Gloucestershire College
Τέχνη και σχεδιασμός: Γραφιστική HND
Gloucestershire College - Gloucestershire College

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £20000 £16977 £20190
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £17667 - £24333 £11760 - £21991 £13937 - £25916

Το Graphic Design είναι ένα δυναμικό, σχετικό με τη βιομηχανία μάθημα που παρέχει στους εκπαιδευόμενους μια ισχυρή βάση στη θεωρία και την τεχνική του σχεδιασμού. Οι σπουδαστές θα ασχοληθούν με την ανάπτυξη μιας σειράς δεξιοτήτων σε κλάδους όπως animation, web design, branding, διαφήμιση, motion graphics, σελιδοποίηση και συσκευασία, καθώς και θα έχουν την ευκαιρία να αναπτύξουν ένα επαγγελματικό χαρτοφυλάκιο σχετικό με το design.

"Το κολλέγιο προσφέρει εξαιρετικά στούντιο και εργαστήρια τέχνης και σχεδιασμού για να εργαστείτε. Τα στούντιο είναι μεγάλα και ευρύχωρα. Το επίπεδο του εξοπλισμού για το Graphic Design είναι καλά σχεδιασμένο και υπάρχει ένας Apple Mac διαθέσιμος για κάθε σπουδαστή. Υπάρχουν αποτελεσματικές συνδέσεις με τη βιομηχανία. Εργαστήρια και επισκέπτες ομιλητές προσκαλούνται τακτικά στο Κολέγιο για να εργαστούν με τους μαθητές". (Edexcel External Examiner Report 2015)

Το πρόγραμμα αυτό έχει σχεδιαστεί ως διετές πρόγραμμα HND επιπέδου 5, το οποίο είναι ισοδύναμο με τα δύο πρώτα έτη ενός προγράμματος σπουδών. Με την ολοκλήρωση του πρώτου έτους (στο επίπεδο HNC 4) μπορεί να ζητηθεί διαπίστευση.

Το πρόγραμμα σπουδών έχει ως στόχο να είναι γρήγορο και επαγγελματικό, με ισχυρούς δεσμούς με τη βιομηχανία και ένα πρόγραμμα σπουδών που το αντανακλά αυτό. Το προσωπικό είναι έμπειρο και παθιασμένο με τον σχεδιασμό και παρέχει 16 μαθήματα σε δύο χρόνια σε ένα υπερσύγχρονο περιβάλλον στούντιο. Τα προσόντα είναι διαπιστευμένα από την Pearson Education.

Όλοι οι σπουδαστές θα πρέπει να έχουν την ευκαιρία να αναλάβουν μια σειρά από ζωντανά έργα σε διάφορους δημιουργικούς κλάδους. Ενθαρρύνοντας τους μαθητές να διεκδικήσουν θέσεις εργασίας και να αποκτήσουν την τόσο σημαντική εμπειρία στον κλάδο με εταιρείες, γραφεία σχεδιασμού και απαιτήσεις της τοπικής κοινότητας.

Στον ίδιο τον κλάδο θα εργάζεστε συνήθως από τις 9 π.μ. έως τις 5 μ.μ., αλλά θα πρέπει να εργάζεστε περισσότερες ώρες όταν υπάρχουν προθεσμίες που πρέπει να τηρηθούν. Ως ελεύθερος επαγγελματίας γραφίστας, το ωράριό σας θα ποικίλλει ανάλογα με τη δουλειά που θα έχετε. Συνήθως θα εργάζεστε σε ένα στούντιο ή γραφείο, αλλά μπορεί να περνάτε κάποιο χρόνο επισκεπτόμενοι πελάτες και εκτυπωτές.

Οι αρχικοί μισθοί μπορεί να είναι περίπου 15.000 λίρες ετησίως για έναν απόφοιτο. Οι έμπειροι γραφίστες μπορούν να κερδίζουν μεταξύ 20.000 και 35.000 λιρών ετησίως, ενώ οι ανώτεροι γραφίστες μπορούν να κερδίζουν μέχρι και πάνω από 50.000 λίρες (οι αριθμοί προορίζονται μόνο ως κατευθυντήριες γραμμές).

Οι θέσεις εργασίας στον κλάδο περιλαμβάνουν: Διαφήμιση, branding, γραφίστας, σχεδιαστής κίνησης, σχεδιαστής συσκευασίας

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
Cambridge English Advanced
IELTS (Academic) 5.5

Σε όλες τις δεξιότητες.

TOEFL (iBT) 53
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςArt and Design: Graphic Design, HND, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Τέχνη και σχεδιασμός: Γραφιστική HND

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

**<

Σχετικά με το Gloucestershire College

Το Gloucester College (GC) είναι ένα ίδρυμα που προσφέρει μαθήματα και προγράμματα περαιτέρω εκπαίδευσης και τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, με την κύρια πανεπιστημιούπολη να βρίσκεται στην πόλη Gloucester της Αγγλίας. Το εν λόγω κολέγιο προορίζεται κυρίως για την κάλυψη των ακαδημαϊκών αναγκών των νέων μαθητών που μόλις έχουν τελειώσει τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση, και για το λόγο αυτό η πλειονότητα των πόρων του κολεγίου κατευθύνεται προς όσους σπουδάζουν A-levels και επαγγελματικά μαθήματα.

Λίστα με 19 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Gloucestershire College - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Gloucestershire College

• Media, Music and Performing Arts at Gloucestershire College
  • Cheltenham Fashion Academy at Gloucestershire College