University of Wales
Art and Design Foundation (Swansea College of Art) CertHE
University of Wales - Πανεπιστήμιο Wales

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £24771 - £35770 £18886 - £32933 £21689 - £41100

Το μάθημα παρέχει μια εισαγωγή στις σπουδές στον τομέα της τέχνης και του σχεδιασμού και γεφυρώνει τις σπουδές στο επίπεδο 3 και την εξέλιξη προς σπουδές σε ένα πρόγραμμα σπουδών στον τομέα της τέχνης και του σχεδιασμού. Κατά κύριο λόγο εικαστικό και πρακτικό, με στοιχεία γραπτής εργασίας, το μάθημα αυτό αναπτύσσει την κατανόηση της έννοιας, των πλαισίων και της δημιουργίας από τους σπουδαστές. Αποτελεί την προτιμώμενη διαδρομή για εξειδικευμένες σπουδές στην τριτοβάθμια εκπαίδευση. Οι σπουδαστές εισάγονται σε εξειδικευμένους τομείς σπουδών, όπως: Σχεδιασμός 3D και, μόδα και κλωστοϋφαντουργία. Όλοι οι σπουδαστές εξειδικεύονται και προχωρούν σε μαθήματα σπουδών σε επίπεδο πτυχίου, όπως: Σχεδιασμός παιχνιδιών, ψηφιακές τέχνες, κινούμενα σχέδια, κινηματογράφος και βίντεο, φωτογραφία, αυτοκινητοβιομηχανία, έπιπλα, εσωτερικός χώρος, προϊόν, παραγωγή και θεατρικός σχεδιασμός, αρχιτεκτονική, μόδα και κοσμηματοποιία και, υφαντουργία και επιφανειακό σχέδιο.

Κάθε μία από τις έξι ενότητες αποφέρει είκοσι πιστωτικές μονάδες και όλες θα αξιολογηθούν μέσω εργασιών μαθημάτων. **Οι εργασίες του μαθήματος παρουσιάζονται με τη μορφή:** Βιβλία σκίτσου/εικαστικά ημερολόγια, προπαρασκευαστικές εργασίες, εργασίες εργαστηρίου και τάξης σχεδίου, αποτελέσματα έργων, ψηφιακή τεκμηρίωση, επιλεγμένο και συγκεντρωμένο χαρτοφυλάκιο, γραπτές εργασίες. **Κριτικές** Οι ομαδικές κριτικές προγραμματίζονται τακτικά για την ολοκλήρωση των έργων και αποτελούν μέρος της αξιολόγησης. Παρέχουν την ευκαιρία για επίσημη παρουσίαση των αποτελεσμάτων και των προπαρασκευαστικών εργασιών, καθώς και για κριτική από τους συναδέλφους και το προσωπικό. **Επιλεγμένο και συγκεντρωμένο χαρτοφυλάκιο** Οι σπουδαστές, σε συνεργασία με το προσωπικό, επιλέγουν και συγκεντρώνουν ένα χαρτοφυλάκιο εργασίας για παρουσίαση σε συνεντεύξεις με σκοπό την εξέλιξη σε περαιτέρω μαθήματα/άλλες σπουδές. Ο κύριος κορμός του χαρτοφυλακίου θα αποτελείται από εργασίες έργου και ειδικότερα από εξειδικευμένα αποτελέσματα και προπαρασκευαστικές εργασίες. Τα σχέδια και οι εργασίες έργου επιλέγονται για να δείξουν πρόσθετες δεξιότητες και ικανότητες. Το χαρτοφυλάκιο θα συνοδεύεται από τετράδια σκίτσων, οπτικά ημερολόγια και οποιαδήποτε τρισδιάστατη προπαρασκευαστική εργασία. **Έγγραφες εργασίες** **Οι μορφές των γραπτών εργασιών μπορεί να περιλαμβάνουν:** δοκίμια για προτεινόμενα θέματα, εκθέσεις εκθέσεων, προτάσεις έργων και κριτικές. Οι μορφές παρουσίασης μπορεί να περιλαμβάνουν: εικονογραφημένα και πλήρως τεκμηριωμένα ακαδημαϊκά δοκίμια και λιγότερο επίσημες εκθέσεις ή/και ιστολόγια.

Ελάχιστο απαιτούμενο Δασμολόγιο UCAS

Grades are important; however, our offers are not solely based on academic results. We are interested in creative people that demonstrate a strong commitment to their subject area and therefore we welcome applications from individuals from a wide range of backgrounds. To assess student suitability for their chosen course we normally arrange interviews for all applicants at which your skills, achievements and life experience will be considered as well as your qualifications and portfolio of work.

Απαιτήσεις προσόντων

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςArt and Design Foundation (Swansea College of Art), CertHE, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Art and Design Foundation (Swansea College of Art) CertHE

EU £9000 έτος 1
Channel Islands £9000 έτος 1
Διεθνή £13500 έτος 1

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Wales

Το Πανεπιστήμιο της Ουαλίας (UW) είναι ένα συνομοσπονδιακό πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Κάρντιφ της Ουαλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο ήταν το πρώτο που υπήρξε στην Ουαλία και σήμερα λειτουργεί ένα ερευνητικό κέντρο με υψηλή βαθμολογία, το Κέντρο Προηγμένων Ουαλικών και Κελτικών Σπουδών (Centre for Advanced Welsh and Celtic Studies). Επιπλέον, το UW διαθέτει επίσης ένα κέντρο που χρησιμοποιείται για σπουδές και συνέδρια στο Gregynog, Newtown.

Λίστα με 265 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Wales - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Alexandra Road, Swansea

Σύγχρονη καλλιτεχνική πρακτική HND Πανεπιστήμιο των Highlands and Islands
(University of the Highlands and Islands)