The University of Warwick
Δίπλωμα στην ηγεσία του μάρκετινγκ PgDip
The University of Warwick - Πανεπιστήμιο του Warwick

Το Executive Diploma in Marketing Leadership έχει σχεδιαστεί με εμπειρογνωμοσύνη για τους ηγέτες επιχειρήσεων και τα ανώτερα διοικητικά στελέχη. Σπουδάστε στο Warwick Business School στο The Shard και μάθετε πώς να κάνετε στρατηγικές προτάσεις με αυτοπεποίθηση.

Επισκόπηση του μαθήματος

Σήμερα, περισσότερο από ποτέ, υπάρχει η ανάγκη για όλες τις εταιρείες να εστιάσουν στις σχέσεις τους με άλλους οργανισμούς υπό το πρίσμα του μεταβαλλόμενου και απαιτητικού επιχειρηματικού πλαισίου. Πρέπει να βελτιώσουν τη χρήση της λειτουργίας μάρκετινγκ για να αυξήσουν την ανθεκτικότητα και την ανταπόκρισή τους, καθώς και την ικανότητά τους να συνεργάζονται, να ανταγωνίζονται και να συνεργάζονται με επιτυχία με τους προμηθευτές και τους πελάτες τους.

Το Warwick Executive Diploma in Marketing Leadership απευθύνεται σε ανώτερους διευθυντές και στελέχη που επιθυμούν να ενισχύσουν και να αναπτύξουν την τεχνογνωσία τους στο στρατηγικό μάρκετινγκ, ώστε να διασφαλίσουν ότι θα λάβουν τις επιτυχείς αποφάσεις και μετασχηματισμούς που απαιτούνται σε αυτό το δυναμικό, ψηφιοποιημένο και παγκόσμιο τοπίο.

Θα πρέπει να ολοκληρώσετε γραπτές αξιολογήσεις, καθώς και ένα επιπλέον στρατηγικό σχέδιο. Όλες οι εργασίες έχουν σχεδιαστεί έτσι ώστε να σχετίζονται άμεσα με το δικό σας οργανωτικό πλαίσιο και τις δικές σας προκλήσεις. Για να αποκτήσετε τον τίτλο του μεταπτυχιακού διπλώματος που απονέμεται από το Πανεπιστήμιο του Warwick, θα πρέπει να παρακολουθήσετε και τις τέσσερις διδακτικές ενότητες και να επιτύχετε στην αξιολόγηση σε κάθε ενότητα και στο έργο σας.

• Foundation / Pathway Courses
    • Undergraduate Degrees Arts
    • Undergraduate Degrees Business, Computer and Social Studies
    • Undergraduate Degrees Faculty of Sciences excepting MORSE
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςDiploma in Marketing Leadership, PgDip, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Ελάχιστες απαιτήσεις

Οι συμμετέχοντες που θα επωφεληθούν περισσότερο από το πρόγραμμα μπορεί να αντιμετωπίζουν στρατηγικές προκλήσεις εντός του οργανισμού τους που χρειάζονται εξωτερικές εισροές και νέο τρόπο σκέψης ή/και να επιθυμούν να αντιμετωπίσουν τομείς της δικής τους ανάπτυξης που θα τους βοηθήσουν να φτάσουν στο επόμενο επίπεδο απόδοσης. Οι αιτήσεις ενθαρρύνονται από ένα ευρύ φάσμα τομέων της βιομηχανίας, τόσο του εμπορικού όσο και του μη κερδοσκοπικού/δημόσιου τομέα, και των επιχειρηματικών λειτουργιών.

Υποψηφιότητες γίνονται δεκτές από υποψηφίους που μπορούν να αποδείξουν ότι η εμπειρία και οι αρμοδιότητές τους θα τους επιτρέψουν να συμμετάσχουν ενεργά στις συζητήσεις και να επωφεληθούν πλήρως από το πρόγραμμα.

Οι επιτυχόντες υποψήφιοι αναμένεται να έχουν τουλάχιστον 5ετή διοικητική εμπειρία που να αντικατοπτρίζει τη συμβολή και τον αντίκτυπο που έχουν επιφέρει ως ηγέτες στη μέχρι τώρα σταδιοδρομία τους. Οι τελικές αποφάσεις αποδοχής θα ληφθούν από τον Διευθυντή του προγράμματος και την Επιτροπή Εισαγωγών.

Αγγλικές γλωσσικές απαιτήσεις

Μπορείτε να μάθετε περισσότερα σχετικά με τις απαιτήσεις μας για την αγγλική γλώσσα. Αυτό το μάθημα απαιτεί τα εξής:

• Μπάντα Β - Συνολική βαθμολογία IELTS 7,0, ελάχιστη βαθμολογία δύο συστατικών με 6,0/6,5 και τα υπόλοιπα με 7,0 ή περισσότερο.

Όλα τα μαθήματά μας διεξάγονται στα Αγγλικά, επομένως, εάν τα Αγγλικά δεν είναι η πρώτη σας γλώσσα, δεν έχετε αποφοιτήσει από αγγλόφωνο πανεπιστήμιο ή δεν έχετε εργαστεί σε αγγλόφωνο περιβάλλον για τουλάχιστον δύο χρόνια, πρέπει να επιδείξετε ένα ελάχιστο συνολικό επίπεδο στις ακόλουθες αναγνωρισμένες εξετάσεις Αγγλικών. Ως αποδεικτικό στοιχείο απαιτείται το πιστοποιητικό.

Διεθνείς τίτλοι σπουδών

Καλωσορίζουμε αιτήσεις από φοιτητές με άλλα διεθνώς αναγνωρισμένα προσόντα. Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφθείτε τη σελίδα με τις διεθνείς προϋποθέσεις εισαγωγής.

Πρόσθετες απαιτήσεις

Δεν υπάρχουν πρόσθετες προϋποθέσεις εισόδου για αυτό το μάθημα

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Warwick στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 37 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Warwick

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Warwick

Το Πανεπιστήμιο του Warwick, συχνά συντομευμένο ως Warw, είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από την κυβέρνηση και βρίσκεται στα εξωτερικά όρια του Κόβεντρι της Αγγλίας. Με το βλέμμα στραμμένο στο μέλλον, το Warw σκοπεύει να καθιερωθεί μέχρι το 2030 ως ένα από τα εξαιρετικά πανεπιστήμια του κόσμου, συμβάλλοντας στη μεταμόρφωση της περιοχής, της χώρας και του κόσμου για συλλογικό καλό μέσω της εφαρμογής της έρευνας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου βρίσκεται μεταξύ του Κόβεντρι και του Γουόργουικσαϊρ σε σχεδόν τρία τετραγωνικά χιλιόμετρα καταπράσινης δασικής έκτασης.

Λίστα με 313 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Warwick - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Warwick

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Μάρκετινγκ": 4595 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Was social life important to you when choosing university?
  • Why Warwick?
  • Wellbeing at Warwick: What support is available?
  • English at the University of Warwick
  • Living off-campus at Warwick - a student's perspective
  • Campus life at the University of Warwick

Μάρκετινγκ και Διαχείριση Μόδας MA Πανεπιστήμιο London Metropolitan