University of Bristol
Φιλοσοφία και ρωσικά BA (Hons)
University of Bristol - Πανεπιστήμιο του Bristol

Παρακάτω μπορείς να δεις τις κριτικές για το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, από 10 αποφοίτους του προγράμματος Philosophy and Russian BA (Hons) στο Πανεπιστήμιο του Bristol για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας σε σύγκριση με το μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών στην τοποθεσία: UK σχετικά με: Ανθρωπολογία.

Μισθός Αποφοίτων κοινωνιολογία, κοινωνική πολιτική και ανθρωπολογία

Σημαντικό: Τα παρακάτω στοιχεία για τους μισθούς δεν αφορούν συγκεκριμένα προγράμματα σπουδών, αλλά περιέχουν στοιχεία για όλους τους φοιτητές σε : Ανθρωπολογία στο πανεπιστήμιο. Λόγω της μεθοδολογίας συλλογής δεδομένων τα μισθολογικά δεδομένα βασίζονται κυρίως σε δεδομένα προπτυχιακών φοιτητών.

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £22000 - £30000 £20500 - £30000 £24000 - £37500

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε κοινωνιολογία, κοινωνική πολιτική και ανθρωπολογία (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £20611 - £27195 £15914 - £26736 £19208 - £32667

Το πτυχίο αυτό συνδυάζει τη φιλοσοφία με τη μελέτη της ρωσικής γλώσσας. Η ρωσική γλώσσα είναι μια γλώσσα στρατηγικής σημασίας που ομιλείται από ανθρώπους σε πολλές χώρες και μεγάλες διασπορικές κοινότητες, μεταξύ άλλων και στο Ηνωμένο Βασίλειο. Το μάθημα παρέχει ένα πολύτιμο σύνολο δεξιοτήτων, ιδανικά προσαρμοσμένο στον ολοένα και πιο παγκοσμιοποιημένο εργασιακό χώρο.

Για τη φιλοσοφία, θα μελετήσετε ενότητες που καλύπτουν την εισαγωγή στη φιλοσοφία, τη λογική, τον ρεαλισμό και την κανονιστικότητα.

Και τα δύο τμήματα ενθαρρύνουν την ισχυρή συνέργεια μεταξύ έρευνας και διδασκαλίας, με αποτέλεσμα ένα ζωντανό μαθησιακό περιβάλλον, καθώς το προσωπικό ανταποκρίνεται στη νέα έρευνα. Αυτός ο συνδυασμός μαθημάτων προσφέρει μια εμπλουτισμένη εμπειρία με συναρπαστικές πνευματικές προκλήσεις και μια σειρά επιλογών που θα σας επιτρέψουν να ακολουθήσετε τα δικά σας ενδιαφέροντα.

Η διδασκαλία πραγματοποιείται μέσω διαλέξεων, φροντιστηρίων, σεμιναρίων, εργαστηρίων και ατομικής επίβλεψης έργων. Οι αξιολογήσεις μπορεί να περιλαμβάνουν παρουσιάσεις, δοκίμια, σχόλια, εξετάσεις, συνεργατικά έργα, συζητήσεις, podcasts, βίντεο δοκίμια και διατριβές.

Το πρόγραμμα σπουδών μας θα σας εξασφαλίσει την εξάσκηση σε μια σειρά δεξιοτήτων, οι οποίες θα σας καταστήσουν ελκυστικούς για τους μελλοντικούς εργοδότες στον τομέα της επιλογής σας.

Η ρωσική γλώσσα μπορεί να σπουδάσει κανείς από το επίπεδο των αρχαρίων μέχρι και μετά το επίπεδο Α (ή ισοδύναμο). Ως σπουδαστής σύγχρονων γλωσσών, θα έχετε πρόσβαση στο υπερσύγχρονο Κέντρο Πολυμέσων. Μπορείτε επίσης να έχετε πρόσβαση σε εξωσχολικές δραστηριότητες, όπως ομιλίες από επισκέπτες ομιλητές, συλλόγους, γλωσσικά καφέ, φοιτητικές εφημερίδες και σόου ταλέντων.

Η διαπίστευση από το Chartered Institute for Archaeologists (CIfA), σε συνεργασία με το University Archaeology UK (UAUK), αναγνωρίζει τα ακαδημαϊκά προγράμματα που παρέχουν στους φοιτητές τις κατάλληλες δεξιότητες στο χώρο εργασίας που σχετίζονται τόσο με μια καριέρα στο ιστορικό περιβάλλον όσο και με την ιδιότητα μέλους του CIfA σε επίπεδο Practitioner.

Το παρακάτω παράδειγμα βασίζεται σε όλους τους αποφοίτους Philosophy and Russian BA (Hons) από Πανεπιστήμιο του Bristol

20% Στοιχειώδη επαγγέλματα
20% Συνεργάτες επιστήμης, μηχανικής και τεχνολογίας
10% Επαγγελματίες που ασχολούνται με την ποιότητα και τις κανονιστικές ρυθμίσεις
10% Επαγγελματίες επιχειρήσεων, έρευνας και διοίκησης
10% Διοικητικά επαγγέλματα
10% Συνεργαζόμενοι επαγγελματίες στον τομέα των επιχειρήσεων και των δημόσιων υπηρεσιών
10% Αναψυχή, ταξίδια και συναφή επαγγέλματα παροχής προσωπικών υπηρεσιών
10% Διδάσκοντες επαγγελματίες
10% Επαγγέλματα πωλήσεων

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

• Graduate Degrees Law, Econ, Medicine, English
    • Undergraduate Degrees Law, Econ, Medicine, English

Το Πανεπιστήμιο του Μπρίστολ καλωσορίζει τις αιτήσεις διεθνών φοιτητών και δέχεται ένα ευρύ φάσμα τίτλων σπουδών για προπτυχιακές σπουδές. Εάν σπουδάσατε σε σχολείο, κολέγιο ή πανεπιστήμιο εκτός του Ηνωμένου Βασιλείου, παρακαλούμε επιλέξτε τη σχετική σελίδα για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ισοδυναμία των τίτλων σπουδών, τις υποτροφίες και τα στοιχεία των εκπαιδευτικών εκπροσώπων μας στη χώρα/περιοχή σας: bristol.ac.uk/international/countries/
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPhilosophy and Russian, BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Φιλοσοφία και ρωσικά BA (Hons)

Channel Islands £9250 έτος 1
EU £23900 έτος 1
Διεθνή £23900 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Bristol στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 35 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Bristol

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Bristol

Το Πανεπιστήμιο του Μπρίστολ είναι ένα παραδοσιακό ερευνητικό πανεπιστήμιο από κόκκινο τούβλο που βρίσκεται στο Μπρίστολ της Αγγλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο δεν έχει μια πανεπιστημιούπολη που να χαρακτηρίζεται ως η κύρια πανεπιστημιούπολη, αλλά αντίθετα διαθέτει μια ομάδα κτιρίων στο κέντρο της πόλης που αναφέρεται ως "Πανεπιστημιακός περίβολος". Με έξι διαφορετικές σχολές και 29 ξεχωριστές σχολές, είναι βέβαιο ότι θα υπάρχει κάτι ενδιαφέρον για σχεδόν κάθε φοιτητή στο Μπρίστολ.

Λίστα με 408 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Bristol - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Bristol

• Bristol student life
  • Studying Economics at the University of Bristol: Nisha’s Story