London Metropolitan University
Ειρήνη, συγκρούσεις και διπλωματία MA
London Metropolitan University - Πανεπιστήμιο London Metropolitan

Γιατί να σπουδάσετε αυτό το μάθημα

Βασισμένο τόσο στην ακαδημαϊκή όσο και στην πρακτική εμπειρία, αυτό το μεταπτυχιακό πρόγραμμα έχει σχεδιαστεί για να σας εφοδιάσει με τις γνώσεις και τις δεξιότητες που θα χρειαστείτε για να ξεκινήσετε μια καριέρα στον τομέα του μετασχηματισμού και της επίλυσης συγκρούσεων, είτε στον δημόσιο τομέα είτε σε μη κυβερνητικές οργανώσεις (ΜΚΟ).

Κατά τη διάρκεια του μαθήματος θα εξετάσετε τα θεωρητικά και εννοιολογικά ζητήματα στους τομείς των συγκρούσεων και της διπλωματίας, ενώ θα αποκτήσετε δεξιότητες στην ανάλυση και την πρακτική εφαρμογή τεχνικών μετασχηματισμού και επίλυσης συγκρούσεων.

Περισσότερα για αυτό το μάθημα

Αυτό το μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών για την ειρήνη, τις συγκρούσεις και τη διπλωματία διδάσκεται από ειδικούς στην πολιτική και τις διεθνείς σχέσεις, πολλοί από τους οποίους είναι διεθνώς αναγνωρισμένοι για την ποιότητα του έργου τους.

Αυτό το μάθημα έχει σχεδιαστεί για να σας δώσει μια κατανόηση των θεωρητικών και εννοιολογικών συζητήσεων σχετικά με τη φύση και την προέλευση των πολιτικών συγκρούσεων. Θα σας εφοδιάσει με γνώσεις σχετικά με τις εξειδικευμένες τεχνικές που χρησιμοποιούν οι ειδικοί στην επίλυση συγκρούσεων για τον μετασχηματισμό και την επίλυση των συγκρούσεων. Θα λειτουργήσει επίσης ως εφαλτήριο για διδακτορικές σπουδές στον τομέα της ειρήνης και της επίλυσης συγκρούσεων, καθώς και σε συναφείς τομείς της πολιτικής και των διεθνών σχέσεων.

Για την παροχή αυτού του συνδυασμού ακαδημαϊκής και πρακτικής γνώσης, η εμπειρογνωμοσύνη του ακαδημαϊκού προσωπικού πλήρους απασχόλησης θα συμπληρώνεται από την εμπειρογνωμοσύνη των έμπειρων επαγγελματιών της International Alert που ασχολούνται με την επίλυση συγκρούσεων. Πρόκειται για μια κορυφαία μη κυβερνητική οργάνωση (ΜΚΟ) που δραστηριοποιείται σε αυτόν τον τομέα, το προσωπικό της οποίας έχει ηγηθεί και συμμετάσχει σε ασκήσεις επίλυσης συγκρούσεων σε όλο τον κόσμο.

Θα αξιολογηθείτε μέσω εργασιών μαθημάτων και μιας διπλωματικής εργασίας μεταξύ 12.000 και 15.000 λέξεων. Η διπλωματική εργασία αποτελεί βασικό στοιχείο του μεταπτυχιακού σας τίτλου σπουδών. Σας επιτρέπει να ασχοληθείτε σε βάθος με ένα θέμα της επιλογής σας και ολοκληρώνεται κατά τη διάρκεια της θερινής περιόδου σπουδών.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPeace, Conflict and Diplomacy, MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Θα πρέπει να έχετε τουλάχιστον πτυχίο με άριστα δεύτερης τάξης σε σχετικό επιστημονικό πεδίο, όπως πολιτική, διεθνείς σχέσεις, διεθνής ανάπτυξη ή κοινωνικές και συμπεριφορικές επιστήμες (αιτήσεις γίνονται επίσης δεκτές από όσους έχουν εμπειρία στην επίλυση συγκρούσεων ή διαθέτουν σχετικά επαγγελματικά προσόντα).

Δίδακτρα Ειρήνη, συγκρούσεις και διπλωματία MA

Αγγλία £10500
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £10500
Σκωτία £10500
Ουαλία £10500
EU £18150
Διεθνή £18150
Channel Islands £18150
Ιρλανδία £18150

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Σημειώστε ότι, εκτός από τα δίδακτρα, ενδέχεται να υπάρχουν πρόσθετα έξοδα για πράγματα όπως εξοπλισμός, υλικά, εκτυπώσεις, βιβλία, εκδρομές ή συνδρομές επαγγελματικών φορέων. Επιπλέον, ενδέχεται να υπάρχουν και άλλες δραστηριότητες που δεν αποτελούν επίσημα μέρος του μαθήματός σας και δεν απαιτούνται για την ολοκλήρωση του μαθήματός σας, αλλά τις οποίες μπορεί να θεωρείτε χρήσιμες (για παράδειγμα, προαιρετικές εκδρομές). Το κόστος αυτών των δραστηριοτήτων είναι επιπλέον των διδάκτρων σας και των τελών που ορίζονται παραπάνω και θα σας γνωστοποιείται κατά τη διοργάνωση της δραστηριότητας.

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο London Metropolitan στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 14 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο London Metropolitan

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο London Metropolitan

Το Μητροπολιτικό Πανεπιστήμιο του Λονδίνου ιδρύθηκε το 1848 και βρίσκεται στο αστικό περιβάλλον του Λονδίνου. Το LMU απέχει μόλις 40 λεπτά με τα πόδια από το Camden Town ή 20 λεπτά με το μετρό από το κέντρο του Λονδίνου. Ορισμένα από τα οφέλη που μπορούν να περιμένουν οι φοιτητές επιλέγοντας το LMU περιλαμβάνουν μια ποικιλία από φοιτητικές εστίες σε διαφορετικές τιμές, αξιόπιστες υπηρεσίες επαγγελματικού προσανατολισμού και υπηρεσίες προσανατολισμού για τους πρόσφατα αφιχθέντες διεθνείς φοιτητές. Αυτό το ίδρυμα έχει επιλεκτικό πρότυπο εισαγωγής, οπότε συνιστάται να προετοιμαστείτε για τη συνέντευξή σας εγκαίρως!

Λίστα με 215 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο London Metropolitan - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο London Metropolitan

• Summer graduation 2019 - How does it feel to graduate?
  • Why I love London Met
  • London Metropolitan University
  • Being an international student in London

Εγκληματολογία MSc Πανεπιστήμιο του Staffordshire