University of Liverpool
Ενέργεια και συστήματα ενέργειας MSc
University of Liverpool - Πανεπιστήμιο του Liverpool

Η παγκόσμια ζήτηση για ενέργεια, ιδίως για ηλεκτρική ενέργεια, θα αυξηθεί σημαντικά κατά την επόμενη δεκαετία και μετά. Υπάρχουν πολλές προκλήσεις που πρέπει να αντιμετωπιστούν προκειμένου να καλυφθεί αυτή η συνεχώς αυξανόμενη ζήτηση, οι ηλεκτρολόγοι και ηλεκτρονικοί μηχανικοί θα δώσουν βασικές λύσεις σε αυτά τα προβλήματα.

Υπάρχουν τεράστιες ευκαιρίες για εμάς να ασκήσουμε σημαντικό αντίκτυπο που θα διαμορφώσει το μέλλον, και το πρόγραμμα αυτό έχει σχεδιαστεί και αναπτυχθεί προσεκτικά για το σκοπό αυτό.

Τα προγράμματα σπουδών μας έχουν αναπτυχθεί σε συνεργασία με βιομηχανικούς εταίρους για να σας προσφέρουν ένα πτυχίο που εστιάζει στην καριέρα σας.

Το πρόγραμμα αυτό σας παρέχει εις βάθος γνώση της παραγωγής, της μεταφοράς, της διανομής και των δικτύων ηλεκτρικής ενέργειας. Οι αρχές λειτουργίας, η παρακολούθηση, η βελτιστοποίηση και ο έλεγχος των σύγχρονων συστημάτων ηλεκτρικής ενέργειας εξετάζονται λεπτομερώς.

Οι περιβαλλοντικές προκλήσεις, η παραγωγή ενέργειας από ανανεώσιμες πηγές, το έξυπνο δίκτυο, η μηχανική υψηλής τάσης και οι δεξιότητες έρευνας και διαχείρισης αποτελούν επίσης αντικείμενο αυτού του μονοετούς προγράμματος. Επιπλέον, περιλαμβάνονται επιτόπιες επισκέψεις και πρακτικές συνεδρίες. Το πρόγραμμα έχει αναπτυχθεί προσεκτικά για αποφοίτους με ηλεκτρολογικό/ηλεκτρονικό ή συναφές υπόβαθρο, ώστε να ανταποκριθεί στην αυξανόμενη ζήτηση από τη βιομηχανία ενέργειας και ισχύος.

Προσφέρουμε επίσης αυτό το πρόγραμμα με το μεταπτυχιακό πρόγραμμα MSc Ενέργεια και Συστήματα Ενέργειας με ένα έτος στη Βιομηχανία (Eng).

Έργα

Η εργασία έργου συνεισφέρει 60 πιστωτικές μονάδες, η οποία θα βασίζεται σε ένα θέμα βιομηχανικής ή επιστημονικής σημασίας και θα διεξάγεται σε εργαστήρια του Πανεπιστημίου ή σε εγκεκριμένη θέση πρακτικής άσκησης στη βιομηχανία. Η εργασία εξετάζεται με προφορική παρουσίαση και διατριβή, και η απονομή του πτυχίου MSc (Eng) απαιτεί αποδείξεις βαθιάς κατανόησης, γνώση των ερευνητικών τεχνικών, ικανότητα ανάλυσης συγκεντρωμένων δεδομένων και αξιολόγηση των αποτελεσμάτων.

• All Degrees

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςEnergy and Power Systems, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Ενέργεια και συστήματα ενέργειας MSc

Αγγλία £11950 έτος 1
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £11950 έτος 1
Σκωτία £11950 έτος 1
Ουαλία £11950 έτος 1
Διεθνή £26350 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Liverpool στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 32 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Liverpool

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Liverpool

Το Πανεπιστήμιο του Λίβερπουλ είναι ένα κρατικά χρηματοδοτούμενο πανεπιστήμιο που βρίσκεται στην πόλη του Λίβερπουλ της Αγγλίας. Είναι ένα από τα πανεπιστήμια που ίδρυσαν το Russell Group, το N8 Group, το οποίο είναι μια σύμπραξη των οκτώ πιο ερευνητικών πανεπιστημίων της Βόρειας Αγγλίας. Η πλειονότητα των δραστηριοτήτων του πανεπιστημίου λαμβάνει χώρα σε μια ενιαία αστική πανεπιστημιούπολη μόλις πέντε λεπτά με τα πόδια από το κέντρο του Λίβερπουλ.

Λίστα με 627 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Liverpool - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Liverpool

• 'Day in the life' at the University of Liverpool
  • Find your future at the University of Liverpool
  • Student Experience | University of Liverpool
  • Welcoming you to campus
  • Why choose Liverpool to study Medicine?
  • Realise your potential | University of Liverpool Master's Student Stories

City Centre Campus

Περιβαλλοντική Μηχανική MEng (Hons) Πανεπιστήμιο του Nottingham
Πολιτική και Περιβαλλοντική Μηχανική MEng Πανεπιστήμιο του Strathclyde