University of Essex
Μετάφραση και διερμηνεία κινεζικών και αγγλικών PgDip
University of Essex - Πανεπιστήμιο του Essex

Το PG Diploma Chinese-English Translation and Interpreting θα πρέπει να σας ενδιαφέρει αν θέλετε να ενισχύσετε τη γλωσσική σας επάρκεια στα κινεζικά και τα αγγλικά και να αναπτύξετε περαιτέρω τις τεχνικές μετάφρασης και διερμηνείας που απαιτούνται από τους εργοδότες.

Τα μεταπτυχιακά διπλώματα (PG) διαρκούν έξι έως εννέα μήνες (πλήρους απασχόλησης) και περιλαμβάνουν τα μαθήματα και τις αξιολογούμενες εργασίες ενός μεταπτυχιακού προγράμματος, χωρίς διπλωματική εργασία. Αυτό σας επιτρέπει να προχωρήσετε σε μεταπτυχιακό στις γλώσσες, αν το προπτυχιακό σας δίπλωμα ήταν σε διαφορετικό αντικείμενο.

Με βάση τη διεθνώς αναγνωρισμένη τεχνογνωσία μας στη διδασκαλία πρακτικών δεξιοτήτων ξένων γλωσσών, το πρόγραμμά μας προσφέρει γραπτή μετάφραση, προφορική διερμηνεία και υποτιτλισμό ταινιών και βίντεο σε ένα ενιαίο πρόγραμμα. Στο τέλος των σπουδών σας, θα έχετε αναπτύξει την πρακτική γλώσσα και τις βασικές δεξιότητες που είναι απαραίτητες για την απασχόληση σε επαγγελματικές θέσεις μετάφρασης, διερμηνείας και υποτιτλισμού.

Το μάθημά μας θα βασιστεί στις γνώσεις και τις δεξιότητες που αποκτήσατε στα προηγούμενα προσόντα σας και είναι μοναδικό ως προς την έμφαση που δίνει στην πρακτική εξάσκηση. Με τη βοήθεια φυσικών ομιλητών, μαθαίνετε πώς να χρησιμοποιείτε τις γλωσσικές σας δεξιότητες για να μεταφράζετε, να διερμηνεύετε και να υποτιτλίζετε αποτελεσματικά, χρησιμοποιώντας το πιο πρόσφατο λογισμικό του κλάδου, με πολιτισμική ευαισθησία.

Διαθέσιμα ερευνητικά συμβούλια και ορισμένες φοιτητικές υποτροφίες του Πανεπιστημίου του Essex.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςChinese-English Translation and Interpreting, PgDip, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Μετάφραση και διερμηνεία κινεζικών και αγγλικών PgDip

Channel Islands £8000 έτος 1
Ιρλανδία £8000 έτος 1
EU £17360 έτος 1
Διεθνή £17360 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Τα δίδακτρα που αναγράφονται αφορούν την εγγραφή του 2024-25. Τα δίδακτρα για τα μαθήματα μερικής φοίτησης υπολογίζονται κατ' αναλογία με τα αντίστοιχα δίδακτρα πλήρους φοίτησης.

Τα δίδακτρα μπορεί να υπόκεινται σε ετήσιες αυξήσεις σε κάθε έτος σπουδών σύμφωνα με τον πληθωρισμό.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Essex στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 27 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Essex

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Essex

Το Πανεπιστήμιο του Essex, είναι ένα δημόσιο, ερευνητικό πανεπιστήμιο όπου η περιέργεια κυριαρχεί και η σκέψη έξω από το κουτί δεν ενθαρρύνεται απλώς, αλλά αναμένεται. Με έδρα την ομώνυμη κομητεία του Essex, η κύρια πανεπιστημιούπολη βρίσκεται στο Wivenhoe Park, κοντά στο Colchester. Εκεί στεγάζονται οι τρεις σχολές του πανεπιστημίου, Ανθρωπιστικές Επιστήμες, Επιστήμες και Υγεία και Κοινωνικές Επιστήμες, καθώς και μια πολύ μεγάλη κοινότητα τοπικών κουνελιών και άλλων μικρών ειδών πανίδας, χαρακτηριστικών της αγγλικής υπαίθρου.

Λίστα με 921 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Essex - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Essex

12070
Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Μεταφραστικές Σπουδές": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Life at The Towers - University of Essex Accommodation Colchester Campus
  • MA Jungian and Post-Jungian Studies at the University of Essex
  • Interview with Shaun Barbour, Top Undergraduate Law Graduate 2019 | University of Essex Online
  • Let’s Speak to our Modern Languages Graduates at the University of Essex
  • Why Study at Essex Business School in Southend?

Colchester Campus

Μετάφραση και διερμηνεία κινεζικών και αγγλικών PgDip Πανεπιστήμιο του Essex
(University of Essex)
- - - £17360 - Κόλτσεστερ Oncampus πλήρους απασχόλησης