University of East Anglia
Διεθνής διαχείριση της ανάπτυξης με ένα έτος στο εξωτερικό BA
University of East Anglia - Πανεπιστήμιο East Anglia

Επισκόπηση

Αυτό το τετραετές πρόγραμμα σπουδών σας προσφέρει επαγγελματική κατάρτιση με επίκεντρο την καριέρα σας, η οποία παρέχεται από ανθρώπους με εμπειρία στην ανάπτυξη από πρώτο χέρι, σε ένα τμήμα που βρίσκεται στην αιχμή της αναπτυξιακής πολιτικής και πρακτικής.

Θα σας εφοδιάσει με τις πρακτικές δεξιότητες και γνώσεις που χρειάζεστε για να χτίσετε μια επιτυχημένη καριέρα που θα σας βοηθήσει να επιτύχετε τις προτεραιότητες και τις φιλοδοξίες σας, είτε πρόκειται για τη διεξαγωγή μιας εκστρατείας βάσης είτε για μια ανθρωπιστική δράση, και είτε πρόκειται για τον ιδιωτικό, κυβερνητικό ή μη κερδοσκοπικό τομέα.

Πέρα από τη βασική διδασκαλία, το πρόγραμμα θα προσφέρει επιλογές για την ανάπτυξη περιφερειακών ή θεματικών τομέων εμπειρογνωμοσύνης στους παραδοσιακούς τομείς ισχύος της Σχολής Διεθνούς Ανάπτυξης. Και εκτός από την ανάπτυξη πρακτικών δεξιοτήτων, θα συμβάλει επίσης στη δημιουργία κριτικής εμπειρογνωμοσύνης και συνειδητοποίησης των προκλήσεων της ανάπτυξης, που αποτελεί κεντρικό στοιχείο όλων των μαθημάτων που παρέχουμε.

Περί αυτού του μαθήματος

Αυτό το μάθημα σας προετοιμάζει για να επιτύχετε τους στόχους σας στη διεθνή ανάπτυξη.

Σε αυτό, θα θεμελιωθείτε στις τεχνικές και τις έννοιες διαχείρισης που απαιτούνται για να εργαστείτε αποτελεσματικά στον σύγχρονο αναπτυξιακό τομέα. Για παράδειγμα, θα μάθετε τι χρειάζεται για να οργανώσετε μια εκστρατεία συνηγορίας, να υλοποιήσετε ένα έργο παροχής υπηρεσιών υγείας ή να διαχειριστείτε μια μικρή φιλανθρωπική οργάνωση ή μια ομάδα αξιολόγησης. Θα επιδείξετε εξοικείωση και ικανότητα χρήσης βασικών εργαλείων σχεδιασμού, διαχείρισης, παρακολούθησης, αξιολόγησης και επικοινωνίας.

Το μάθημα θα σας δώσει την ευκαιρία να αναπτύξετε τις δεξιότητες και τις τεχνικές που έχετε μάθει σε ένα πραγματικό περιβάλλον μέσω της ενότητας πρακτικής άσκησης στην ανάπτυξη. Αυτό όχι μόνο θα πλαισιώσει και θα θεμελιώσει όσα έχετε μάθει, αλλά θα ενισχύσει επίσης την απασχολησιμότητά σας και θα σας βοηθήσει να προβληματιστείτε σχετικά με τη δική σας τοποθέτηση στον τομέα.

Η ανάπτυξη ως τομέας χαρακτηρίζεται από σχέσεις εξουσίας και από συχνά πολιτικά αμφισβητούμενες διαδικασίες αλλαγής. Πέρα από τις πρακτικές δεξιότητες και την εμπειρία, το μάθημα αποσκοπεί επίσης στο να σας εξοπλίσει με τις κρίσιμες δεξιότητες που απαιτούνται για την πλοήγηση στον αναπτυξιακό τομέα. Τι σημαίνει αυτό για εσάς; Πώς πρέπει να τοποθετηθείτε για να επιτύχετε τις φιλοδοξίες σας;

Τέλος, θα αποκτήσετε μια ισχυρή βάση στις δεξιότητες έρευνας και ανάλυσης, συμπεριλαμβανομένης της ικανότητας να εξετάζετε κριτικά τις αναπτυξιακές παρεμβάσεις, κοιτάζοντας πέρα από τους ισχυρισμούς που προβάλλονται για να κατανοήσετε τη δυναμική της εξουσίας στην οποία βασίζεται η ανάπτυξη.

Αποποίηση ευθύνης

Οι λεπτομέρειες των μαθημάτων ενδέχεται να αλλάξουν.<MS&&> Θα πρέπει πάντα να επιβεβαιώνετε τις λεπτομέρειες στον ιστότοπο του παρόχου: <MW&&>www.uea.ac.uk</MW&&></MS&&>

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
IELTS (Academic) 6

IELTS: 6,0 συνολικά (τουλάχιστον 5,5 σε κάθε στοιχείο)

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςInternational Development Management with a Year Abroad, BA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Διεθνής διαχείριση της ανάπτυξης με ένα έτος στο εξωτερικό BA

Channel Islands £9250 έτος 1
Διεθνή £19250 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο East Anglia στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 28 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο East Anglia

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο East Anglia

Το University of East Anglia (UEA) είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από την κυβέρνηση και βρίσκεται στο Νόργουιτς της Αγγλίας. Το πανεπιστήμιο λειτουργεί σε μια ενιαία πανεπιστημιούπολη, η οποία περιλαμβάνει το Norwich Research Park και το Bob Champion Research and Education Building, καθώς και μια 24ωρη βιβλιοθήκη, ένα χώρο συναυλιών και συναυλιών και τα καταλύματα στην πανεπιστημιούπολη.

Λίστα με 330 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο East Anglia - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο East Anglia

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Επιχειρήσεις και Διοίκηση": 1880 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Student Life in Norwich | University of East Anglia (UEA)