University of Hertfordshire
Τεχνητή νοημοσύνη και ρομποτική με έτος πρακτικής άσκησης MSc
University of Hertfordshire - Πανεπιστήμιο του Hertfordshire

Η Σχολή έχει ισχυρή διεθνή φήμη για την έρευνα στην τεχνητή νοημοσύνη και τη ρομποτική και αυτή η τεχνογνωσία επηρεάζει αυτό το μάθημα, το οποίο διερευνά την τρέχουσα έρευνα και πρακτική στην τεχνητή νοημοσύνη και τη ρομποτική. Αυτό το ΠΜΣ μπορεί να οδηγήσει σε μια σταδιοδρομία, όπως ως σχεδιαστής ευφυών συστημάτων ή στην έρευνα.

Αυτό το μάθημα αποτελεί μέρος του μεταπτυχιακού μας προγράμματος στην Επιστήμη των Υπολογιστών.

Μέσω του έτους πρακτικής άσκησης θα αποκτήσετε βιομηχανική εμπειρία και θα μπορέσετε να εξασκηθείτε στην εφαρμογή των δεξιοτήτων που αποκτήσατε κατά τη διάρκεια των σπουδών σας. Ένα από μια σειρά προηγμένων μαθημάτων στο πλαίσιο του μεταπτυχιακού μας προγράμματος Master στην Επιστήμη των Υπολογιστών, το συγκεκριμένο μάθημα σας παρέχει εξειδίκευση στην Τεχνητή Νοημοσύνη και τη Ρομποτική.

Τα προχωρημένα θέματα που μελετώνται περιλαμβάνουν τεχνητή ζωή με ρομποτική, νευρωνικό υπολογισμό και μηχανική μάθηση, θεωρία και πρακτική της τεχνητής νοημοσύνης. Διδάσκονται από ένα ιδιαίτερα αναγνωρισμένο και καθιερωμένο τμήμα πληροφορικής.

Το εξήντα τοις εκατό των αποτελεσμάτων της έρευνάς μας στην Επιστήμη Υπολογιστών και Πληροφορικής στο Πανεπιστήμιο του Hertfordshire αξιολογήθηκε ως κορυφαία ή διεθνώς άριστη στο Πλαίσιο Ερευνητικής Αριστείας (REF) 2014.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςArtificial Intelligence and Robotics with Placement Year, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Hertfordshire στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 25 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Hertfordshire

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Hertfordshire

Το University of Hertfordshire (UOH) είναι ένα δημόσιο πανεπιστήμιο στο Hertfordshire της Αγγλίας. Το πανεπιστήμιο διαθέτει δύο πανεπιστημιουπόλεις από τις οποίες λειτουργεί: College Lane και de Havilland. Το πανεπιστήμιο εργάζεται με περίπου 25.000 φοιτητές ανά πάσα στιγμή και διαθέτει 11 ξεχωριστές σχολές εντός του πανεπιστημίου που ασχολούνται με μια μεγάλη ποικιλία θεμάτων.

Λίστα με 286 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Hertfordshire - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Hertfordshire

• Why our students love Herts
  • MA TESOL: Student Michelle's opinion
  • Why Study Physiotherapy at the University of Hertfordshire?
  • Rosy's First Day at the University of Hertfordshire
  • Psychology at the University of Hertfordshire

Ρομποτική και Μηχανοτρονική Μηχανική (με έτος βιομηχανικής πρακτικής άσκησης) MEng (Hons) Πανεπιστήμιο του Sussex
81% 0% 5% £25000 147 Μπράιτον Oncampus πλήρους απασχόλησης