University of Bedfordshire
Διεθνής τουρισμός με διαχείριση εκδηλώσεων με έτος θεμελίωσης BSc (Hons)
University of Bedfordshire - Πανεπιστήμιο του Bedfordshire

Οι εκδηλώσεις χρησιμοποιούνται όλο και περισσότερο ως εργαλείο για την προώθηση ενός προορισμού και την προσέλκυση νέων τουριστών. Αυτό το μάθημα θα σας προσφέρει μια πειθαρχημένη προσέγγιση για την ανάλυση της βιομηχανίας εκδηλώσεων στον τομέα του τουρισμού. Επίσης, θα σας δώσει επίγνωση των διαφορετικών προσεγγίσεων για τη διαχείριση της βιομηχανίας εκδηλώσεων.

Καθώς ο τουρισμός συνεχίζει να αναπτύσσεται διεθνώς, οι ευκαιρίες απασχόλησης στον κλάδο των εκδηλώσεων θα επηρεαστούν σημαντικά.

Αυτό το μάθημα μπορεί να σας δώσει την ευκαιρία να ακολουθήσετε μεγάλο αριθμό σταδιοδρομιών στον τομέα του τουρισμού και των εκδηλώσεων ανάλογα με τα ιδιαίτερα ενδιαφέροντά σας, όπως για παράδειγμα, υπάλληλος τουρισμού, διευθυντής εκδηλώσεων, διοργανωτής επιχειρήσεων και συνεδρίων, διευθυντής εξυπηρέτησης πελατών, συντονιστής χώρων, διευθυντής κέντρου τουριστικών πληροφοριών, διευθυντής ταξιδιωτικού γραφείου κ.λπ.

• Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςInternational Tourism with Events Management with Foundation Year, BSc (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Bedfordshire στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 14 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Bedfordshire

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Bedfordshire

Το Πανεπιστήμιο του Bedfordshire είναι ένα δημόσιο πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Bedfordshire και το Buckinghamshire της Αγγλίας. Μία από τις κύριες πανεπιστημιουπόλεις, στο Luton, φιλοξενεί τις σχολές του πανεπιστημίου για τις επιχειρήσεις, τα μέσα ενημέρωσης, την τέχνη και το σχεδιασμό, τις θετικές επιστήμες, την πληροφορική, τη νομική, την ψυχολογία και τις κοινωνικές επιστήμες. Η πανεπιστημιούπολη του Bedford απέχει μόλις είκοσι λεπτά με τα πόδια από το κέντρο της πόλης και φιλοξενεί τις σχολές Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Φυσικής Αγωγής, Αθλητισμού και Επιστημών Άσκησης και Τουρισμού.

Λίστα με 306 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Bedfordshire - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Bedfordshire

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Επιχειρήσεις και Διοίκηση": 4415 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Help and advice: Student life