Kingston University
Επαγγελματική πρακτική στην αρχιτεκτονική PgDip
Kingston University - Πανεπιστήμιο Kingston

Λόγοι για να επιλέξετε το Kingston:

• Η RIBA έχει περιγράψει αυτό το μάθημα ως "αυστηρό, εμπεριστατωμένο και προσφέροντας υψηλό επίπεδο λεπτομέρειας".
  • Παρέχουμε podcasts επαγγελματικής πρακτικής για να προσθέσουμε αξία στη μαθησιακή σας εμπειρία.
  • Οι ατομικές σας εργασίες θα συνδέονται με καταστάσεις της πραγματικής ζωής.

Σχετικά με αυτό το μάθημα: Αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχουν εξετάσεις. Στο τέλος των μαθημάτων σας, θα παρουσιάσετε στοιχεία προσωπικής ανάπτυξης, εργασιακή εμπειρία, μελέτες περιπτώσεων, αρχεία επαγγελματικής εμπειρίας και θα δώσετε το viva voce.

Αυτό το μάθημα είναι το τελευταίο στάδιο της επίσημης εκπαίδευσης που θα χρειαστείτε για να εγγραφείτε ως αρχιτέκτονας στο Ηνωμένο Βασίλειο. Επικεντρώνεται στις νομικές, διαδικαστικές, επαγγελματικές και διοικητικές ικανότητες που απαιτούνται για την άσκηση της αρχιτεκτονικής πρακτικής ως ανεξάρτητος και στοχαστικός επαγγελματίας.

Θα διδάσκεστε από επαγγελματίες καθηγητές, καταξιωμένους επαγγελματίες και εμπειρογνώμονες. Το μάθημα καλύπτει τα κριτήρια που ορίζει η RIBA για το μέρος 3. Το βραβείο προσφέρει ένα προσόν που προβλέπεται από το ARB.

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςProfessional Practice in Architecture, PgDip, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Επαγγελματική πρακτική στην αρχιτεκτονική PgDip

EU £8590 έτος 1
Διεθνή £8590 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Kingston στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 24 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Kingston

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Kingston

Το Πανεπιστήμιο Kingston ιδρύθηκε το 1899 και βρίσκεται στην αγροτική και προαστιακή πόλη Kingston upon Thames του Λονδίνου. Οι τέσσερις πανεπιστημιουπόλεις του πανεπιστημίου βρίσκονται μέσα και γύρω από το κέντρο της πόλης, ενώ ένα δωρεάν λεωφορείο βοηθά τους φοιτητές να φτάσουν εκεί. Αυτό το πανεπιστήμιο προσφέρει αυτό που αποκαλείται διαμονή Flexi-stay, η οποία επιτρέπει στους φοιτητές να κλείνουν δωμάτια στις φοιτητικές εστίες τους για περιόδους κατά τις οποίες αναμένεται να μελετήσουν εξαιρετικά σκληρά.

Λίστα με 307 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Kingston - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Kingston

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Αρχιτεκτονική": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Kingston University - meet our international students!
  • What is Kingston University really like? | Student Q&A
  • Kingston alumna Parinita talks about student life at Kingston University
  • International Student Vlogger: Experiences at Kingston University
  • International Student Vlogger: Why I chose Kingston University