Conservatoire for Dance and Drama (Conservatoire for Dance and Drama) : Κατατάξεις

Το The Conservatoire for Dance and Drama βρίσκεται σε διάφορες τοποθεσίες στο Ηνωμένο Βασίλειο, στο Μπρίστολ, στο Λονδίνο και στο Λιντς. Σε αυτά τα ιδρύματα οι σπουδαστές μπορούν να περιμένουν να αποκτήσουν πρόσβαση σε προγράμματα που παρέχονται από έμπειρους επαγγελματίες στους κλάδους του σύγχρονου χορού, του μπαλέτου, της σκηνικής προετοιμασίας, ακόμη και των τεχνών τσίρκου.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Conservatoire for Dance and Drama
  • Σεπτεμβρίου 2023: Το Conservatoire for Dance and Drama κατατάσσεται 1 σε The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου (Business and Management) από The Guardian News and Media Limited.

Σχετικά με το Conservatoire for Dance and Drama

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Για όποιον επιθυμεί να σταδιοδρομήσει στο Ηνωμένο Βασίλειο ως χορευτής ειδικότερα, αυτή η ομάδα σχολών απολαμβάνει μια από τις ισχυρότερες φήμες στη χώρα, δίνοντας στους ελπιδοφόρους καλλιτέχνες τουλάχιστον την ευκαιρία για μια ακρόαση σε πολλές περιπτώσεις.
  • Οι συχνές επισκέψεις διακεκριμένων προσωπικοτήτων του χορού εμπλουτίζουν την εμπειρία της μάθησης στις σχολές των Conservatoires, με σεμινάρια από μερικούς από τους καλύτερους καλλιτέχνες σε κάθε ειδικότητα.
  • Ένα χαρακτηριστικό που συχνά επαινούν οι σπουδαστές είναι ότι οι σχολές αυτές δίνουν αξία στην ισορροπημένη προσέγγιση των μαθημάτων που αναμειγνύουν διαφορετικούς κλάδους μαζί στο ίδιο μάθημα.

CONS

• Ορισμένοι θεωρούν ότι τα σχολεία αυτά διατηρούν μια παλιομοδίτικη ατμόσφαιρα σε ορισμένες περιπτώσεις, αλλά αυτό μπορεί να είναι θέμα ατομικού γούστου και προσδοκιών.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
Conservatoire for Dance and Drama
WC1H 9JJ, Λονδίνο
Αγγλία
Ιστοσελίδα:
Social:

Σύνθεση φοιτητών του Conservatoire for Dance and Drama

Ιαπωνία:
United States:
Αυστραλία:
Νορβηγία:
Κίνα:
Σιγκαπούρη:
Δημοκρατία της Κίνας:
Ισλανδία:
Hong Kong (Special Administrative Region of China):
Καναδάς:

Conservatoire for Dance and Drama : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Λονδίνο:

Συχνές ερωτήσεις

Το Conservatoire for Dance and Drama κατατάσσεται στη θέση #130 σε Αγγλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 382 πανεπιστημίων σε Αγγλία.

Το Conservatoire for Dance and Drama κατατάσσεται #29 σε Λονδίνο στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 90 πανεπιστήμια σε Λονδίνο.

Το Conservatoire for Dance and Drama κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Εικαστικές Τέχνες. Κατατάσσεται #1 σε The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου (Drama and Dance). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Conservatoire for Dance and Drama.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Conservatoire for Dance and Drama κατατάσσεται #29 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Λονδίνο και #130 μεταξύ πανεπιστημίων σε Αγγλία. Δες όλες τις κατατάξεις του Conservatoire for Dance and Drama.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Conservatoire for Dance and Drama κατατάσσεται #130 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Αγγλία και University of Oxford κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Λονδίνο. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.