University of Suffolk
Επιστήμη δεδομένων και τεχνητή νοημοσύνη MSc (PG)
University of Suffolk - Πανεπιστήμιο του Suffolk

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £24239 - £33607 £19237 - £30298 £22054 - £34375

Το πρόγραμμα MSc Επιστήμη Δεδομένων και Τεχνητή Νοημοσύνη είναι ένα διδακτικό πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών μετατροπής, το οποίο θα σας παρέχει τα απαραίτητα εφόδια για να κατακτήσετε την εφαρμογή τεχνικών και εργαλείων Τεχνητής Νοημοσύνης και Επιστήμης Δεδομένων σε πολλούς τομείς.

Θα μάθετε πώς να προγραμματίζετε αποτελεσματικά σε Python για τη δημιουργία λύσεων τεχνητής νοημοσύνης και επιστήμης δεδομένων, θα γίνετε γνώστες των κλασικών και υπολογιστικών προσεγγίσεων στην τεχνητή νοημοσύνη και τη μηχανική μάθηση, θα είστε σε θέση να αναπαριστάτε και να χειρίζεστε μεγάλα και πλούσια δεδομένα σε σχεσιακές και μη σχεσιακές βάσεις δεδομένων και θα κατασκευάζετε συστήματα εξόρυξης δεδομένων και βαθιάς μάθησης για να παρέχετε γνώσεις από τον πραγματικό κόσμο. Θα έχετε την ευκαιρία να συνεργαστείτε με εταιρείες και οργανισμούς για τη δημιουργία επιχειρηματικής αξίας.

Το πρόγραμμα έχει σχεδιαστεί για φοιτητές που δεν ανήκουν σε ειδικότητες STEM και STEM. Για τους επιλέξιμους υποψηφίους διατίθενται υποτροφίες που χρηματοδοτούνται από την κυβέρνηση.

Σε περιφερειακό επίπεδο, οι ψηφιακές δεξιότητες γενικά και η επιστήμη των δεδομένων ειδικότερα έχουν αναγνωριστεί από τους εργοδότες ως τομέας προτεραιότητας. Στο σύμπλεγμα Innovation Martlesham, όπου συστεγάζεται το νέο DigiTech Centre του Πανεπιστημίου του Suffolk, παρατηρήθηκε αύξηση του αριθμού των θέσεων εργασίας ΤΠΕ από 600 το 2016 σε 1200 το 2019, ενώ για το 2023 προβλέπονται 2000 θέσεις εργασίας.

Ένα αυξανόμενο ποσοστό αυτών των θέσεων εργασίας απαιτεί βασικές δεξιότητες στην Επιστήμη Δεδομένων και την ΤΝ. Διαβουλεύσεις με περιφερειακές επιχειρήσεις αποκάλυψαν ότι υπάρχει αυξανόμενη ζήτηση για επαγγελματίες με ισχυρές δεξιότητες Επιστήμης Δεδομένων, οι οποίοι είναι ικανοί να αναπτύσσουν μοντέλα μηχανικής μάθησης με βάση υφιστάμενα πλαίσια ταχείας ανάπτυξης ΤΝ. Ως απόφοιτος αυτού του πτυχίου, θα είστε σε ιδανική θέση για να επωφεληθείτε.

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
IELTS (Academic) 7

Το IELTS 7.0 (με ελάχιστο 6.5 σε κάθε στοιχείο) απαιτείται επιπλέον του GCSE για την αγγλική γλώσσα, όταν τα αγγλικά δεν είναι η πρώτη γλώσσα των μαθητών.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςData Science and Artificial Intelligence, MSc (PG), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι υποψήφιοι αναμένεται να είναι κάτοχοι προπτυχιακού τίτλου σπουδών 2:2 ή ανώτερου.

Δίδακτρα Επιστήμη δεδομένων και τεχνητή νοημοσύνη MSc (PG)

Αγγλία £9495
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £9495
Σκωτία £9495
Ουαλία £9495
Channel Islands £9495
EU £14598
Διεθνή £14598
Ιρλανδία £14598

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Suffolk στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 7 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Suffolk

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Suffolk

Το University of Suffolk είναι ένα δημόσια χρηματοδοτούμενο ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που βρίσκεται τόσο στο Suffolk όσο και στο Norfolk, στην περιοχή East Anglia της Αγγλίας. Υπάρχουν τέσσερις πανεπιστημιουπόλεις που λειτουργούν από αυτό το πανεπιστήμιο στο Suffolk, συμπεριλαμβανομένων εκείνων του Lowestoft, του Bury St Edmunds και του Ipswich. Οι φοιτητές παρακολουθούν επίσης μια τοποθεσία που βρίσκεται στο Νόρφολκ, γνωστή ως πανεπιστημιούπολη Great Yarmouth. Οι υποψήφιοι μπορούν να περιμένουν ένα πανεπιστήμιο προσανατολισμένο στην καριέρα, με παραδοσιακές προσφορές πτυχίων Φιλελευθέρων Τεχνών. Όσον αφορά την απόλαυση του ελεύθερου χρόνου σας, έχετε πρόσβαση σε μια ποικίλη επιλογή καλά χρηματοδοτούμενων και οργανωμένων συλλόγων και εταιρειών που λαμβάνουν χώρα στην πανεπιστημιούπολη, με υψηλά επίπεδα συμμετοχής.

Λίστα με 79 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Suffolk - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Suffolk

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Τεχνητή Νοημοσύνη (AI)": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • UOS Virtual Tour: Student Experience