική έρευνα και καινοτομία, θα δημιουργεί σπουδαίους ερευνητές και θα επιτυγχάνει αποτελέσματα που θα συμβάλλουν σημαντικά στην κοινωνία.

Λίστα με 341 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Surrey - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Surrey

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Μουσικό Θέατρο": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Student life at the University of Surrey