University of Bolton
Πληροφορική (ανάπτυξη εφαρμογών) με έτος θεμελίωσης BSc (Hons)
University of Bolton - Πανεπιστήμιο του Bolton

Καθώς ο αριθμός των ανθρώπων που φέρουν κινητές συσκευές, όπως smartphones, υπολογιστές tablet και wearables, συνεχίζει να αυξάνεται, αυξάνονται και οι ευκαιρίες για τους προγραμματιστές εφαρμογών. Αλλά υπάρχει και κάτι ακόμη - οι επιχειρήσεις χρειάζονται επίσης προσαρμοσμένες εφαρμογές για να επεξεργάζονται τα δεδομένα τους και να εξυπηρετούν τους πελάτες τους. Ο κύκλος σπουδών μας BSc (Hons) Computing (Application Development) με έτος θεμελίωσης είναι μια ιδανική διαδρομή σε αυτόν τον δυναμικό και εξελισσόμενο ψηφιακό κλάδο.

Αν και είναι δυνατόν να γίνετε προγραμματιστής εφαρμογών για κινητές συσκευές σπουδάζοντας ανεξάρτητα σύντομα διαδικτυακά μαθήματα, το πτυχίο μας BSc (Hons) Computing (Application Development) with foundation year προσφέρει ολοκληρωμένη εκπαίδευση που έχει σχεδιαστεί για να σας προετοιμάσει για μια καριέρα στον ευρύτερο κλάδο της ανάπτυξης εφαρμογών. Η εστίασή μας είναι να διασφαλίσουμε ότι κατανοείτε πλήρως τις αρχές και τις έννοιες που διέπουν τις τεχνολογίες, τις γλώσσες προγραμματισμού, τις πλατφόρμες και τα λειτουργικά συστήματα που χρησιμοποιούνται για την ανάπτυξη και την εκτέλεση εφαρμογών. Στον ταχέως εξελισσόμενο ψηφιακό κόσμο, τα εργαλεία και οι τεχνολογίες εξελίσσονται ταχύτατα. Η καλή κατανόηση των βασικών αρχών της πληροφορικής θα σας βοηθήσει να παραμείνετε επίκαιροι, να προσαρμοστείτε στις αλλαγές και να διατηρήσετε τις δεξιότητες που θα χρειαστείτε για να συνεχίσετε να αναπτύσσετε εμπορικά εφαρμογές υψηλής ποιότητας καθ' όλη τη διάρκεια της καριέρας σας.

Το έτος θεμελίωσης είναι το πρώτο έτος αυτού του πτυχίου, το οποίο προσφέρει εξαιρετικό υπόβαθρο στις βασικές αρχές της πληροφορικής, του προγραμματισμού και των μαθηματικών. Έχει σχεδιαστεί για να σας προετοιμάσει για σπουδές σε επίπεδο πτυχίου.

Μετά το έτος ίδρυσης, η εξειδικευμένη και αφοσιωμένη ομάδα μας θα σας υποστηρίξει ώστε να αποκτήσετε τις σε βάθος, ολοκληρωμένες δεξιότητες και την κατανόηση που απαιτούνται για την ανάπτυξη πραγματικά λειτουργικών, δημιουργικών και διαισθητικών εφαρμογών - είτε πρόκειται για ασφαλείς, αποδοτικές επιχειρηματικές εφαρμογές είτε για εφαρμογές κινητών τηλεφώνων 5 αστέρων στις οποίες οι χρήστες επιλέγουν να επιστρέφουν. Συνδυάζοντας πτυχές της ανάπτυξης λογισμικού, του υπολογιστικού νέφους, της δικτύωσης και της ασφάλειας, θα σας υποστηρίξουμε ώστε να αποκτήσετε μια καλή κατανόηση του τρόπου με τον οποίο οι κινητοί, επιτραπέζιοι και επιτραπέζιοι υπολογιστές αλληλεπιδρούν με τις εφαρμογές και τα αποθετήρια δεδομένων. Θα διερευνήσουμε τον σχεδιασμό για την εμπειρία του χρήστη, την ανάπτυξη πολλαπλών και διαπλατφορμικών πλατφορμών, τον έλεγχο και την αξιολόγηση της ασφάλειας, καθώς και τον τρόπο σχεδιασμού, διαχείρισης και υλοποίησης έργων εντός περιορισμών όπως οι απαιτήσεις των χρηστών, το χρονοδιάγραμμα και ο προϋπολογισμός.

Οι ισχυροί δεσμοί του τμήματος με τις επιχειρήσεις σημαίνουν ότι θα έχετε την ευκαιρία να εργαστείτε πάνω σε "ζωντανές αναφορές" στις εργασίες σας, οπότε θα έχετε την ευκαιρία να απολαύσετε το πραγματικό πλαίσιο και την εφαρμογή των δεξιοτήτων και των γνώσεων που θα σας βοηθήσουμε να αναπτύξετε.

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
IELTS (Academic) 6

Εάν τα αγγλικά δεν είναι η πρώτη σας γλώσσα, θα χρειαστείτε επίσης IELTS 6.0 με όχι λιγότερο από 5.5 σε οποιαδήποτε ζώνη (ή ισοδύναμο).

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςComputing (Application Development) with foundation year, BSc (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Πληροφορική (ανάπτυξη εφαρμογών) με έτος θεμελίωσης BSc (Hons)

Ιρλανδία £9250 έτος 1
EU £48600
Channel Islands £9250 έτος 1
Διεθνή £48600

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Bolton στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 7 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Bolton

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Bolton

Το Πανεπιστήμιο του Μπόλτον, που συχνά αναφέρεται ως Ινστιτούτο Μπόλτον, είναι ένα πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Μπόλτον της Αγγλίας, του οποίου το όραμα σύμφωνα με τα δικά του λόγια είναι να είναι ένα ξεχωριστό πανεπιστήμιο με εντατική διδασκαλία και ερευνητική πληροφόρηση, γνωστό για την ποιότητα του προσωπικού του, τις εγκαταστάσεις του και τους δεσμούς με τους τομείς απασχόλησης. Το πανεπιστήμιο εδρεύει κυρίως στην πανεπιστημιούπολη μεταξύ των οδών Deane Road και Derby Street στο ίδιο το Μπόλτον, αλλά το πανεπιστήμιο διαθέτει επίσης ακαδημαϊκό κέντρο στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, γνωστό ως Ras Al Khaimah.

Λίστα με 115 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Bolton - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Bolton

• Welcome to the University of Bolton
  • Why choose the University of Bolton
  • Why Bolton? Make an informed choice about the University of Bolton
  • Education at the University of Bolton
  • Learn about the University of Bolton and why it's ranked so well for student satisfaction.
  • University of Bolton Welcome to Bolton Support

University of Bolton Main Site, Greater Manchester

Υπολογισμός BSc (Hons) Νέο Πανεπιστήμιο του Buckinghamshire
(Buckinghamshire New University)