University of Greenwich
Εγκληματολογία υπολογιστών και ασφάλεια στον κυβερνοχώρο MSc
University of Greenwich - Πανεπιστήμιο του Greenwich

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Το επαγγελματικά διαπιστευμένο μεταπτυχιακό μας στην εγκληματολογία υπολογιστών και την ασφάλεια στον κυβερνοχώρο καλύπτει το έγκλημα στον κυβερνοχώρο, τις αστυνομικές και εγκληματολογικές μεθόδους, παράλληλα με το λογισμικό και το υλικό των υπολογιστών.

Το μάθημά μας Computer Forensics and Cyber Security επιτρέπει στους σπουδαστές να εξοικειωθούν με τις πιο πρόσφατες τεχνολογίες, τις επιστημονικές καινοτομίες και τις βέλτιστες πρακτικές στην προστασία των ψηφιακών υποδομών, από τα δίκτυα των επιχειρήσεων έως τα περιβάλλοντα του Διαδικτύου των Πραγμάτων. Οι φοιτητές εκπαιδεύονται επίσης στα σύγχρονα εργαλεία και τις μεθοδολογίες για τη διεξαγωγή ερευνών ψηφιακής εγκληματολογίας, που καλύπτουν όλο το φάσμα από τη συλλογή αποδεικτικών στοιχείων έως την ανάλυση και τη δράση ως πραγματογνώμονες.

Το μάθημα αυτό είναι κατάλληλο τόσο για αρχάριους στην ασφάλεια υπολογιστών και τη δικαστική έρευνα υπολογιστών όσο και για επαγγελματίες που επιθυμούν να αναπτύξουν περαιτέρω τις δεξιότητές τους. Καλύπτει πρακτικές δεξιότητες για την ασφάλεια δικτύων, τον έλεγχο διείσδυσης και την ψηφιακή εγκληματολογία, καθώς και τη θεωρία και την επιστημονική βάση που στηρίζει την καθημερινή πρακτική. Εξασφαλίζει επίσης ότι οι σπουδαστές έχουν μια βασική κατανόηση των νομικών και κανονιστικών απαιτήσεων και των προτύπων που αφορούν την ασφάλεια υπολογιστών.

Το πρόγραμμα αυτό έχει διαπιστευτεί από το BCS, The Chartered Institute for IT, για τη μερική εκπλήρωση των ακαδημαϊκών απαιτήσεων για την εγγραφή ως Chartered IT Professional. Επιπλέον, έχει επίσης διαπιστευτεί από το BCS, The Chartered Institute for IT, εκ μέρους του Engineering Council, για τη μερική εκπλήρωση των ακαδημαϊκών απαιτήσεων για την εγγραφή ως Chartered Engineer.

Τι πρέπει να γνωρίζετε για αυτό το μάθημα

• Κατά τη διάρκεια αυτού του μαθήματος θα μελετήσετε την ασφάλεια στον κυβερνοχώρο και την ψηφιακή εγκληματολογία, τη διαχείριση συστημάτων και την ασφάλεια.
  • Θα μάθετε πώς να εφαρμόζετε αστυνομικές και εγκληματολογικές μεθόδους για την ανίχνευση εγκλημάτων στον κυβερνοχώρο, χρησιμοποιώντας σχετικές τεχνολογίες λογισμικού και υλικού.
  • Το μάθημα αυτό περιλαμβάνει πρακτική εξάσκηση στα τρέχοντα εγκληματολογικά εργαλεία που χρησιμοποιούνται από την αστυνομία. Ως εκ τούτου, οι σπουδαστές μπορούν να συμβάλουν γρήγορα στην ευημερία της εταιρικής πληροφορικής και των πληροφοριακών περιουσιακών στοιχείων.
  • Το University of Greenwich είναι ακαδημαϊκός εταίρος με το The Council for Registered Ethical Security Testers (CREST) και με το Chartered Institute of Information Security (CIISec), το οποίο έχει διοριστεί από το National Cyber Security Centre (NCSC), το οποίο αποτελεί μέρος της GCHQ.

Σε αυτό το μάθημα, οι φοιτητές αξιολογούνται με εργασίες, εξετάσεις και μια εργασία. Ορισμένες ενότητες μπορεί επίσης να περιλαμβάνουν πρακτικές αξιολογήσεις, παρουσιάσεις, επιδείξεις και εκθέσεις, οι οποίες σας βοηθούν να παρακολουθείτε την πρόοδο και να βελτιώνεστε συνεχώς.

Για τους υποψηφίους που δεν έχουν την αγγλική ως πρώτη γλώσσα, απαιτείται επίσης βαθμολογία IELTS 6,0 με τουλάχιστον 5,5 σε κάθε στοιχείο (ή ισοδύναμο).
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςComputer Forensics and Cyber Security, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Προπτυχιακός τίτλος σπουδών (με άριστα) με βαθμό 2:2, ή ανώτερο, στην Πληροφορική, την Επιστήμη των Υπολογιστών, τα Μαθηματικά, τη Φυσική, τη Μηχανική, τα Πληροφοριακά Συστήματα ή τα Πολυμέσα ή ένα συναφές αριθμητικό αντικείμενο που περιλαμβάνει εμπειρία στην ανάπτυξη λογισμικού.

Οι υποψήφιοι χωρίς πτυχίο που έχουν σημαντική εμπορική/βιομηχανική εμπειρία, συμπεριλαμβανομένης της ανάπτυξης λογισμικού με χρήση σύγχρονων γλωσσών προγραμματισμού και σχεδιασμού, μπορούν να εξεταστούν.

Μπορείτε επίσης να διαβάσετε την πολιτική εισδοχής μας

Δίδακτρα Εγκληματολογία υπολογιστών και ασφάλεια στον κυβερνοχώρο MSc

EU £18150
Αγγλία £11000
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £11000
Σκωτία £11000
Ουαλία £11000
Διεθνή £18150

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Greenwich στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του Greenwich σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Πληροφορική

Πληροφορική
    THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 26 Οκτωβρίου, 2022]

Προβολή του συνόλου των 26 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Greenwich

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς λειτουργεί με κρατική χρηματοδότηση και εδρεύει στο Λονδίνο και το Κεντ της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου, το Old Royal Naval College, καθώς και η πανεπιστημιούπολη Avery Hill βρίσκονται στο Royal Borough of Greenwich, στο ευρύτερο Λονδίνο. Η δορυφορική του πανεπιστημιούπολη στο Medway, Kent, αποτελεί μέρος μιας συνεργασίας με το Πανεπιστήμιο του Kent.

Λίστα με 214 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Greenwich - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Προστασία και Ασφάλεια Υπολογιστικών Συστημάτων και Δεδομένων": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent