Queen Mary University of London
Καρκίνος και μοριακή παθολογία και γονιδιωματική σε απευθείας σύνδεση MSc
Queen Mary University of London - Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

Το πρόγραμμά μας θα σας δώσει εις βάθος γνώση των μηχανισμών των ασθενειών και των μοριακών τεχνολογιών, ενώ παράλληλα θα αναπτύξει την κριτική και πρακτική σας εμπειρία. Θα αποκτήσετε την απαραίτητη κατάρτιση που χρειάζεστε για να ακολουθήσετε μια ερευνητική καριέρα. Διασφαλίζουμε επίσης ότι θα αποκτήσετε ισχυρές πρακτικές δεξιότητες: θα παρακολουθήσετε μια ενότητα ερευνητικών δεξιοτήτων και θα ολοκληρώσετε μια τρίμηνη εργαστηριακή εργασία.

Διδασκαλία από τους κορυφαίους ογκολογικούς εμπειρογνώμονες του Ηνωμένου Βασιλείου - κατατασσόμαστε στην πρώτη θέση για την έρευνα στον καρκίνο (REF 2014). Διαδικτυακό πρόγραμμα, ώστε να μπορείτε να συνδυάσετε τις σπουδές σας με άλλες υποχρεώσεις Μάθετε τις αρχές και τις εφαρμογές των μοριακών τεχνολογιών στις ανθρώπινες ασθένειες Ολοκληρώστε ένα τρίμηνο ερευνητικό εργαστηριακό πρόγραμμα, ενταγμένο σε μια ερευνητική ομάδα Ιδανική ώθηση στην καριέρα σας αν θέλετε να εργαστείτε στην έρευνα, τη βιοτεχνολογία ή να ολοκληρώσετε διδακτορικό

Αυτό το ΠΜΣ θα σας δώσει θεωρητική και πρακτική γνώση των σύγχρονων μοριακών τεχνολογιών όπως εφαρμόζονται στις ανθρώπινες ασθένειες, με έμφαση στον καρκίνο. Θα μάθετε επίσης πώς να εφαρμόζετε και να ερμηνεύετε τις προηγμένες μοριακές τεχνολογίες και να τις χρησιμοποιείτε στην παθολογία.

Στο επίκεντρο του μαθήματος βρίσκεται η ανάπτυξη των εργαστηριακών σας δεξιοτήτων, καθώς και μιας σειράς άλλων επιστημονικών και μεταβιβάσιμων δεξιοτήτων. Με τις σπουδές σας στην Καρκινική και Μοριακή Παθολογία και Γονιδιωματική θα εφοδιαστείτε με τα εργαλεία για να ακολουθήσετε μια καριέρα στην ακαδημαϊκή έρευνα, είτε σε κλινικό, φαρμακευτικό ή διαγνωστικό περιβάλλον.

Θα σας κρατήσουμε στην αιχμή της έρευνας: θα διδάσκεστε από διεθνώς αναγνωρισμένους καθηγητές που παράγουν πρωτοποριακή έρευνα στη βιολογία του καρκίνου, τη γενετική, τον έλεγχο, την πρόληψη και τη θεραπεία, ώστε να είστε πάντα ενήμεροι για τις πιο πρόσφατες ιατρικές εξελίξεις, για την αποτελεσματικότερη πρόληψη και θεραπεία του καρκίνου.

Το πρόγραμμα αυτό παρέχεται από το Barts Cancer Institute, ένα κέντρο αριστείας του Cancer Research UK και μέρος του Cancer Research UK City of London Centre.

Ως φοιτητής με διαδικτυακή μάθηση, θα διδάσκεστε μέσω της διαδικτυακής μας πλατφόρμας, QMplus. Θα έχετε πρόσβαση σε μαγνητοσκοπημένες διαλέξεις, βίντεο επίδειξης, αντίγραφα των διαφανειών και άλλο υποστηρικτικό υλικό.

Μπορείτε να αλληλεπιδράσετε με το προσωπικό και τους φοιτητές στα διαδικτυακά μας φόρουμ, να συμμετάσχετε σε ομαδικές δραστηριότητες και να γίνετε μέρος της φοιτητικής μας κοινότητας.

Τα εργαστηριακά στοιχεία αυτού του προγράμματος διδάσκονται μέσω βιντεοσκοπημένων σεμιναρίων.

Θα εκτελέσετε την εργαστηριακή σας εργασία σε έναν εγκεκριμένο εξωτερικό οργανισμό, είτε πρόκειται για το χώρο εργασίας σας είτε για άλλο χώρο με τον οποίο έχετε δεσμούς. Ως διαδικτυακός φοιτητής, θα έχετε επίσης προτεραιότητα για μια θέση σε ένα από τα ερευνητικά μας κέντρα.

Η παρακολούθηση ενός μεταπτυχιακού προγράμματος αποτελεί δέσμευση και αναμένεται να αφιερώσετε χρόνο για ανεξάρτητη μελέτη, εκτός από τις ώρες επαφής.

Εάν σπουδάζετε με μερική απασχόληση, τα μαθήματα που θα χρειαστείτε για να ολοκληρώσετε το πρόγραμμα θα διαρκέσουν δύο χρόνια.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςCancer and Molecular Pathology and Genomics Online, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Ιατρική & Υγεία

CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]
    QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 22 Μαρτίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 32 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

Το Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου (QMUL) ιδρύθηκε το 1989 στην περιοχή Mile End του Λονδίνου. Αυτό το πανεπιστήμιο του Russell Group προσφέρει υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις, συμπεριλαμβανομένων των υπηρεσιών προηγμένης μοριακής απεικόνισης και του Barts and the London Genome Centre για την έρευνα του DNA, μεταξύ πολλών άλλων για ένα ευρύ φάσμα θεμάτων. Το QMUL αποτελεί αναμφίβολα μια εξαιρετική επιλογή για κάθε φοιτητή που επιθυμεί να ακολουθήσει μια πορεία καριέρας στην επιστημονική έρευνα και αναγνωρίζεται παγκοσμίως ως τέτοιο.

Λίστα με 427 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

• What is the best thing about studying at Queen Mary?
  • Queen Mary University of London students talk about their experiences of Clearing
  • Undergraduate study: Engineering at Queen Mary University of London

(Manchester Metropolitan University)
- - - - - Μάντσεστερ Oncampus πλήρους απασχόλησης