University of Greenwich
Αρχιτεκτονική πρακτική (απαλλαγή ARB/RIBA μέρος 3) PgDip
University of Greenwich - Πανεπιστήμιο του Greenwich

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Το μεταπτυχιακό μας δίπλωμα μερικής φοίτησης (PGDip) στην Αρχιτεκτονική Πρακτική θα σας φέρει στο τελικό στάδιο της εκπαίδευσής σας, προετοιμάζοντάς σας για την πραγματικότητα της αρχιτεκτονικής πρακτικής.

Το μάθημα της αρχιτεκτονικής πρακτικής έχει τις ρίζες του στην περιγραφή, επεξήγηση και ανάλυση της τρέχουσας επαγγελματικής πρακτικής, ωθώντας σας να εξετάσετε και να συζητήσετε τις δικές σας μεθόδους εργασίας. Θα καλύψετε τομείς όπως ο αρχιτέκτονας και η κοινωνία, η αρχιτεκτονική διαχείριση και μια εργασία Janus, όπου θα επανεξετάσετε την εμπειρία σας και θα εξετάσετε τη μελλοντική σας εξέλιξη. Οι υποψήφιοι συνήθως ασκούν αρχιτεκτονική πρακτική πλήρους απασχόλησης στο Ηνωμένο Βασίλειο.

Αυτό το μάθημα μερικής απασχόλησης διδάσκεται ένα βράδυ την εβδομάδα στο νέο υπερσύγχρονο κτίριο Stockwell Street, το οποίο σχεδιάστηκε από τους διάσημους αρχιτέκτονες Heneghan Peng. Η επιτυχής ολοκλήρωση θα σας δώσει απαλλαγή από τις εξετάσεις ARB/RIBA Part 3, δικαίωμα εγγραφής στο μητρώο ARB και την ευκαιρία να εγγραφείτε στο μητρώο αρχιτεκτόνων του Ηνωμένου Βασιλείου. Αυτά σας επιτρέπουν να συνεχίσετε την επαγγελματική σας πρακτική.

Τι πρέπει να γνωρίζετε για αυτό το μάθημα

• Αυτό το μάθημα έχει σχεδιαστεί για να δημιουργήσει επαγγελματίες που έχουν τις γνώσεις, την ορμή και την αποφασιστικότητα να επιτύχουν στον κόσμο της σύγχρονης αρχιτεκτονικής.
  • Μπορείτε να ξεκινήσετε το μάθημα τον Ιανουάριο ή τον Σεπτέμβριο. Οι καταληκτικές εξετάσεις viva voce (επαγγελματικές συνεντεύξεις) διεξάγονται επίσης δύο φορές το χρόνο.
  • Αυτό το πρόγραμμα μερικής φοίτησης μπορεί να ολοκληρωθεί σε 1 έτος ή, ανάλογα με τις περιστάσεις σας, μπορεί να προσφέρει ευέλικτες επιλογές σπουδών έως και 5 ετών
  • Ενθαρρύνουμε τον αυτοαναστοχασμό, τον επαγγελματισμό, την ορμή και την αποφασιστικότητα για να σας βοηθήσουμε να επιτύχετε στον σύγχρονο κόσμο της αρχιτεκτονικής.

Η αξιολόγηση γίνεται μέσω δοκιμίων κατά τη διάρκεια του μαθήματος και όχι μέσω γραπτών εξετάσεων. Το μάθημα ολοκληρώνεται με την υποβολή της μελέτης περίπτωσης και του υποστηρικτικού υλικού σας σε εξωτερικούς επαγγελματίες εξεταστές πριν από την επαγγελματική συνέντευξη και την εξέταση viva voce.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςArchitectural Practice (ARB/RIBA Part 3 Exemption), PgDip, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Προσόντα αναγνωρισμένα από το Συμβούλιο Εγγραφής Αρχιτεκτόνων (ARB) στα επίπεδα Part 1 και Part 2.

Οι αιτούντες θα πρέπει να συμπληρώσουν ένα σύντομο ερωτηματολόγιο σχετικά με την απασχόληση και την επαγγελματική τους εξέλιξη.

Οι κατάλληλοι υποψήφιοι θα κληθούν να παραστούν σε συνέντευξη

Δίδακτρα Αρχιτεκτονική πρακτική (απαλλαγή ARB/RIBA μέρος 3) PgDip

Αγγλία £3500
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £3500
Σκωτία £3500
Ουαλία £3500
EU £5500
Διεθνή £5500
EU £5775 έτος 1
Διεθνή £5775 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Greenwich στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του Greenwich σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Αρχιτεκτονική, Κατασκευές & Σχεδιασμός

Αρχιτεκτονική
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]
    Αρχιτεκτονική
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 27 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Greenwich

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς λειτουργεί με κρατική χρηματοδότηση και εδρεύει στο Λονδίνο και το Κεντ της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου, το Old Royal Naval College, καθώς και η πανεπιστημιούπολη Avery Hill βρίσκονται στο Royal Borough of Greenwich, στο ευρύτερο Λονδίνο. Η δορυφορική του πανεπιστημιούπολη στο Medway, Kent, αποτελεί μέρος μιας συνεργασίας με το Πανεπιστήμιο του Kent.

Λίστα με 214 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Greenwich - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Αρχιτεκτονική": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent