University of East London
Πολιτικός μηχανικός (με έτος θεμελίωσης) BEng (Hons)
University of East London - Πανεπιστήμιο του East London

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £19944 £17765 £21610
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £15926 - £24815 £12805 - £22829 £15583 - £26794

Προσφέρουμε ένα τριετές πρόγραμμα σπουδών, με τη δυνατότητα προσθήκης ενός έτους πρακτικής άσκησης σε βιομηχανία.

Το πτυχίο αυτό είναι διαπιστευμένο από το Κοινό Συμβούλιο Συντονιστών (ΚΣΣ) που αποτελείται από το Ινστιτούτο Πολιτικών Μηχανικών, το Ινστιτούτο Δομικών Μηχανικών, το Ινστιτούτο Μηχανικών Αυτοκινητοδρόμων, το Chartered Institution of Highways and Transportation και το Permanent Way Institution για λογαριασμό του Συμβουλίου Μηχανικών ως:

1. πλήρους ικανοποίησης της εκπαιδευτικής βάσης για τον τίτλο του Μηχανικού (IEng).

2. ικανοποιεί εν μέρει την εκπαιδευτική βάση για την απόκτηση διπλώματος διπλωματούχου μηχανικού (CEng).

Η μοναδική μας διδακτική προσέγγιση στοχεύει στην προώθηση της μάθησης μέσω της πράξης, καθοδηγώντας σας να χρησιμοποιήσετε μεθόδους παρατήρησης, πρωτοτυποποίησης και φυσικής προσομοίωσης στο σχεδιασμό, εκτός από τη διδασκαλία των θεωριών, των αρχών της μηχανικής και των προτύπων.

Θα ενθαρρυνθείτε να είστε δημιουργικοί, καινοτόμοι και να χρησιμοποιείτε προηγμένα ψηφιακά εργαλεία για να διαμορφώσετε τη φαντασία σας και να τη μεταφράσετε σε προδιαγραφές για τις κατασκευές και τα συστήματα που σχεδιάζετε.

Για παράδειγμα, στις ενότητες του τελευταίου έτους, δεν θα σχεδιάζετε μόνο κατασκευές από τα θεμέλια μέχρι την οροφή, αλλά θα χρησιμοποιείτε επίσης μια σειρά από λογισμικά και τρισδιάστατες κατασκευαστικές σουίτες, όπως τρισδιάστατους εκτυπωτές, μηχανές κοπής πλάσματος και λέιζερ, ρομποτικό βραχίονα και εκτυπωτή πηλού ως εργαλεία για να μετατρέψετε το σχέδιό σας σε πραγματικότητα σε κλίμακα.

Εκτός από την ολοκλήρωση πολυάριθμων πρακτικών έργων, θα επωφεληθείτε από επισκέψεις κορυφαίων επαγγελματιών που θα σας προσφέρουν συμβουλές - και, συχνά, ευκαιρίες εργασίας.

Η πανεπιστημιούπολη Docklands βρίσκεται σε ιδανική τοποθεσία για τη μελέτη εμβληματικών έργων στην πρωτεύουσα, όπως η επέκταση της Tate Modern Phase 2, ο σταθμός Canary Wharf Crossrail και η αναδιαμόρφωση του Ολυμπιακού Σταδίου.

Το μάθημα αυτό θα σας δώσει μια στέρεη βάση στο σχεδιασμό, την κατασκευή και τη διαχείριση έργων πολιτικού μηχανικού.

Το διευρυμένο πρόγραμμα σπουδών είναι ιδανικό αν θέλετε να αποκτήσετε πτυχίο πολιτικού μηχανικού αλλά δεν έχετε τις τυπικές προϋποθέσεις εισαγωγής. Πρώτα σας προετοιμάζουμε για το πτυχίο σας κατά τη διάρκεια του έτους ίδρυσης, φέρνοντάς σας σε επαφή με τις ακαδημαϊκές δεξιότητες και μια σταθερή βάση στο αντικείμενο. Στη συνέχεια, μπορείτε να συνεχίσετε για να αποκτήσετε το πλήρες προπτυχιακό πτυχίο, το οποίο είναι τριετές.

Θα σας αξιολογήσουμε με ένα μείγμα εργασιών και εξετάσεων. Οι εργασίες μαθημάτων περιλαμβάνουν ατομικές εργαστηριακές και ερευνητικές αναφορές, πρακτικές, σχεδιαστικές εργασίες και έργα, καθώς και ομαδικές και φροντιστηριακές παρουσιάσεις και μια τελική εργασία. Το πενήντα τοις εκατό της αξιολόγησης κατά το πρώτο και το δεύτερο έτος γίνεται με εργασίες και θα σας δώσουμε όσο το δυνατόν περισσότερη ανατροφοδότηση, ώστε να μπορέσετε να αναπτύξετε και να βελτιώσετε τις γραπτές αξιολογήσεις σας. Στο τελευταίο έτος σπουδών σας, πάνω από το ήμισυ της αξιολόγησής σας θα βασίζεται σε σχέδια και ερευνητικά έργα. Η ανατροφοδότηση παρέχεται εντός 15 εργάσιμων ημερών σύμφωνα με την πολιτική αξιολόγησης και ανατροφοδότησης του UEL.

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για Παραστατικές τέχνες

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςCivil Engineering (with Foundation Year), BEng (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Πολιτικός μηχανικός (με έτος θεμελίωσης) BEng (Hons)

Channel Islands £9250 έτος 1
EU £13920 έτος 1
Διεθνή £13920 έτος 1

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

• Foundation

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του East London στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του East London σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Μηχανική

Πολιτική Μηχανική
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 16 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του East London

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του East London

Το Πανεπιστήμιο του Ανατολικού Λονδίνου, συχνά συντομογραφούμενο ως UEL, δηλώνει ότι στόχος του είναι να γίνει το κορυφαίο πανεπιστήμιο του Ηνωμένου Βασιλείου με επίκεντρο τη σταδιοδρομία. Το UEL λειτουργεί σε τρεις διαφορετικές πανεπιστημιουπόλεις: Stratford Campus, Docklands Campus και University Square Stratford. Το Docklands Campus είναι το μεγαλύτερο από τα τρία πανεπιστήμια και απέχει μόλις 15-20 λεπτά με τα πόδια από το κεντρικό Λονδίνο και 10-15 λεπτά με το τρένο από το Canary Wharf.

Λίστα με 228 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του East London - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του East London

• International Student Experience at UEL
  • What's it like being an International Student at University of East London?
  • #ChooseUEL - Suleman
  • Amelia - #ChooseUEL
  • Jessica - #ChooseUEL

Πολιτικός μηχανικός BEng (Hons) Πανεπιστήμιο του Cardiff