University of Chester
PGCE Σύγχρονες Γλώσσες Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Ισπανικά με Γερμανικά RX4C) PGCE
University of Chester - Πανεπιστήμιο του Chester

Επισκόπηση μαθημάτων

Η διδασκαλία είναι μια εξαιρετικά ικανοποιητική και προκλητική σταδιοδρομία. Το πρόγραμμα σπουδών μας έχει σχεδιαστεί για να σας παρέχει τις γνώσεις, την κατανόηση και τις δεξιότητες που χρειάζεστε για να γίνετε ένας εξαιρετικός δάσκαλος.

Στόχος μας είναι να καλλιεργήσουμε δασκάλους με πάθος για την ανάπτυξη της μάθησης των μαθητών τους και των δικών τους.

Γιατί να σπουδάσετε αυτό το μάθημα μαζί μας;

Κατά τη διάρκεια των μαθημάτων, θα μάθετε πώς να ενθαρρύνετε τις γλωσσικές δεξιότητες των νέων μέσω της ειδικότητάς σας.

Η Εβδομάδα Εμπλουτισμού Θεμάτων για τους εκπαιδευόμενους στις Σύγχρονες Ξένες Γλώσσες επέτρεψε σε άτομα να ακολουθήσουν συγκεκριμένη κατευθυνόμενη εργασία στις χώρες που επέλεξαν. Πολλοί εκπαιδευόμενοι επιλέγουν να επισκεφθούν σχολεία στο εξωτερικό για να δουν πώς διδάσκονται οι γλώσσες. Προσφέρει μια ευπρόσδεκτη ευκαιρία να αναβαθμίσουν τη γνώση της δεύτερης γλώσσας και να συλλέξουν πόρους για χρήση στην τάξη.

"Το μάθημα MFL είναι καλά δομημένο και διδάσκεται. Συνδέεται άψογα με την ανάπτυξη της διδασκαλίας στο σχολείο".

"Μπόρεσα να εξερευνήσω πολλές ιδέες και πτυχές της μεθοδολογίας και της θεωρίας της ΜΓΛ και να τις εφαρμόσω στην πράξη στο σχολείο."

(Σχόλια από προηγούμενους εκπαιδευόμενους)

Το μάθημα έχει σχεδιαστεί για να διασφαλίσει ότι είστε σίγουροι για όλες τις βασικές απαιτήσεις του εθνικού προγράμματος σπουδών.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPGCE Secondary Modern Languages (Spanish with German RX4C), PGCE, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι αιτούντες θα πρέπει κανονικά:

Κατέχετε ή αναμένεται να αποκτήσετε πτυχίο τουλάχιστον 2:2 (κατά προτίμηση 2:1).

να έχουν βαθμό GCSE C/βαθμό 4 ή ανώτερο στην αγγλική γλώσσα και τα μαθηματικά.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Chester στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 13 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Chester

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Chester

Το Πανεπιστήμιο του Τσέστερ, όπως υποδηλώνει και το όνομά του, είναι ένα πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Τσέστερ. Το πανεπιστήμιο είναι επίσημα συνδεδεμένο με τη χριστιανική πίστη, αλλά ξεκαθαρίζει στη δήλωση αποστολής του ότι στο πανεπιστήμιό του είναι ευπρόσδεκτοι φοιτητές όλων των θρησκειών ή και καθόλου θρησκείας. Το Τσέστερ λειτουργεί από έξι συνολικά πανεπιστημιουπόλεις, πέντε από τις οποίες βρίσκονται στο Τσέστερ, η άλλη στο Γουόρινγκτον, με το κεντρικό κτίριο της πανεπιστημιούπολης να είναι γνωστό ως Parkgate Road Campus.

Λίστα με 330 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Chester - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Chester

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Σύγχρονες Γλώσσες": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Student Life - University of Chester