University of Liverpool
Γεωλογία με φυσική γεωγραφία MESci
University of Liverpool - Πανεπιστήμιο του Liverpool

Το σύστημα της γήινης επιφάνειας είναι δυναμικό και ποικιλόμορφο, με τις αλλαγές να οδηγούνται από την αλληλεπίδραση φυσικών, χημικών, γεωλογικών και βιολογικών διεργασιών σε ένα ευρύ φάσμα περιβαλλόντων. Αξιοποιώντας τη συμπληρωματική εμπειρογνωμοσύνη του προσωπικού της γεωλογίας και της φυσικής γεωγραφίας, αυτό το ολοκληρωμένο πρόγραμμα σπουδών παρέχει μια σαφή εικόνα των διεργασιών ελέγχου που συνδέουν την εξέλιξη του τοπίου με την περιβαλλοντική αλλαγή και τα φυσικά γεγονότα που επηρεάζουν την ανθρώπινη δραστηριότητα. Η εργασία πεδίου στο δεύτερο και τρίτο έτος στο Λίβερπουλ έχει σχεδιαστεί ειδικά για αυτό το πρόγραμμα σπουδών που ενσωματώνει τη γεωλογία και τη γεωμορφολογία. Οι φοιτητές έχουν ακαδημαϊκούς καθηγητές και από τους δύο κλάδους στο πρώτο και δεύτερο έτος. Τα δύο πρώτα έτη του FF68 (MESci) είναι κοινά με το πρόγραμμα BSc. Τα δύο τελευταία έτη παρέχουν μια ευρύτερη επιλογή διδακτικών ενοτήτων και ένα ολοκληρωμένο πρόγραμμα εργασίας πεδίου. Επιπλέον, έχετε την ευκαιρία να σχεδιάσετε και να αναλάβετε ένα μεγάλο ατομικό ερευνητικό έργο που θα σας προσφέρει δεξιότητες ανάλυσης, σύνθεσης, επίλυσης προβλημάτων και υποβολής εκθέσεων. Το μοναδικό φάσμα δεξιοτήτων που αναπτύσσουν οι φοιτητές του MESci Γεωλογία και Φυσική Γεωγραφία τους καθιστά ελκυστικούς για τους εργοδότες στους κλάδους της γεωτεχνίας και της εξερεύνησης πόρων, καθώς και στους τομείς της περιβαλλοντικής παρακολούθησης, της τοπογραφίας και του σχεδιασμού. Το πτυχίο αυτό είναι διαπιστευμένο από τη Γεωλογική Εταιρεία του Λονδίνου, ικανοποιώντας τις απαιτήσεις για την ιδιότητα της Κοινότητας και του Chartered Geologist.

Αυτό το πρόγραμμα είναι διαθέσιμο με ένα έτος στην Κίνα. Το Έτος στην Κίνα δίνει στους προπτυχιακούς φοιτητές την ευκαιρία να περάσουν ένα έτος στην κοινοπραξία μας, το Πανεπιστήμιο Xi'an Jiaotong-Liverpool (XJTLU), ακολουθώντας τα μαθήματα του πτυχίου BA China Studies του XJTLU. Το XJTLU είναι ένα πλήρως αγγλόφωνο πανεπιστήμιο, που βρίσκεται στο Suzhou. Εάν επιθυμείτε να σπουδάσετε αυτό το πρόγραμμα με ένα έτος στην Κίνα, παρακαλείσθε να αναφέρετε τον κωδικό επιλογής YC στην ενότητα Further Choices του εντύπου αίτησης UCAS.

Απαιτήσεις προσόντων

Πρέπει να περιλαμβάνει: Α στα Μαθηματικά Α στη Φυσική Οι γενικές σπουδές και η κριτική σκέψη δεν γίνονται δεκτές. Εάν σας γίνει προσφορά, θα πρέπει να επιτύχετε επιτυχία στην πρακτική εξέταση σε όλα τα επιστημονικά μαθήματα που αποτελούν μέρος της προσφοράς.

Δίπλωμα πρόσβασης στην τριτοβάθμια εκπαίδευση

Pearson BTEC Level 3 National Extended Diploma (πρώτη διδασκαλία από τον Σεπτέμβριο του 2016)

ABB από 3 επίπεδα A ή AB από δύο επίπεδα A και B από το Advanced Welsh Baccalaureate Skills Challenge Certificate Οι προσφορές συνήθως αποκλείουν τις Γενικές Σπουδές και την Κριτική Σκέψη. Τα μαθήματα που προτιμούμε είναι η Φιλοσοφία, η Ιστορία, τα Αγγλικά, τα Θρησκευτικά, ο Κλασικός Πολιτισμός, η Κοινωνιολογία, η Κυβέρνηση και η Πολιτική. Δεσμευόμαστε να διασφαλίσουμε ότι όλοι οι μαθητές με δυνατότητες επιτυχίας, ανεξάρτητα από το υπόβαθρό τους, ενθαρρύνονται να υποβάλουν αίτηση για να σπουδάσουν μαζί μας. Οι πρόσθετες πληροφορίες που αποκτώνται μέσω των δεδομένων πλαισίου μας επιτρέπουν να αναγνωρίσουμε τις δυνατότητες ενός μαθητή να επιτύχει στο πλαίσιο του ιστορικού και της εμπειρίας του. Στους υποψηφίους που επισημαίνονται με αυτόν τον τρόπο θα γίνει προσφορά χαμηλότερη από την τυπική προσφορά για το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςGeology with Physical Geography, MESci, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Liverpool στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 31 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Liverpool

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Liverpool

Το Πανεπιστήμιο του Λίβερπουλ είναι ένα κρατικά χρηματοδοτούμενο πανεπιστήμιο που βρίσκεται στην πόλη του Λίβερπουλ της Αγγλίας. Είναι ένα από τα πανεπιστήμια που ίδρυσαν το Russell Group, το N8 Group, το οποίο είναι μια σύμπραξη των οκτώ πιο ερευνητικών πανεπιστημίων της Βόρειας Αγγλίας. Η πλειονότητα των δραστηριοτήτων του πανεπιστημίου λαμβάνει χώρα σε μια ενιαία αστική πανεπιστημιούπολη μόλις πέντε λεπτά με τα πόδια από το κέντρο του Λίβερπουλ.

Λίστα με 627 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Liverpool - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Liverpool

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Γεωλογία": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • 'Day in the life' at the University of Liverpool
  • Realise your potential | University of Liverpool Master's Student Stories
  • Find your future at the University of Liverpool
  • Student Experience | University of Liverpool
  • Welcoming you to campus
  • Why choose Liverpool to study Medicine?

Γεωλογία με Γεωγραφία Msci (Hons) Πανεπιστήμιο East Anglia
(University of East Anglia)
80% 5% 5% £26100 129 Νόργουιτς Oncampus πλήρους απασχόλησης
Γεωλογία MSc Πανεπιστήμιο του Exeter