University of Greenwich
Διεθνές και Εμπορικό Δίκαιο LLM
University of Greenwich - Πανεπιστήμιο του Greenwich

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Με το LLM μας στο Διεθνές και Εμπορικό Δίκαιο, θα ανακαλύψετε περισσότερα για το νομικό πλαίσιο που διέπει τη διεθνή κοινότητα και τα νομικά ζητήματα που περιβάλλουν τις παγκόσμιες αγορές.

Η γνώση του παγκόσμιου εμπορίου - και του νομικού πλαισίου που το περιβάλλει - δεν ήταν ποτέ πιο σημαντική. Οι νομικοί εργοδότες εκτιμούν πλέον ιδιαίτερα τους πτυχιούχους με δεξιότητες διεθνούς εμπορικού δικαίου. Σε αυτό το πρόγραμμα σπουδών, θα κοιτάξετε πέρα από τις εθνικές δικαιοδοσίες και θα ασχοληθείτε με τα ζητήματα του δημόσιου διεθνούς δικαίου και του διεθνούς εμπορικού δικαίου.

Μπορείτε να σπουδάσετε μία από τις τρεις εγκεκριμένες διαδρομές ή να ακολουθήσετε τη μη εγκεκριμένη διαδρομή. Τα τρία εγκεκριμένα μονοπάτια είναι τα εξής: Διανοητική ιδιοκτησία και Δίκαιο και πολιτική για τους ωκεανούς. Για να αποκτήσετε την έγκριση, θα πρέπει (μετά την έναρξη των σπουδών σας) να: να λάβετε έγκριση για να σπουδάσετε για το endorsement- και να λάβετε έγκριση - και στη συνέχεια να ολοκληρώσετε - μια διπλωματική εργασία η οποία πρέπει να αφορά έναν τομέα που σχετίζεται με το endorsement- και τρίτον να σπουδάσετε την υποχρεωτική ενότητα 30 πιστωτικών μονάδων που σχετίζεται με το endorsement. (Για το Δίκαιο και Πολιτική των Ωκεανών, το υποχρεωτικό μάθημα για την καταχώριση είναι το "Δίκαιο της Θαλάσσιας Ασφάλειας": . uk για πλήρεις πληροφορίες, συμπεριλαμβανομένων λεπτομερειών σχετικά με τις υποχρεωτικές και προαιρετικές ενότητες κάθε επικύρωσης και τη συνολική δομή του μαθήματος.

Ως φοιτητής LLM, θα αξιολογηθείτε μέσω μαθημάτων, παρουσιάσεων στην τάξη και διατριβής, έτσι ώστε να αποκτήσετε ένα ευρύ φάσμα δεξιοτήτων.

Τι πρέπει να γνωρίζετε για αυτό το μάθημα

• Το LLM επικεντρώνεται στο δίκαιο και το νομικό πλαίσιο που διέπει τη διεθνή κοινότητα, καθώς και σε νομικά ζητήματα που επηρεάζουν το εμπόριο και τις παγκόσμιες αγορές.
  • Οι φοιτητές του εξωτερικού που δεν έχουν εμπειρία σε μια δικαιοδοσία κοινού δικαίου θα πρέπει να παρακολουθήσουν το πρόγραμμα Common Law Foundations αντί για μια πρακτική άσκηση Pro Bono.
  • Εάν σπουδάσατε LLB στο Greenwich και παρακολουθήσατε το Εταιρικό Δίκαιο, το Δημόσιο Διεθνές Δίκαιο ή μια πρακτική άσκηση Pro Bono, δεν μπορείτε να παρακολουθήσετε ξανά τις ίδιες ενότητες για το LLM.

Σε αυτό το μάθημα, οι φοιτητές αξιολογούνται με εκτεταμένες εκθέσεις και μια διπλωματική εργασία.

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς δέχεται ένα ευρύ φάσμα διεθνών τίτλων σπουδών για την εισαγωγή στα προγράμματά μας.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςInternational and Commercial Law, LLM, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Προπτυχιακός τίτλος σπουδών (με άριστα) με βαθμό 2:2 ή ανώτερο, στη νομική επιστήμη ή σε συναφές αντικείμενο.

Οι υποψήφιοι χωρίς πτυχίο που διαθέτουν επαγγελματικά προσόντα ή σχετική επαγγελματική εμπειρία μπορούν να ληφθούν υπόψη.

Μπορείτε επίσης να διαβάσετε την πολιτική εισδοχής μας

Δίδακτρα Διεθνές και Εμπορικό Δίκαιο LLM

EU £18150 έτος 1
Διεθνή £18150 έτος 1

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Greenwich στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του Greenwich σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]

[Δημοσίευση 27 Οκτωβρίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 27 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Greenwich

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς λειτουργεί με κρατική χρηματοδότηση και εδρεύει στο Λονδίνο και το Κεντ της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου, το Old Royal Naval College, καθώς και η πανεπιστημιούπολη Avery Hill βρίσκονται στο Royal Borough of Greenwich, στο ευρύτερο Λονδίνο. Η δορυφορική του πανεπιστημιούπολη στο Medway, Kent, αποτελεί μέρος μιας συνεργασίας με το Πανεπιστήμιο του Kent.

Λίστα με 214 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Greenwich - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Δίκαιο Επιχειρήσεων": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent