University of Chester
Επιστήμη τροφίμων και καινοτομία MSc
University of Chester - Πανεπιστήμιο του Chester

Αυτό το μάθημα αποσκοπεί στην ανάπτυξη των εξειδικευμένων δεξιοτήτων και γνώσεών σας και συνδυάζει την επιστήμη των τροφίμων, την τεχνολογία και τη διατροφή για την αντιμετώπιση των προκλήσεων που αντιμετωπίζει ο κλάδος.

Επισκόπηση του μαθήματος

Η αύξηση του πληθυσμού, τόσο σε παγκόσμιο επίπεδο όσο και στο Ηνωμένο Βασίλειο, θα συνεχίσει να ασκεί πίεση σε όλα τα στοιχεία της αλυσίδας εφοδιασμού γεωργικών προϊόντων διατροφής. Χρειάζεται μια πλήρως συντονισμένη προσέγγιση με στόχο την ασφάλεια, την προστασία, την ποιότητα και τη βιωσιμότητα των τροφίμων. Αυτό το μάθημα αποσκοπεί στην ανάπτυξη των εξειδικευμένων δεξιοτήτων σας και στον συνδυασμό της επιστήμης των τροφίμων, της τεχνολογίας και της διατροφής για την αντιμετώπιση των προκλήσεων που αντιμετωπίζει ο κλάδος.

Γιατί να σπουδάσετε αυτό το μάθημα μαζί μας;

Το μάθημα αυτό έχει ως στόχο τη δημιουργία καινοτόμων προϊόντων διατροφής, διασφαλίζοντας παράλληλα ότι είναι ασφαλή, υγιεινά και θρεπτικά. Το ΠΜΣ μας στην Επιστήμη και Καινοτομία Τροφίμων ενσωματώνει τα βασικά στοιχεία που απαιτούνται για την αντιμετώπιση των μελλοντικών αναγκών της βιομηχανίας και του παγκόσμιου πληθυσμού.

Το μάθημα είναι επωφελές για άτομα που επιθυμούν να βελτιώσουν τη σταδιοδρομία τους σε πολλούς τομείς της αλυσίδας εφοδιασμού τροφίμων. Θα είναι ιδιαίτερα επωφελές για άτομα που ενδιαφέρονται για τομείς όπως η ανάπτυξη νέων προϊόντων, η επεξεργασία και η μεταποίηση τροφίμων και οι βιομηχανίες παροχής υπηρεσιών τροφίμων.

Η αξιολόγηση θα λάβει τη μορφή πρακτικής αξιολόγησης και εκθέσεων και σχεδίων εργασίας με επίκεντρο τον κλάδο. Ο χρόνος επαφής ανά ενότητα είναι περίπου 36 ώρες, οι οποίες ομαδοποιούνται σε τρεις ημέρες, και στη συνέχεια μία ώρα απομακρυσμένης επαφής. Θα πρέπει επίσης να αναλάβετε 200 ώρες ιδιωτικής μελέτης ανά ενότητα.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςFood Science and Innovation, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν πτυχίο 2:1 ή 2:2 με άριστα και σημαντική εμπειρία στον κλάδο (δύο έως τρία έτη) σε οποιοδήποτε από τα ακόλουθα: Βιολογία (με έντονο στοιχείο βιοχημείας).

Διεθνείς: Οι φοιτητές από χώρες εκτός του Ηνωμένου Βασιλείου αναμένεται να έχουν προσόντα εισόδου περίπου ισοδύναμα με το βρετανικό A Level για προπτυχιακές σπουδές και βρετανικό πτυχίο Bachelor (ή ισοδύναμο) για μεταπτυχιακές σπουδές. Για να σας βοηθήσουμε να ερμηνεύσετε αυτά τα ισοδύναμα, κάντε κλικ στη χώρα διαμονής σας για να δείτε τα αντίστοιχα προσόντα εισαγωγής, μαζί με πληροφορίες για τους τοπικούς αντιπροσώπους, εκδηλώσεις, πληροφορίες και επαφές.

Δεχόμαστε ένα ευρύ φάσμα προσόντων και εξετάζουμε όλες τις αιτήσεις ξεχωριστά με βάση την αξία τους. Ενδέχεται επίσης να λάβουμε υπόψη την κατάλληλη εργασιακή εμπειρία.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Chester στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 14 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Chester

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Chester

Το Πανεπιστήμιο του Τσέστερ, όπως υποδηλώνει και το όνομά του, είναι ένα πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Τσέστερ. Το πανεπιστήμιο είναι επίσημα συνδεδεμένο με τη χριστιανική πίστη, αλλά ξεκαθαρίζει στη δήλωση αποστολής του ότι στο πανεπιστήμιό του είναι ευπρόσδεκτοι φοιτητές όλων των θρησκειών ή και καθόλου θρησκείας. Το Τσέστερ λειτουργεί από έξι συνολικά πανεπιστημιουπόλεις, πέντε από τις οποίες βρίσκονται στο Τσέστερ, η άλλη στο Γουόρινγκτον, με το κεντρικό κτίριο της πανεπιστημιούπολης να είναι γνωστό ως Parkgate Road Campus.

Λίστα με 330 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Chester - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Chester

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Επιστήμη Τροφίμων": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Student Life - University of Chester