University of Reading
PGCE Secondary Science (Βιολογία) PGCE
University of Reading - Πανεπιστήμιο του Reading

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £22820 £18460 £20799
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £17528 - £26934 £13130 - £23882 £14555 - £27277

Αναπτύξτε τις διδακτικές σας δεξιότητες και καταρτιστείτε ως καθηγητής Βιολογίας Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε αυτό το ιδιαίτερα αναγνωρισμένο πρόγραμμα σπουδών PGCE Secondary Education with Biology του Institute of Education. Κατατάσσεται στην 9η θέση στο Ηνωμένο Βασίλειο για την εκπαίδευση (The Guardian University Guide 2024).

Αυτό το μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών στην εκπαίδευση (PGCE) Secondary Science οδηγεί στην απόκτηση του Qualified Teacher Status (QTS), το οποίο σας δίνει τα προσόντα να διδάσκετε την ηλικιακή ομάδα 11-18 ετών σε σχολεία δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης στην Αγγλία και την Ουαλία.

• Foundation / Pathway Courses
    • Graduate Degrees Arts and Humanities/Economic and Social Science Subjects
    • Graduate Degrees Science/Life Science Subjects
    • Undergraduate Degrees Arts and Humanities/Economic and Social Science Subjects
    • Undergraduate Degrees Science/Life Science Subjects
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPGCE Secondary Science (Biology), PGCE, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κανονικά πτυχίο προπτυχιακών σπουδών 2,2 ή ισοδύναμο σε οποιοδήποτε αντικείμενο.

**IELTS: 6**5 συνολικά, χωρίς κανένα στοιχείο κάτω από 6,0

Θα πρέπει να έχετε επιτύχει βαθμό 4 (ή C) ή ανώτερο στα μαθηματικά και την αγγλική γλώσσα GCSE ή ισοδύναμα προσόντα.

Στο πλαίσιο της διαδικασίας υποβολής αίτησης για το πρόγραμμα αυτό, θα πρέπει να συμμετάσχετε σε συνέντευξη.

Θα πρέπει επίσης να επιδείξετε επάρκεια στις βασικές γνώσεις αγγλικών και μαθηματικών μέχρι το τέλος των μαθημάτων. Πρόκειται για μια νέα απαίτηση του DfE, η οποία αντικαθιστά τις εξετάσεις δεξιοτήτων QTS στον γραμματισμό και την αριθμητική.

Εάν αποδεχτείτε την προσφορά σας σε εμάς, θα πρέπει επίσης να ολοκληρώσετε επιτυχώς τους ελέγχους επαγγελματικής υγείας και ενισχυμένης αποκάλυψης της υπηρεσίας Disclosure Barring Service (DBS).

Δίδακτρα PGCE Secondary Science (Βιολογία) PGCE

Ιρλανδία £10800
EU £22350
Αγγλία £10800
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £10800
Σκωτία £10800
Ουαλία £10800
Channel Islands £10800
Διεθνή £22350

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Reading στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 29 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Reading

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Reading

Το Πανεπιστήμιο του Ρέντινγκ είναι ένα δημόσια χρηματοδοτούμενο πανεπιστήμιο στο Ρέντινγκ του Μπέρκσαϊρ της Αγγλίας. Το Ρέντινγκ διαθέτει τέσσερις μεγάλες πανεπιστημιουπόλεις: την London Road και την Whiteknights campus που βρίσκονται στο ίδιο το Ρέντινγκ, ενώ η Greenlands campus βρίσκεται στις όχθες του ποταμού Τάμεση. Η τέταρτη πανεπιστημιούπολη είναι γνωστή ως Iskandar Puteri, στη Μαλαισία.

Λίστα με 375 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Reading - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Reading

11905
Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Student Life at the University of Reading
  • 9 Things Nobody Tells You About Uni | University of Reading
  • Studying English Language and Linguistics with the University of Reading
  • Economics Master’s Degrees at the University of Reading
  • Should you bother coming to a University Open Day?
  • What's it like to study Maths at the University of Reading?

London Road Campus

PGDE Secondary Teaching (English Medium) Business Education PGDE Πανεπιστήμιο των Highlands and Islands
(University of the Highlands and Islands)
90% 0% 25% £13980 £14988 122 Ινβερνές Oncampus πλήρους απασχόλησης