Canterbury Christ Church University
Εφαρμοσμένη Εγκληματολογία/Αθλητισμός & Επιστήμη της Άσκησης BA (Hons)
Canterbury Christ Church University - Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Αν δυσκολεύεστε να αποφασίσετε ανάμεσα σε δύο μαθήματα που σας αρέσουν, μπορείτε να προσαρμόσετε το πτυχίο σας με ένα πρόγραμμα συνδυασμένων διακρίσεων. Η ποικιλία, η ευελιξία και η ευκαιρία να μεγιστοποιήσετε την απασχολησιμότητά σας είναι μερικά μόνο από τα πλεονεκτήματα που σας προσφέρονται όταν επιλέγετε να σπουδάσετε ένα πτυχίο με συνδυασμένες διακρίσεις. Και το Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church προσφέρει μία από τις ευρύτερες επιλογές συνδυασμένων πτυχίων με άριστα στο Ηνωμένο Βασίλειο.

Εφαρμοσμένη Εγκληματολογία

Η εγκληματολογία είναι η μελέτη του εγκλήματος, της ποινικής δικαιοσύνης και της σχέσης του με την κοινωνία- κυριαρχεί στα εθνικά και παγκόσμια δελτία ειδήσεων και αποτελεί μόνιμο χαρακτηριστικό των μέσων ψυχαγωγίας.

Αυτό το πτυχίο σας προετοιμάζει για μια σειρά από συναρπαστικές επαγγελματικές διαδρομές με επίκεντρο την ποινική δικαιοσύνη και τη θεραπεία θυμάτων και παραβατών. Θα εξερευνήσετε την πραγματική φύση, την έκταση και τα αίτια του εγκλήματος, καθώς και τις μεθόδους που χρησιμοποιούνται για τη διαχείριση του εγκλήματος και της εγκληματικής συμπεριφοράς. Το έμπειρο διδακτικό προσωπικό μας θα σας καθοδηγήσει στις βασικές εγκληματολογικές θεωρίες, εφαρμόζοντάς τες στην κατανόηση του εγκλήματος, στις εμπειρίες των παραβατών και των θυμάτων στο σύστημα ποινικής δικαιοσύνης και στους τρόπους με τους οποίους η κοινωνία κατασκευάζει τα προβλήματα εγκληματικότητας και αντιδρά στην εγκληματική συμπεριφορά.

Η ποικίλη εμπειρία του διδακτικού προσωπικού σας επιτρέπει να εξερευνήσετε αυτά τα θέματα από διάφορες οπτικές γωνίες. Θα υποστηριχθείτε επίσης από ένα ευρύ φάσμα επαγγελματιών και φορέων της ποινικής δικαιοσύνης, οι οποίοι διδάσκουν στο μάθημα και παρέχουν ευκαιρίες εθελοντισμού και δικτύωσης για να σας βοηθήσουν να προετοιμαστείτε για την καριέρα σας.

Αθλητισμός &; Επιστήμη άσκησης

Εξερευνήστε την επιστήμη πίσω από τις αθλητικές επιδόσεις και τη σωματική δραστηριότητα υπό την καθοδήγηση μιας δυναμικής ομάδας ερευνητικού προσωπικού. Θα μελετήσετε μια σειρά θεμάτων, όλα με έμφαση στην εφαρμογή στην πραγματική ζωή. Επιλέξτε από τις κατευθύνσεις στις επιστήμες του αθλητισμού και της άσκησης, την ανταγωνιστική αθλητική απόδοση ή την άσκηση και τα αποτελέσματα της υγείας. Τα εργαστήριά μας σας δίνουν την ευκαιρία να μετρήσετε και να αξιολογήσετε τη σωματική δραστηριότητα σε αθλητές. Μπορείτε επίσης να αποκτήσετε εμπειρία στη συμβουλευτική μας υπηρεσία, SportsLab, χρησιμοποιώντας τις γνώσεις σας για να βοηθήσετε τους αθλητές να βελτιώσουν την απόδοσή τους.

• International Foundation
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςApplied Criminology/Sport & Exercise Science, BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Εφαρμοσμένη Εγκληματολογία/Αθλητισμός & Επιστήμη της Άσκησης BA (Hons)

Channel Islands £9250 έτος 1
Ιρλανδία £9250 έτος 1
EU £14500 έτος 1
Διεθνή £14500 έτος 1

• έτος 2
  • έτος 3

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 14 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Το Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church University (CCCU) ιδρύθηκε το 1962 και διαθέτει δύο πανεπιστημιουπόλεις για προπτυχιακούς φοιτητές, εκ των οποίων η μία βρίσκεται στο αστικό περιβάλλον της πόλης Canterbury, Kent. Οι φοιτητές έρχονται από μακριά για να παρακολουθήσουν τα μαθήματα STEM αυτού του πανεπιστημίου στα αντικείμενα της Ιατρικής και της Μηχανικής, καθώς και τα περισσότερα από 200 προπτυχιακά μαθήματα σε μεγάλη ποικιλία θεμάτων.

Λίστα με 365 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

• Where to go in Canterbury with your uni bestie - Molly and Aimee's Student VLOG
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 1
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 3
  • Why come to Christ Church? Our International Students tell us!
  • Reasons why our students love studying at Canterbury Christ Church University

Βιολογία διατήρησης και εγκληματολογία (με έτος θεμελίωσης) BA (Hons) Πανεπιστήμιο Liverpool Hope
(Liverpool Hope University)
84% 0% 7% £12500 113 Λίβερπουλ Oncampus πλήρους απασχόλησης