Swansea University
Διεθνής ασφάλεια και ανάπτυξη (εκτεταμένη) MA
Swansea University - Πανεπιστήμιο Swansea

Επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα δίδακτρα, τις υποτροφίες, τα μεταπτυχιακά δάνεια και άλλες επιλογές χρηματοδότησης για σπουδές στο Πανεπιστήμιο Swansea.

Το Extended MA (EMA) είναι ένας μεταπτυχιακός τίτλος 240 πιστωτικών μονάδων που ισοδυναμεί με 120 ECTS (Ευρωπαϊκό Σύστημα Μεταφοράς Πιστωτικών Μονάδων) και, ως εκ τούτου, είναι ένας αναγνωρισμένος μεταπτυχιακός τίτλος σε ολόκληρη την Ευρωπαϊκή Ένωση. Το EMA είναι ένα τυπικό μεταπτυχιακό του Ηνωμένου Βασιλείου συν επιπλέον 60 πιστωτικές μονάδες (30 ECTS) και αυτή η πρόσθετη εργασία πραγματοποιείται σε ένα εξάμηνο σε ένα ίδρυμα-εταίρο στο εξωτερικό. Συνεπώς, το EMA δεν είναι μόνο ένας αναγνωρισμένος μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών από την ΕΕ, αλλά προσθέτει επίσης μια εμπειρία σπουδών στο εξωτερικό, ενισχύοντας έτσι τα διαπιστευτήρια απασχολησιμότητας του τίτλου.

Το ίδρυμα-εταίρος του EMA International Security and Development είναι το Τμήμα Διεθνών και Περιφερειακών Σπουδών του Πανεπιστημίου της Οκλαχόμα. Το Τμήμα Διεθνών και Περιφερειακών Σπουδών είναι μια συναρπαστική και ταχέως αναπτυσσόμενη ακαδημαϊκή μονάδα του Πανεπιστημίου της Οκλαχόμα. Διαθέτει περίπου είκοσι μέλη ΔΕΠ και, πράγμα κρίσιμο για την παρούσα ΕΜΑ, η εξειδίκευσή τους έγκειται στους τομείς της ασφάλειας και της ανάπτυξης. Το Πανεπιστήμιο της Οκλαχόμα δημιουργήθηκε το 1890 και έχει περισσότερους από 30.000 φοιτητές, έχει επιτύχει την υψηλότερη βαθμίδα κατάταξης ερευνητικής δραστηριότητας του Ιδρύματος Carnegie και κατατάσσεται στα 400 καλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου σύμφωνα με την κατάταξη Times Higher.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςInternational Security and Development (Extended), MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Η τυπική προϋπόθεση εισόδου είναι ένα πρώτο πτυχίο σε σχετικό επιστημονικό πεδίο, συνήθως κατώτερο δεύτερο (μέσος όρος 55%) ή ανώτερο ή ισοδύναμο. Οι φοιτητές του εξωτερικού αναμένεται να διαθέτουν βαθμολογία IELTS 6,5 ή αναγνωρισμένο ισοδύναμο του Πανεπιστημίου Swansea.

Δίδακτρα Διεθνής ασφάλεια και ανάπτυξη (εκτεταμένη) MA

EU £12850 έτος 1
Διεθνή £12850 έτος 1
EU £13500 έτος 1
Διεθνή £13500 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Swansea στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 29 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Swansea

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Swansea

Το Πανεπιστήμιο Swansea ιδρύθηκε το 1920 και βρίσκεται στη μεγάλη πόλη Swansea της Ουαλίας. Υπάρχουν δύο πανεπιστημιουπόλεις, η Singleton Park Campus, η οποία βρίσκεται ανάμεσα σε ζωντανό πάρκο και βοτανικούς κήπους, με θέα την παραλία του Swansea Bay. Το Bay Campus από την άλλη πλευρά βρίσκεται στην παραλία στην ανατολική πλευρά του Swansea. Εκτός από την ακαδημαϊκή πλευρά της ζωής εδώ, οι φοιτητές επωφελούνται επίσης από τα πολυάριθμα μουσικά φεστιβάλ που λαμβάνουν χώρα σε όλη τη Swansea κάθε χρόνο, εξασφαλίζοντας ευκαιρίες για να βγείτε και να διασκεδάσετε στον ελεύθερο χρόνο σας.

Λίστα με 442 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Swansea - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

• Studying at Swansea University
  • What is it like studying at Swansea University?
  • Swansea University: Rachel Huggins on her first-class degree in Mental Health Nursing
  • Why students choose Swansea University
  • My Swansea University Journey to Final Year // Wayne
  • Sport at Swansea University #SportSwansea