Cardiff Metropolitan University
Επιστήμη και Τεχνολογία Τροφίμων PgDip
Cardiff Metropolitan University - Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £23859 £19123 £20996
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £19362 - £27716 £13372 - £24754 £14943 - £27676

Η βιομηχανία τροφίμων στο Ηνωμένο Βασίλειο έχει αναπτύξει παγκοσμίως γνωστή φήμη για την παραγωγή εξαιρετικής ποιότητας, ασφαλών και υγιεινών προϊόντων. Για να διατηρηθεί αυτή η θέση στην παγκόσμια αγορά, είναι ζωτικής σημασίας το εργατικό δυναμικό να είναι εξίσου ικανό και υψηλά καταρτισμένο.

Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα Master of Food Science and Technology στο Cardiff Met έχει σχεδιαστεί για να σας παρέχει επαγγελματική κατάρτιση που συνδυάζει ολοκληρωμένες θεωρητικές και πρακτικές γνώσεις στους τομείς της επιστήμης των τροφίμων και της τεχνολογίας τροφίμων. Είναι ιδανικό για φοιτητές και επαγγελματίες που επιθυμούν να διευρύνουν τις προοπτικές σταδιοδρομίας τους σε ένα ευρύ φάσμα ρόλων στην παραγωγή τροφίμων, στο εμπόριο, στην κυβέρνηση ή στην έρευνα στον ευρύ τομέα της επιστήμης των τροφίμων και της τεχνολογίας τροφίμων.

Οι σπουδαστές θα κληθούν να αναπτύξουν και να ενισχύσουν τις γνώσεις τους, τις ηγετικές, ερευνητικές και προβληματικές τους δεξιότητες, προκειμένου να αντιμετωπίσουν τις παγκόσμιες προκλήσεις που σχετίζονται με όλες τις πτυχές της βιομηχανίας τροφίμων, από το αγρόκτημα μέχρι το τραπέζι.

Το πανεπιστήμιο φιλοξενεί το Κέντρο Βιομηχανίας Τροφίμων Zero2Five, ένα κορυφαίο κέντρο αριστείας που παρέχει στις επιχειρήσεις τροφίμων τεχνική, επιχειρησιακή και εμπορική υποστήριξη για να μπορέσουν να ανταγωνιστούν πιο αποτελεσματικά. Το Κέντρο έχει διεθνή φήμη για την έρευνα στον τομέα της ασφάλειας τροφίμων και παρέχει τεχνογνωσία, κατάρτιση και συμβουλές στη βιομηχανία τροφίμων, και οι φοιτητές που θα λάβουν αυτό το πτυχίο θα επωφεληθούν από τη στενή συνεργασία και την τεχνογνωσία του Κέντρου και του προσωπικού.

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Χρησιμοποιούνται διάφορες μέθοδοι αξιολόγησης. Αυτές περιλαμβάνουν εξετάσεις με κλειστό (ή ανοικτό) βιβλίο, γραπτές εργασίες/ δοκίμια, πρακτική έκθεση καθώς και μια διατριβή πάνω σε ένα επιλεγμένο ερευνητικό θέμα για το ΠΜΣ.

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςFood Science and Technology, PgDip, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Το πρόγραμμα έχει σχεδιαστεί για να καλύπτει τις ανάγκες των επαγγελματιών και των ασκούντων το επάγγελμα σε διάφορους τομείς. Το πρόγραμμα συνδυάζει θεωρητικές σπουδές και πρακτικά στοιχεία, τα οποία μπορούν να εφαρμοστούν στη σύγχρονη επεξεργασία και διαχείριση τροφίμων. Ο γενικός στόχος αυτού του προγράμματος είναι να παρέχει ένα υψηλής ποιότητας και επαγγελματικά σχετικό πρόγραμμα σπουδών, το οποίο θα αναπτύξει αποφοίτους με επιστημονικές και τεχνικές γνώσεις στον τομέα της επιστήμης και της τεχνολογίας τροφίμων.

Δίδακτρα Επιστήμη και Τεχνολογία Τροφίμων PgDip

Ιρλανδία £10250
Αγγλία £10250
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £10250
Σκωτία £10250
Ουαλία £10250

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 16 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Το Μητροπολιτικό Πανεπιστήμιο του Κάρντιφ, γνωστό και ως CardiffMet, ιδρύθηκε το 1976 στη μικρή πόλη του Κάρντιφ της Ουαλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο διαθέτει περισσότερα από 1.000 δωμάτια φοιτητικής εστίας και είναι υπερήφανο που η διαμονή εδώ είναι κάτι περισσότερο από ένα απλό μέρος για να κοιμηθεί κανείς. Όσοι μένουν στο χώρο έχουν πρόσβαση σε συχνές και δωρεάν κοινωνικές εκδηλώσεις που λαμβάνουν χώρα σε κοντινή απόσταση, διασφαλίζοντας ότι όσοι σπουδάζουν εδώ έχουν εξίσου πολλές ευκαιρίες να κάνουν επαφές όσο και να επιτύχουν ακαδημαϊκά.

Λίστα με 183 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

• Student Life in Cardiff - Cardiff Metropolitan University - Living in Cardiff as a student
  • Cardiff Metropolitan University International Video
  • Advice for Cardiff Met Applicants from Nigerian Students