Cardiff Metropolitan University
Νεολαία και κοινοτική εργασία MA
Cardiff Metropolitan University - Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £23859 £19123 £20996
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £19362 - £27716 £13372 - £24754 £14943 - £27676

Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών μας στην Εργασία για τη Νεολαία και την Κοινότητα στο Cardiff Met είναι επαγγελματικά εγκεκριμένο από το Education Training Standards (ETS) Wales και αναγνωρισμένο από την Joint Negotiating Committee (JNC) for Youth and Community Workers.

Οι σπουδαστές αυτού του προγράμματος τείνουν να εξελίσσονται σε μια ιδιαίτερα υποστηρικτική, φιλική και αναλυτική επαγγελματική ομάδα. Με την ολοκλήρωση του προγράμματος, οι απόφοιτοι θα βελτιώσουν σημαντικά τις ευκαιρίες απασχόλησής τους στον τομέα της εργασίας για τη νεολαία και την κοινότητα.

Υπάρχουν δύο διαθέσιμες επιλογές σπουδών:

Μεταπτυχιακό δίπλωμα στην εργασία για τη νεολαία και την κοινότητα (με επαγγελματική έγκριση JNC)

Αυτό το επαγγελματικά αναγνωρισμένο βραβείο είναι ιδιαίτερα κατάλληλο για πτυχιούχους που εργάζονται στον τομέα της νεολαίας και της κοινοτικής εργασίας και επιθυμούν να αποκτήσουν επαγγελματικά προσόντα. Το Pg Dip απαιτεί από τους σπουδαστές να πραγματοποιήσουν δύο ξεχωριστές επαγγελματικά εποπτευόμενες πρακτικές ασκήσεις στον τομέα της εργασίας για τη νεολαία και την κοινότητα. Οι φοιτητές μπορούν να σπουδάσουν το πρόγραμμα είτε με μερική είτε με πλήρη απασχόληση, παρακολουθώντας το πανεπιστήμιο για να παρακολουθήσουν τις διδακτικές ενότητες και τα μαθήματα. Το πρόγραμμα είναι εγκεκριμένο από το Education Training Standards (ETS Wales) για την εργασία σε νέους.

MA Εκπαίδευση: Εργασία για τη νεολαία και την κοινότητα (με επαγγελματική έγκριση JNC) Το πρόγραμμα αυτό έχει ενσωματωμένο ένα επαγγελματικά επικυρωμένο μεταπτυχιακό δίπλωμα στην εργασία για τη νεολαία και την κοινότητα. Το πρόγραμμα προσφέρει στους σπουδαστές την ευκαιρία να αποκτήσουν ένα πλήρες ακαδημαϊκό μεταπτυχιακό δίπλωμα ειδίκευσης καθώς και ένα επαγγελματικό προσόν στην εργασία για τη νεολαία και την κοινότητα. Όπως και το PG Dip in Youth and Community work είναι ιδιαίτερα κατάλληλο για αποφοίτους που έχουν βρεθεί να εργάζονται στον τομέα της εργασίας νέων και της κοινότητας και οι οποίοι επιθυμούν να αποκτήσουν ένα επαγγελματικό προσόν. Το πρόγραμμα απαιτεί από τους φοιτητές να πραγματοποιήσουν δύο ξεχωριστές επαγγελματικά εποπτευόμενες πρακτικές ασκήσεις στον τομέα της εργασίας για τη νεολαία και την κοινότητα. Οι σπουδαστές μπορούν να σπουδάσουν το ΠΜΣ είτε με μερική είτε με πλήρη απασχόληση, με παρουσία στο πανεπιστήμιο για να παρακολουθήσουν τις διδακτικές ενότητες και τα φροντιστήρια. Το πρόγραμμα σπουδών έχει εγκριθεί από το Education Training Standards (ETS) Wales) για την εργασία με νέους.

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Οι σπουδαστές θα αξιολογούνται τόσο για την πρακτική τους στην εργασία με βάση τη νεολαία και την κοινότητα όσο και για τις ακαδημαϊκές τους εργασίες μέσω μιας σειράς τύπων αξιολόγησης, όπως δοκίμια, παρουσιάσεις, συζητήσεις, ομαδικές ασκήσεις, οπτικοακουστικές εργασίες, χαρτοφυλάκια, αναστοχαστική γραφή και viva voce.

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςYouth and Community Work, MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

PG Diploma in Youth and Community Work: Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν τουλάχιστον 200 ώρες άμεσης εμπειρίας στον τομέα της εργασίας για τη νεολαία και την κοινότητα- της κοινοτικής ανάπτυξης ή σε συναφείς επαγγελματικές ομάδες. Επιπλέον, οι υποψήφιοι θα πρέπει κανονικά να κατέχουν πτυχίο ή πτυχίο ή σχετικό επαγγελματικό προσόν. Οι επαγγελματίες που δεν έχουν πρώτο πτυχίο, αλλά διαθέτουν σημαντική επαγγελματική εμπειρία μπορούν να υποβάλουν αίτηση για κατ' εξαίρεση είσοδο. Παρακαλείστε να επικοινωνήσετε με τον διευθυντή του προγράμματος για να το συζητήσετε περαιτέρω

Διαδικασία επιλογής:

Έντυπο αίτησης, βιογραφικό σημείωμα και συνέντευξη

Δίδακτρα Νεολαία και κοινοτική εργασία MA

Ιρλανδία £1140
Αγγλία £1140
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £1140
Σκωτία £1140
Ουαλία £1140

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

Κοινωνική Εργασία
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]
    Κοινωνική Εργασία
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 17 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Το Μητροπολιτικό Πανεπιστήμιο του Κάρντιφ, γνωστό και ως CardiffMet, ιδρύθηκε το 1976 στη μικρή πόλη του Κάρντιφ της Ουαλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο διαθέτει περισσότερα από 1.000 δωμάτια φοιτητικής εστίας και είναι υπερήφανο που η διαμονή εδώ είναι κάτι περισσότερο από ένα απλό μέρος για να κοιμηθεί κανείς. Όσοι μένουν στο χώρο έχουν πρόσβαση σε συχνές και δωρεάν κοινωνικές εκδηλώσεις που λαμβάνουν χώρα σε κοντινή απόσταση, διασφαλίζοντας ότι όσοι σπουδάζουν εδώ έχουν εξίσου πολλές ευκαιρίες να κάνουν επαφές όσο και να επιτύχουν ακαδημαϊκά.

Λίστα με 183 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

• Student Life in Cardiff - Cardiff Metropolitan University - Living in Cardiff as a student
  • Cardiff Metropolitan University International Video
  • Advice for Cardiff Met Applicants from Nigerian Students