UCL Institute of Education (UCL Ινστιτούτο Εκπαίδευσης) : Κατατάξεις

Το Ινστιτούτο Εκπαίδευσης UCL (IoE) είναι μία από τις έντεκα σχολές που αποτελούν μέρος του διάσημου University College London. Ειδικότερα, το IoE διαθέτει τα γνωστικά αντικείμενα της Κοινωνιολογίας, των Κοινωνικών Επιστημών, των Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης και των Σπουδών Εκπαίδευσης, τα οποία κατατάσσονται συχνά από πολυάριθμους οργανισμούς κατάταξης μεταξύ των καλύτερων του είδους τους σε παγκόσμιο επίπεδο. Πέρα από τους ακαδημαϊκούς παγκόσμιας κλάσης, στο UCL Institute of Education μπορείτε να προσβλέπετε σε μια ευρεία επιλογή από λέσχες και συλλόγους για να συμμετέχετε στον ελεύθερο χρόνο σας, καθώς και σε εγκαταστάσεις αναψυχής, όπως το γυμναστήριο και οι χώροι αναμονής σε όλη την πανεπιστημιούπολη.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για UCL Ινστιτούτο Εκπαίδευσης
  • Μαρτίου 2023: Δημοσίευση QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Business & Management Studies). Θέση κατάταξης #1.

Κατατάξεις αντικειμένου

QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 22 Μαρτίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για UCL Ινστιτούτο Εκπαίδευσης

Παιδαγωγικά QS World University Rankings By Subject

Σχετικά με το UCL Ινστιτούτο Εκπαίδευσης

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Κατατάσσεται σταθερά μεταξύ των 30 κορυφαίων πανεπιστημίων στον κόσμο από τους Times Higher Education και το US News. Η QS University Rankings κατατάσσει πολλά μαθήματα που διδάσκονται στο IoE στις υψηλότερες κατηγορίες κατάταξης.
  • Ένας μεγάλος αριθμός φοιτητών του UCL αναφέρει ότι η εύρεση εργασίας μερικής απασχόλησης είναι σχετικά εύκολη στο Λονδίνο, και αυτό θα είναι σημαντικό για πολλούς ανθρώπους λόγω του κόστους που συνδέεται με τη διαβίωση σε αυτή την πόλη.
  • Οι εγκαταστάσεις στις εγκαταστάσεις του πανεπιστημίου παρέχουν όλα όσα χρειάζονται οι περισσότεροι φοιτητές, συμπεριλαμβανομένης μιας βιβλιοθήκης εξοπλισμένης με χιλιάδες τόμους βιβλίων και συνδρομές σε περιοδικά και άφθονους χώρους μελέτης.

CONS

• Ένας παράγοντας που πρέπει να γνωρίζετε πριν μετακομίσετε στο Λονδίνο είναι ότι το κόστος ζωής εδώ είναι υψηλό, συμπεριλαμβανομένων εξόδων όπως τα ταξίδια και ο ρουχισμός. Το κόστος του Λονδίνου τείνει ιδιαίτερα να εκπλήσσει τους διεθνείς φοιτητές, γι' αυτό θα πρέπει να διερευνηθεί σωστά πριν από την άφιξη.
  • Οι φοιτητικές εστίες του UCL στερούνται χώρων καθιστικού σύμφωνα με νυν και πρώην φοιτητές, γεγονός που δυσκολεύει τους συγκατοίκους να κάνουν παρέα και να γνωριστούν μεταξύ τους στο σπίτι.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
20 Bedford Way
WC1H 0AL, Λονδίνο
Αγγλία
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Education Studies BA: a student's view | UCL IOE
  • Early Years Education MA | UCL Institute of Education

UCL Ινστιτούτο Εκπαίδευσης : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Λονδίνο:

Συχνές ερωτήσεις

Το UCL Ινστιτούτο Εκπαίδευσης κατατάσσεται στη θέση #135 σε Αγγλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 382 πανεπιστημίων σε Αγγλία.

Το UCL Ινστιτούτο Εκπαίδευσης κατατάσσεται #28 σε Λονδίνο στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 90 πανεπιστήμια σε Λονδίνο.

Το UCL Ινστιτούτο Εκπαίδευσης κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Παιδαγωγικά. Κατατάσσεται #1 σε QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Education). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του UCL Ινστιτούτο Εκπαίδευσης.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το UCL Ινστιτούτο Εκπαίδευσης κατατάσσεται #28 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Λονδίνο και #135 μεταξύ πανεπιστημίων σε Αγγλία. Δες όλες τις κατατάξεις του UCL Ινστιτούτο Εκπαίδευσης.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το UCL Ινστιτούτο Εκπαίδευσης κατατάσσεται #135 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Αγγλία και University of Oxford κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Λονδίνο. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.