University of Bedfordshire
Σωματική δραστηριότητα, διατροφή και αλλαγή συμπεριφοράς MSc
University of Bedfordshire - Πανεπιστήμιο του Bedfordshire

Το ενδιαφέρον σας για το πώς η σωματική δραστηριότητα, η διατροφή, η ψυχολογία της υγείας και οι επαγγελματικές δεξιότητες επικοινωνίας μπορούν να συμβάλουν στην προαγωγή της υγείας και τη θεραπεία διαφόρων κλινικών καταστάσεων μπορεί να σας οδηγήσει σε μια πληθώρα επαγγελματικών επιλογών.

Εκτός από την ανάπτυξη μιας σταθερής κατανόησης των δεσμών μεταξύ σωματικής δραστηριότητας, διατροφής και υγείας, αυτό το πρόγραμμα προσφέρει ανεκτίμητες ευκαιρίες για περαιτέρω προοπτικές σταδιοδρομίας κατά τη διάρκεια της πρακτικής άσκησης και των μονάδων ερευνητικών έργων - συμπεριλαμβανομένης της ανάπτυξης πρακτικών δεξιοτήτων και δεσμών με οργανισμούς NHS, ερευνητές και κλινικούς ιατρούς σε τομείς υψηλού ενδιαφέροντος όπως η παχυσαρκία, ο σακχαρώδης διαβήτης τύπου 2 και ο καρκίνος.

Με σχετική εμπειρία, θα σας υποστηρίξουμε επίσης στην εγγραφή σας ως συνεργαζόμενος διατροφολόγος ή στη μετατροπή σας σε πλήρη εγγραφή ως διατροφολόγος/διατροφολόγος δημόσιας υγείας.

Διαθέσιμα προσόντα μεσαίου επιπέδου:

Πιστοποιητικό μεταπτυχιακών σπουδών - 60 μονάδες σε επίπεδο Μάστερ

Μεταπτυχιακό δίπλωμα - 120 πιστωτικές μονάδες σε επίπεδο Master

Γιατί να επιλέξετε αυτό το μάθημα;

• Σπουδάζετε σε ένα υποστηρικτικό και καινοτόμο περιβάλλον, σε ένα μάθημα που καλύπτει έναν μοναδικό συνδυασμό θεμάτων σχεδιασμένων να συνδυάζονται με την τρέχουσα πολιτική δημόσιας υγείας.
  • Εξερευνήστε πιθανές ευκαιρίες σταδιοδρομίας στη Δημόσια Υγεία ή/και στην Προαγωγή και Εκπαίδευση της Υγείας με αυτό το ΠΜΣ που θα σας επιτρέψει επίσης να υποβάλετε αίτηση για ένταξη στο Ινστιτούτο Προαγωγής και Εκπαίδευσης της Υγείας.
  • Να αναπτύξετε επαγγελματικά πρότυπα υψηλού επιπέδου- να κατανοήσετε τις ηθικές, δεοντολογικές και νομικές σας ευθύνες, καθώς και να αποκτήσετε τις πρακτικές ικανότητες, την ικανότητα εφαρμογής της επιστημονικής γνώσης σε περιβάλλοντα δημόσιας υγείας και τις ερευνητικές δεξιότητες που θα σας βοηθήσουν να αποκτήσετε πρόσβαση σε σταδιοδρομία στη δημόσια υγεία, στον κλάδο της υγείας και της φυσικής κατάστασης ή στον ακαδημαϊκό χώρο
  • Να αποκτήσετε την ευκαιρία να εξασκήσετε τις δεξιότητές σας σε πρακτική άσκηση ή, εάν έχετε ήδη λάβει θέση ή πιστοποίηση, την ευκαιρία να εξειδικευτείτε και να αναπτύξετε την τεχνογνωσία σας στη σωματική δραστηριότητα και τη διατροφή
  • επωφεληθείτε από την πρόσβαση σε ένα ευρύ φάσμα σταδιοδρομίας στη Δημόσια Υγεία, την Προαγωγή της Υγείας και την Εκπαίδευση, ρόλους σε φιλανθρωπικά ιδρύματα που έχουν ως στόχο τη βελτίωση της υγείας του έθνους και/ή να συνεχίσετε περαιτέρω σπουδές με βάση την έρευνα σε προγράμματα MSc by research, MPhil ή PhD.

• Foundation / Pathway Courses

Για πληροφορίες σχετικά με τη χρηματοδότηση μεταπτυχιακών σπουδών, επισκεφθείτε τη διεύθυνση: https://www.beds.ac.uk/howtoapply/postgraduatestudy/postgraduate-fees-and-funding
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPhysical Activity, Nutrition and Behaviour Change, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν καλό προπτυχιακό πτυχίο σε επίπεδο Άριστα ή ισοδύναμο ή να έχουν πτυχίο 2:2 Άριστα σε συναφή κλάδο όπως: βιολογικές επιστήμες, επιστήμες του αθλητισμού και της άσκησης, ψυχολογία/ψυχολογία της υγείας ή επιστήμες υγείας που βασίζονται σε αναγνωρισμένο ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.

Φοιτητές από την Ευρωπαϊκή Ένωση και διεθνείς φοιτητές:

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Bedfordshire στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 16 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Bedfordshire

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Bedfordshire

Το Πανεπιστήμιο του Bedfordshire είναι ένα δημόσιο πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Bedfordshire και το Buckinghamshire της Αγγλίας. Μία από τις κύριες πανεπιστημιουπόλεις, στο Luton, φιλοξενεί τις σχολές του πανεπιστημίου για τις επιχειρήσεις, τα μέσα ενημέρωσης, την τέχνη και το σχεδιασμό, τις θετικές επιστήμες, την πληροφορική, τη νομική, την ψυχολογία και τις κοινωνικές επιστήμες. Η πανεπιστημιούπολη του Bedford απέχει μόλις είκοσι λεπτά με τα πόδια από το κέντρο της πόλης και φιλοξενεί τις σχολές Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Φυσικής Αγωγής, Αθλητισμού και Επιστημών Άσκησης και Τουρισμού.

Λίστα με 306 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Bedfordshire - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Bedfordshire

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Διατροφολογία": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Help and advice: Student life