Liverpool John Moores University
Επαγγελματική αστυνόμευση (Pre-Join) BA (Hons)
Liverpool John Moores University - Πανεπιστήμιο Liverpool John Moores

Παρακάτω μπορείτε να δείτε κριτικές σχετικά με προγράμματα σπουδών από 405 αποφοίτους Professional Policing (Pre-Join) BA (Hons) κι άλλων προγραμμάτων σπουδών σχετικών με Κοινωνιολογία από το Πανεπιστήμιο Liverpool John Moores για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας συγκρητικά με τον μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών σε UK σχετικά με Κοινωνιολογία.

Βάσει κυρίως δεδομένων από προπτυχιακούς φοιτητές

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £23013 £20757 £24208
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £19989 - £26124 £15689 - £25435 £18599 - £30307

Το Liverpool Centre for Advanced Policing, είναι ένα πρωτοποριακό ερευνητικό κέντρο για τη διεπιστημονική επιβολή του νόμου και έχει άδεια από το College of Policing να παρέχει προγράμματα σπουδών που περιλαμβάνονται στο πλαίσιο προσόντων της αστυνομικής εκπαίδευσης. Πρόκειται για ένα διετές ταχύρρυθμο πτυχίο στην επαγγελματική αστυνόμευση, το οποίο έχει αδειοδοτηθεί από το College of Policing, τον επαγγελματικό θεσμικό και ρυθμιστικό φορέα (PSRB) για την αστυνόμευση. Από το 2020, υπάρχουν τρεις διαδρομές εισόδου στην αστυνόμευση - αυτό το πτυχίο στην επαγγελματική αστυνόμευση είναι το απαιτούμενο προσόν για μία από αυτές τις διαδρομές.

• Πρόκειται για διετές πτυχίο επαγγελματικής αστυνόμευσης.
  • Το πρόγραμμα αναπτύσσει τις γνώσεις σας και σας δίνει τα προσόντα να υποβάλετε αίτηση για την αστυνομική υπηρεσία σύμφωνα με μία από τις τρεις καθορισμένες οδούς εισόδου
  • Το πρόγραμμα καλύπτει ένα ευρύ φάσμα θεμάτων, συμπεριλαμβανομένων του δικαίου, της αστυνόμευσης και των ερευνών, της πρακτικής που βασίζεται σε στοιχεία και των ερευνητικών δεξιοτήτων, τα οποία είναι απαραίτητα για μια σταδιοδρομία στην αστυνόμευση.
  • Θα διδαχθείτε στο Κέντρο Προηγμένων Αστυνομικών Σπουδών του Λίβερπουλ στο Mount Pleasant Campus.

Η ακαδημαϊκή αξιολόγηση θα γίνεται σύμφωνα με τα πρότυπα του Πανεπιστημίου. Σε γενικές γραμμές, αυτό θα γίνει μέσω γραπτών εργασιών, παρουσιάσεων και εξετάσεων, τόσο εμφανών όσο και αφανών. Το εύρος ή η ποικιλία των αξιολογήσεων έχει σχεδιαστεί για να καλύπτει όλες τις ανάγκες των φοιτητών και να επιτρέπει στους φοιτητές να αναπτύξουν και να επιδείξουν μια ποικιλία δεξιοτήτων που έχουν μεγάλη ζήτηση στην αστυνομική υπηρεσία. Υπάρχει επίσης η απαίτηση από τους μαθητές να κάνουν αυτοκριτική. Ορισμένες αξιολογήσεις βασίζονται σε εκθέσεις αυτής της διαδικασίας αναστοχασμού. Η διαδικασία αξιολόγησης θα υποστηρίζεται από το πανεπιστημιακό προσωπικό και αναγνωρίζεται ότι ορισμένοι φοιτητές θα χρειαστούν πρόσθετη υποστήριξη ανάλογα με τις ιδιαίτερες μαθησιακές τους ανάγκες.

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για Κοινωνιολογία

• All Degrees

Παρακαλούμε δείτε τη σελίδα μας Υποτροφίες και υποτροφίες για περισσότερες πληροφορίες: https://www.ljmu.ac.uk/discover/fees-and-funding/bursaries-and-scholarships
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςProfessional Policing (Pre-Join), BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Επαγγελματική αστυνόμευση (Pre-Join) BA (Hons)

Channel Islands £11100 έτος 1
Ιρλανδία £11100 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Όλα τα ποσά υπόκεινται σε ετήσιες αυξήσεις. Τα δίδακτρα υπόκεινται σε κοινοβουλευτική έγκριση.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Liverpool John Moores στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Liverpool John Moores σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

Κοινωνικές επιστήμες

[Δημοσίευση 19 Οκτωβρίου, 2023]
    Κοινωνικές επιστήμες
    NTU Κατατάξεις ανά Θέμα
    [Δημοσίευση 11 Ιουλίου, 2023]
    Κοινωνιολογία
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 29 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Liverpool John Moores

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Liverpool John Moores

Το Πανεπιστήμιο John Moores του Λίβερπουλ (LJMU) ιδρύθηκε το 1823 και προσφέρει στους φοιτητές του ένα ευρύ φάσμα πόρων, όπως υποστήριξη διεθνών φοιτητών και καριέρας, καθώς και υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις. Ορισμένα παραδείγματα των εξαιρετικών εγκαταστάσεων περιλαμβάνουν εκπαιδευτικές εξέδρες αυτοματισμού Festo, παλμογράφους Tektronix, καθώς και εξελιγμένα εργαστήρια μηχανικής και προσομοιωτές ναυτιλίας. Η πανεπιστημιούπολη βρίσκεται μόλις 10 λεπτά με τα πόδια από το κέντρο του Λίβερπουλ, δίνοντας στους εκπαιδευόμενους την ευκαιρία να γνωρίσουν την πόλη στον ελεύθερο χρόνο τους.

Λίστα με 136 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Liverpool John Moores - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Liverpool John Moores

20705
Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Αστυνομικές Σπουδές": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • What is your favourite thing about LJMU?
  • Northern Ireland students talking LJMU
  • Explore postgraduate study at an LJMU Open Day
  • International students: Staff support at LJMU
  • BSc (Hons) Sport Psychology at Liverpool John Moores University