Staffordshire University
Τεχνολογία παραγωγής κινηματογράφου και τηλεόρασης FdSc
Staffordshire University - Πανεπιστήμιο του Staffordshire

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £20933 £18108 £21051
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £18375 - £24906 £13095 - £22569 £15928 - £26889

Με υψηλή πρακτική και τεράστια ανταμοιβή, το Foundation Degree in Film and Television Production Technology έχει σχεδιαστεί για όσους επιθυμούν να σταδιοδρομήσουν στον κόσμο του κινηματογράφου και της τηλεόρασης, είτε σε τεχνικό είτε σε διευθυντικό επίπεδο.

Το μάθημα συνδυάζει πρακτική κινηματογραφική παραγωγή, μάθηση με βάση την εργασία και πολλή δημιουργικότητα για την ανάπτυξη βιώσιμων δεξιοτήτων ψηφιακής παραγωγής για απασχόληση στον τομέα του κινηματογράφου, της τηλεόρασης και του animation. Οι εργασίες του μαθήματος είναι ειδικά προσαρμοσμένες ώστε να παρέχουν πρακτικές ευκαιρίες για τη δημιουργία ενός επαγγελματικού showreel εργασίας. Η μάθηση επικεντρώνεται στην εμπειρία της επαγγελματικής πρακτικής της εργασίας σε ένα συνεργείο παραγωγής.

Οι σπουδαστές αναπτύσσουν ένα χαρτοφυλάκιο ψηφιακού κινηματογραφικού και τηλεοπτικού έργου, που περιλαμβάνει μια ζωντανή παραγωγή στούντιο με πολλές κάμερες, εταιρικά διαφημιστικά βίντεο, ντοκιμαντέρ και μια ταινία μεγάλου μήκους που θα κάνει πρεμιέρα στο Lichfield Guildhall.

Μέσω αυτού του μαθήματος οι σπουδαστές αποκτούν τις δεξιότητες παραγωγής και τις εξειδικευμένες γνώσεις που απαιτούνται για να γίνουν ένα σίγουρο μέλος οποιασδήποτε ομάδας παραγωγής.

Με άφθονη υποστήριξη και καθοδήγηση από τους καθηγητές μας, πολλοί από τους αποφοίτους μας αποκτούν με επιτυχία απασχόληση στον κλάδο ή ιδρύουν τις δικές τους εταιρείες παραγωγής μετά την αποφοίτησή τους.

Μετά την ολοκλήρωση του Foundation Degree in Film & TV, οι φοιτητές μπορούν να προχωρήσουν στο 1ετές BSc (Top-Up) Degree.

Περιεχόμενο του μαθήματος

Μεγάλο μέρος της μάθησης είναι "πρακτικό" με τους φοιτητές να εργάζονται τόσο σε ανεξάρτητα όσο και σε συνεργατικά κινηματογραφικά έργα, συμπεριλαμβανομένης της παραγωγής μιας ταινίας μεγάλου μήκους.

Τα μαθήματα του πρώτου έτους καλύπτουν τις αρχές της κινηματογραφίας, του κινηματογραφικού ήχου, της ζωντανής παραγωγής στο στούντιο με πολλές κάμερες, του post-production, του animation και του σχεδιασμού. Εκτός από την εκμάθηση της χρήσης της κάμερας, των φώτων και την εξάσκηση σε σκηνοθετικές δεξιότητες, οι φοιτητές θα αποκτήσουν γνώσεις στα Adobe Premiere, After Effects και Photoshop.

Οι ενότητες του δεύτερου έτους περιλαμβάνουν την προετοιμασία και παραγωγή ενός ντοκιμαντέρ, τη συνεργασία με εταιρικούς πελάτες και μια ανεξάρτητη ταινία μεγάλου μήκους, η οποία θα κάνει πρεμιέρα στο Lichfield Guildhall - Όλα αυτά συμβάλλουν σε ένα ποικίλο showreel δουλειάς για να ξεκινήσετε την καριέρα σας και να αποδείξετε την εμπειρία σας στην παραγωγή σε ένα ευρύ φάσμα ψηφιακών κλάδων.

Το πρόγραμμα FdSc in Film and Television Production Technology είναι αναγνωρισμένο από το Staffordshire University. Οι φοιτητές έχουν τη δυνατότητα να αποκτήσουν πτυχίο BSc (Hons).

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

• Foundation / Pathway Courses
    • Others
    • Others for specific English Language and undergraduate awards for overseas students
    • Graduate Degrees Journalism
    • Undergraduate Degrees Journalism and Media Studies
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςFilm and Television Production Technology, FdSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Τεχνολογία παραγωγής κινηματογράφου και τηλεόρασης FdSc

Channel Islands £5950 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Staffordshire στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 16 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Staffordshire

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Staffordshire

Το Πανεπιστήμιο Staffordshire ιδρύθηκε το 1970 στο Stoke-on-Trent των West Midlands και προσφέρει την ευκαιρία να γίνετε μέρος μιας ποικιλόμορφης και ζωντανής πόλης. Μια πλούσια εμπειρία παρέχεται σε αυτό το πανεπιστήμιο σε διάφορους τομείς, όπως οι υπερσύγχρονες εξειδικευμένες τεχνικές εγκαταστάσεις του, όπως οι σουίτες Motion Capture για τους φοιτητές εμβιομηχανικής ή οι θάλαμοι νοσοκομειακής προσομοίωσης για όσους ασχολούνται με τον ιατρικό τομέα. Οι αλλοδαποί σπουδαστές μπορούν επίσης να προσβλέπουν στη γλωσσική υποστήριξη από τις καθορισμένες ομάδες του πανεπιστημίου, για να εξασφαλίσουν ένα δυνατό ξεκίνημα σε ακαδημαϊκό και κοινωνικό επίπεδο.

Λίστα με 155 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Staffordshire - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Staffordshire

• Staffordshire University: Good times in a great city
  • International students at Staffordshire University