University of Derby
Νοσηλευτική (ψυχική υγεία) με εγγραφή στο NMC MSc
University of Derby - Πανεπιστήμιο του Derby

Με την ολοκλήρωση αυτού του προγράμματος, οι νεοεισερχόμενοι νοσηλευτές θα αξιολογούνται ως κατάλληλοι για την άσκηση της επαγγελματικής τους δραστηριότητας στον τομέα που έχουν επιλέξει και θα είναι προετοιμασμένοι για την παροχή υψηλής ποιότητας καινοτόμου και σύνθετης φροντίδας σε διάφορα περιβάλλοντα υγειονομικής περίθαλψης. Θα είναι προετοιμασμένοι για ηγετικές θέσεις και θα είναι έτοιμοι για συνταγογράφηση.

• Τα νοσηλευτικά μας προγράμματα είναι εγκεκριμένα σύμφωνα με το νέο Future nurse του NMC: Νοσηλευτές: Πρότυπα επάρκειας για εγγεγραμμένους νοσηλευτές

• Πρόκειται για ένα ευέλικτο πρόγραμμα σπουδών, με δυνατότητα απόκτησης τόσο μεταπτυχιακού διπλώματος όσο και πλήρους μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών (MSc) μέσα σε μόλις δύο χρόνια σπουδών πλήρους φοίτησης.

• Τόσο το μεταπτυχιακό δίπλωμα όσο και το μεταπτυχιακό πρόγραμμα MSc οδηγούν σε εγγραφή στο Συμβούλιο Νοσηλευτικής και Μαιευτικής στο τέλος των διετών σπουδών, εφόσον πληροίτε τις απαιτήσεις του NMC.

• Θα υιοθετήσετε μια ανθρωποκεντρική προσέγγιση στη φροντίδα, θα αναπτύξετε δεξιότητες κριτικής αξιολόγησης και θα αναπτύξετε τον επαγγελματισμό που απαιτείται για να ευδοκιμήσετε στη σταδιοδρομία σας ως νοσηλευτής.

• Το μάθημα θα σας εφοδιάσει με ζωτικής σημασίας νοσηλευτικές δεξιότητες και η χρήση κλινικής εποπτείας καθ' όλη τη διάρκεια του μαθήματος θα σας επιτρέψει να αναπτύξετε ανθεκτικότητα και αναστοχαστική πρακτική.

Το μάθημα αυτό στηρίζεται στην επιθυμία για παροχή ευγενικής και συμπονετικής νοσηλευτικής φροντίδας. Είναι διετές, πλήρους φοίτησης και υποστηρίζει όσους έχουν προηγούμενο πτυχίο (2:2 ή ανώτερο) να γίνουν εγγεγραμμένοι νοσηλευτές ψυχικής υγείας με επιταχυνόμενο ρυθμό. Θα χρειαστείτε επίσης προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε περιβάλλον χρηστών υπηρεσιών, που θα σας επιτρέψει να επιδείξετε τις δεξιότητες που στηρίζουν την επαγγελματική νοσηλευτική εγγραφή. Οι προηγούμενες εμπειρίες σας θα συμβάλουν στις ευκαιρίες μάθησης στο πλαίσιο του μαθήματος και όλες μαζί θα σας δώσουν το δικαίωμα να εγγραφείτε ως νοσηλευτής ψυχικής υγείας στο Συμβούλιο Νοσηλευτικής και Μαιευτικής (NMC), εφόσον πληροίτε τις απαιτήσεις του NMC.

Είμαστε υπερήφανοι που υποστηρίζουμε τις ανάγκες του εργατικού δυναμικού της τοπικής περιοχής - το μάθημά μας παρέχεται στο πλαίσιο του τοπικού περιβάλλοντος υγειονομικής περίθαλψης και στόχος μας είναι να υποστηρίξουμε τους σπουδαστές μας να γίνουν εξειδικευμένοι νοσηλευτές που θα απασχολούνται σε τοπικό επίπεδο. Σπουδάζοντας αυτό το μάθημα μπορείτε να είστε βέβαιοι ότι θα ανταποκριθείτε στα πρότυπα και τις ικανότητες που περιέχονται στα NMC Standards for Pre-registration Nursing Programmes και στα Standards of proficiency for registered nurses (NMC 2018). Το μεταπτυχιακό δίπλωμα/MSc Nursing είναι ένα εντατικό πρόγραμμα σπουδών και θα χρειαστείτε δέσμευση, κίνητρα και επιθυμία για επιτυχία. Το πρόγραμμα έχει υψηλές προσδοκίες ότι είστε δεσμευμένοι και έτοιμοι να γίνετε ανεξάρτητοι μαθητές και ότι είστε σε θέση να ανταποκριθείτε στις ώρες θεωρίας και πρακτικής που απαιτούνται από το NMC και οι οποίες αντικατοπτρίζουν ένα πρόγραμμα σπουδών πλήρους φοίτησης.

Σημαντικός χρόνος πρακτικής άσκησης θα δαπανηθεί σε συνεργασία με ειδικευμένους νοσηλευτές, εφαρμόζοντας τη θεωρία στην πράξη για την ανάπτυξη βασικών κλινικών δεξιοτήτων και την ικανότητα να εργάζεστε ως επαγγελματίες στην πράξη. Καθ' όλη τη διάρκεια του μαθήματος θα βιώσετε μια μεγάλη ποικιλία πρακτικών περιβαλλόντων μάθησης σε όλη την περιοχή του Derbyshire. Αυτά τα περιβάλλοντα πρακτικής περιλαμβάνουν νοσοκομεία, κοινοτικά περιβάλλοντα, ιδιωτικούς, εθελοντικούς και ανεξάρτητους τομείς. Κατά τη διάρκεια της πρακτικής σας άσκησης, θα πρέπει να βιώσετε ένα πλήρες φάσμα σχημάτων βάρδιας που σχετίζονται με το περιβάλλον πρακτικής άσκησης στο οποίο θα τοποθετηθείτε.

Θα συμμετάσχετε σε προσομοίωση πρακτικής άσκησης υψηλής πιστότητας εντός του πανεπιστημίου και αναμένεται επίσης να συμμετάσχετε σε κλινική εποπτεία. Και τα δύο αυτά θα ενισχύσουν και θα υποστηρίξουν την ανάπτυξή σας ως σίγουρου και ικανού επαγγελματία.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςNursing (Mental Health) with NMC registration, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Νοσηλευτική (ψυχική υγεία) με εγγραφή στο NMC MSc

EU £14900 έτος 1
Διεθνή £14900 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Derby στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 19 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Derby

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Derby

Το Πανεπιστήμιο του Ντέρμπι είναι ένα δημόσιο πανεπιστήμιο που βρίσκεται στην πόλη Ντέρμπι της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου βρίσκεται στο Allestree, μια προαστιακή ζώνη του ίδιου του Ντέρμπι, και βρίσκεται ακριβώς απέναντι από το δημοφιλές πάρκο Markeaton, όπου πολλοί φοιτητές απολαμβάνουν να πηγαίνουν για βόλτα στον ελεύθερο χρόνο τους.

Λίστα με 218 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Derby - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Derby

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Νοσηλευτική Ψυχικής Υγείας": 3720 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • A place called home: Living with the University of Derby