The University of Edinburgh
Γονιδιωματική και πειραματική ιατρική MSc (Res)
The University of Edinburgh - Πανεπιστήμιο του Edinburgh

Το Κέντρο Γονιδιωματικής και Πειραματικής Ιατρικής (CGEM) του Πανεπιστημίου του Εδιμβούργου αποτελεί μέρος του Ινστιτούτου Γενετικής και Μοριακής Ιατρικής (IGMM) του MRC / Πανεπιστημίου του Εδιμβούργου. Αποστολή του CGEM είναι η χρήση της γενετικής και της γονιδιωματικής για την κατανόηση των μηχανισμών των ασθενειών και τον σχεδιασμό νέων στρατηγικών παρέμβασης. Η έρευνά μας λαμβάνει σταθερά την υψηλότερη δυνατή κατάταξη σε εθνικές αξιολογήσεις ερευνητικής αριστείας.

Αναλαμβάνουμε λεπτομερείς μελέτες πληθυσμών, οικογενειών και ατόμων για να μελετήσουμε ένα ευρύ φάσμα καταστάσεων που σχετίζονται με την υγεία. Χρησιμοποιούμε σύγχρονες γενετικές, επιγενετικές, γονιδιωματικές, στατιστικές, βιοπληροφορικές, βιολογικές και μοριακές προσεγγίσεις σε συστήματα μοντέλων και κλινικές μελέτες για τη συστηματική διερεύνηση της αιτιολογίας των ασθενειών. Με αυτή τη γνώση, στοχεύουμε στη βελτίωση της πρόβλεψης, της πρόληψης και της πρόγνωσης των ασθενειών. Η μεταφραστική μας ατζέντα περιλαμβάνει την ανάπτυξη νέων φαρμάκων και τη γενετικά τεκμηριωμένη χρήση των υφιστάμενων φαρμάκων σε κλινικές δοκιμές.

Δεχόμαστε όλους τους υποψηφίους με αυτοχρηματοδότηση/εξωτερική χρηματοδότηση. Σας συνιστούμε να υποβάλετε την αίτησή σας το συντομότερο δυνατό, τουλάχιστον ένα μήνα πριν από την είσοδο.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςGenomics and Experimental Medicine, MSc (Res), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Edinburgh στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 40 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Edinburgh

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Edinburgh

Το Πανεπιστήμιο του Εδιμβούργου βρίσκεται στην ομώνυμη πόλη της Σκωτίας και είναι ένα από τα παλαιότερα πανεπιστήμια σε ολόκληρο το Ηνωμένο Βασίλειο, καθώς άνοιξε το 1583. Το πανεπιστήμιο απολαμβάνει μεγάλη φήμη για τη συμβολή του στις διεθνείς ερευνητικές προσπάθειες, γεγονός που αντικατοπτρίζεται στην ένταξή του στην ομάδα Russell, στο Universitas 21 και στο Una Europa. Το Εδιμβούργο προσφέρει στους κατοίκους του μια ιστορική αλλά και σύγχρονη πόλη, με έντονη νυχτερινή ζωή, αξιόπιστες δημόσιες συγκοινωνίες και φιλικούς ντόπιους.

Λίστα με 686 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Edinburgh - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Central area campus

Ιατρική γονιδιωματική MSc Πανεπιστήμιο London Metropolitan
(London Metropolitan University)