Nottingham College
Παραγωγή κινηματογράφου και τηλεόρασης FdA
Nottingham College - Nottingham College

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £27415 - £38863 £27710 - £44237 £31831 - £51154

Αυτό το μάθημα έχει σχεδιαστεί για να παράγει δημιουργικούς οπτικούς στοχαστές που είναι σε θέση να εφαρμόζουν τη γνώση των οπτικοακουστικών αρχών, των μεθοδολογιών και της οπτικής κουλτούρας στην ανάπτυξη εμπορικών ψηφιακών προϊόντων. Με έντονη βιομηχανική εστίαση, αναπτύσσει τις σύγχρονες δεξιότητες που απαιτούν οι σημερινοί εργοδότες των μέσων ενημέρωσης. Οι σπουδαστές χρησιμοποιούν τον εξειδικευμένο εξοπλισμό και το στούντιο τηλεοπτικής παραγωγής στο πανεπιστήμιο, εργαζόμενοι σε ζωντανές εκδηλώσεις καθ' όλη τη διάρκεια του έτους σε διάφορους σημαντικούς χώρους.

Σχετικά με το μάθημα

Οι σπουδαστές θα ενθαρρυνθούν να αποκτήσουν αυτοπεποίθηση ως επαγγελματίες του κλάδου, να εργάζονται με αυξανόμενη αυτονομία και ανεξαρτησία και να αποκτήσουν πολύτιμη εικόνα για τις διαφορετικές κουλτούρες των μέσων ενημέρωσης.

Τα έργα επιτρέπουν στους σπουδαστές να αναπτύσσουν εννοιολογικές ιδέες, διατηρώντας παράλληλα μια εμπορική εστίαση όσον αφορά τα τελικά τους αποτελέσματα. Τα έργα λαμβάνουν υπόψη το σημερινό βιομηχανικό κλίμα και περιλαμβάνουν θέματα όπως: βιώσιμη σκέψη, δημιουργικότητα, ηθική, τάσεις και εξελίξεις στις τεχνολογίες και την επικοινωνία με τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

Οι ενότητες του πρώτου έτους περιλαμβάνουν:

• Μέσα ενημέρωσης, λαϊκή κουλτούρα και παγκόσμιος κινηματογράφος

• Οπτικά εφέ (VFX) και σχεδιασμός ήχου

• Πρακτική της βιομηχανίας

• Digital Shorts

Οι ενότητες του δεύτερου έτους περιλαμβάνουν:

• Δίκαιο των μέσων ενημέρωσης

• Ψηφιακό ντοκιμαντέρ

• Ο εξελισσόμενος κόσμος του κινηματογράφου και της τηλεόρασης

• Τελικό μεγάλο έργο

Οι μαθητές μας παρουσιάζουν τη δουλειά τους σε συμμαθητές τους, επαγγελματίες του κλάδου και VIPs σε μια έκθεση στο τέλος της χρονιάς. Δεδομένου του παγκόσμιου χαρακτήρα της βιομηχανίας, ενθαρρύνονται να παρουσιάσουν τη δουλειά τους σε ευρύτερο κοινό σε διαγωνισμούς/φεστιβάλ ταινιών τόσο στο Ηνωμένο Βασίλειο όσο και στο εξωτερικό.

Αξιολόγηση

Η συνεχής αξιολόγηση γίνεται μέσω κοινών σχεδίων εργασίας, βιομηχανικής εργασιακής εμπειρίας και ατομικών αξιολογήσεων. Δεν υπάρχουν εξετάσεις.

Υποτροφίες

Θέλουμε τα μαθήματά μας να είναι προσβάσιμα σε φοιτητές από οποιοδήποτε υπόβαθρο, γι' αυτό και συγκεντρώσαμε ένα πακέτο χρηματικής υποστήριξης με τη μορφή μη επιστρεπτέων υποτροφιών για να παρέχουμε οικονομική βοήθεια εκεί που πραγματικά χρειάζεται. Οι λεπτομέρειες για το 2022-23 θα ανακοινωθούν μόλις εγκριθούν από τη ρυθμιστική αρχή των πανεπιστημίων - το Office for Students (OfS).<MS&&&> Παρακαλούμε ελέγξτε την ιστοσελίδα μας - <MW&&&>www.nottinghamcollege.ac.uk</MW&&&> - για περισσότερες πληροφορίες</MS&&&>.

Η καριέρα σας και η εξέλιξή σας

Μετά το πέρας των σπουδών, μπορείτε να ακολουθήσετε μια καριέρα σε εξειδικευμένους τομείς της κινηματογραφικής ή τηλεοπτικής παραγωγής, όπως: χειριστής κάμερας, τεχνικός ήχου ή φωτισμού, μοντέρ, παραγωγός ή διευθυντής φωτογραφίας.

Η Ακαδημία Κινηματογράφου μας έχει ισχυρούς βιομηχανικούς δεσμούς με τοπικές, εθνικές και διεθνείς εταιρείες, όπως: Wig Wag, Wellington Films, Silver Reel Productions, Hold-That-Shot Productions, Champions UK plc, Fat Free Media, Coalescent Films, Ideal World και Warlord Games.

Το μάθημα παρέχει μια εξαιρετική ευκαιρία να συνεχίσετε τις σπουδές σας σε υψηλότερο επίπεδο. Οι περισσότεροι σπουδαστές προχωρούν στο πτυχίο επιπέδου 6 BA (Hons) Digital Media Design top-up, το οποίο επικυρώνεται από το Nottingham Trent University, το οποίο επιτρέπει στους σπουδαστές να εξειδικευτούν περαιτέρω και να αναπτύξουν τις επιχειρηματικές και επιχειρηματικές τους δεξιότητες. Παρόμοια προγράμματα συμπληρωματικών σπουδών είναι διαθέσιμα σε άλλους παρόχους τριτοβάθμιας εκπαίδευσης του Ηνωμένου Βασιλείου (ανάλογα με τις προϋποθέσεις εισόδου).

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςFilm and Television Production, FdA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Παραγωγή κινηματογράφου και τηλεόρασης FdA

EU £8250 έτος 1
Channel Islands £8250 έτος 1
Ιρλανδία £8250 έτος 1

Σχετικά με το Nottingham College

Το Nottingham College είναι φορέας παροχής εκπαίδευσης τόσο σε επίπεδο περαιτέρω εκπαίδευσης όσο και σε επίπεδο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης και συγκαταλέγεται μεταξύ των μεγαλύτερων κολεγίων στο Ηνωμένο Βασίλειο.

Λίστα με 34 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Nottingham College - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Nottingham College

• Hear from our students about why Nottingham College is the right place for them!
  • Higher Education at Nottingham College
  • Student Experience

Κινηματογράφος και μέσα προβολής FD Leeds City College
(Leeds City College)