London Metropolitan University
Φαρμακευτική επιστήμη (συμπεριλαμβανομένου του έτους θεμελίωσης) BSc (Hons)
London Metropolitan University - Πανεπιστήμιο London Metropolitan

Γιατί να σπουδάσετε αυτό το μάθημα;

Πρόκειται για ένα τετραετές πρόγραμμα σπουδών με ενσωματωμένο έτος θεμελίωσης (έτος 0). Είναι η ιδανική διαδρομή προς το πανεπιστήμιο, εάν δεν μπορείτε να καλύψετε τις απαραίτητες προϋποθέσεις εισόδου ή δεν έχετε τα παραδοσιακά προσόντα που απαιτούνται για την έναρξη ενός τυπικού προπτυχιακού πτυχίου. Θα αποφοιτήσετε με ένα πλήρες προπτυχιακό πτυχίο με τον ίδιο τίτλο και το ίδιο βραβείο με εκείνους που σπούδασαν το παραδοσιακό τριετές πρόγραμμα σπουδών.

Το μάθημά μας Φαρμακευτικής Επιστήμης BSc έλαβε 100% συνολική βαθμολογία ικανοποίησης των φοιτητών στην Εθνική Έρευνα Φοιτητών 2020. Απονεμήθηκε επίσης ποσοστό 100% σε διάφορους άλλους τομείς, συμπεριλαμβανομένης της διδασκαλίας στο μάθημα.

Περισσότερα για αυτό το μάθημα

Σε αυτό το μοναδικό πολυδιάστατο πτυχίο θα μελετήσετε την επιστήμη πίσω από το σχεδιασμό και την ανάπτυξη νέων φαρμάκων. Εστιάζοντας στη μελέτη των κύριων ενώσεων και των διαφορετικών κριτηρίων που επηρεάζουν τη δράση ενός φαρμάκου στον οργανισμό, θα μάθετε επίσης πώς μπορούν να ελαχιστοποιηθούν και να αποφευχθούν οι παρενέργειες μέσω της στοχευμένης θεραπείας.

Δημιουργημένο ειδικά για φοιτητές χωρίς τυπικά προσόντα, αυτό το τετραετές διευρυμένο πτυχίο περιλαμβάνει ένα μονοετές έτος θεμελίωσης (έτος 0), το οποίο έχει σχεδιαστεί για να σας εφοδιάσει με όλες τις βασικές πληροφορίες και ακαδημαϊκές γνώσεις που χρειάζεστε για να προχωρήσετε στο πρόγραμμα Φαρμακευτικών Σπουδών BSc (Hons).

Στο υπόλοιπο του πτυχίου, θα μελετήσετε ένα ευρύ φάσμα θεμάτων, από το σχεδιασμό φαρμάκων έως την οργανική χημεία. Διδασκόμενοι από έμπειρους καθηγητές και ειδικούς στον τομέα, θα διεξάγετε επίσης πρακτικά, πρακτικά πειράματα στο πρωτοποριακό επιστημονικό μας κέντρο, βοηθώντας σας να αποκτήσετε τις γνώσεις και τις εργαστηριακές δεξιότητες που χρειάζεστε για μια ικανοποιητική καριέρα στη φαρμακευτική επιστήμη. Αυτό το πτυχίο θα σας δώσει επίσης τα προσόντα που χρειάζεστε για να εισέλθετε σε μια σειρά άλλων τομέων ή να επεκτείνετε τις γνώσεις σας με ένα διδακτορικό.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPharmaceutical Science (including foundation year), BSc (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Φαρμακευτική επιστήμη (συμπεριλαμβανομένου του έτους θεμελίωσης) BSc (Hons)

Αγγλία £2310
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £2310
Σκωτία £2310
Ουαλία £2310
EU £4000
Διεθνή £4000
Channel Islands £4000
Ιρλανδία £4000

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

• Foundation

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο London Metropolitan στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 14 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο London Metropolitan

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο London Metropolitan

Το Μητροπολιτικό Πανεπιστήμιο του Λονδίνου ιδρύθηκε το 1848 και βρίσκεται στο αστικό περιβάλλον του Λονδίνου. Το LMU απέχει μόλις 40 λεπτά με τα πόδια από το Camden Town ή 20 λεπτά με το μετρό από το κέντρο του Λονδίνου. Ορισμένα από τα οφέλη που μπορούν να περιμένουν οι φοιτητές επιλέγοντας το LMU περιλαμβάνουν μια ποικιλία από φοιτητικές εστίες σε διαφορετικές τιμές, αξιόπιστες υπηρεσίες επαγγελματικού προσανατολισμού και υπηρεσίες προσανατολισμού για τους πρόσφατα αφιχθέντες διεθνείς φοιτητές. Αυτό το ίδρυμα έχει επιλεκτικό πρότυπο εισαγωγής, οπότε συνιστάται να προετοιμαστείτε για τη συνέντευξή σας εγκαίρως!

Λίστα με 215 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο London Metropolitan - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο London Metropolitan

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Φαρμακευτική Χημεία": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Summer graduation 2019 - How does it feel to graduate?
  • Why I love London Met
  • London Metropolitan University
  • Being an international student in London

Φαρμακευτική και φαρμακευτική χημεία BSc (Hons) Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough