Imperial College of Science
Υλικά με διαχείριση BEng (Hons)
Imperial College of Science - Imperial College of Science

Αυτό το πτυχίο είναι επαγγελματικά διαπιστευμένο από το IOM3 (The Institute of Materials, Minerals and Mining) για λογαριασμό του Engineering Council. Εκτός από το κύριο πτυχίο σας Imperial, θα λάβετε επίσης το βραβείο του Associateship of the Royal School of Mines με την ολοκλήρωση αυτού του μαθήματος.

Η επιστήμη των υλικών και η μηχανική έχουν καθοριστική σημασία για την καινοτομία σε τομείς όπως η υγειονομική περίθαλψη, η ενέργεια, η περιβαλλοντική βιωσιμότητα και οι μεταφορές. Πρόκειται για ένα συναρπαστικό και δυναμικό αντικείμενο, ιδιαίτερα με τις νέες εξελίξεις όπως τα "έξυπνα υλικά", η νανοτεχνολογία και η βιομιμητική. Οι εγκαταστάσεις μας περιλαμβάνουν εξοπλισμό και εργαλεία αιχμής για προηγμένη απεικόνιση και χαρακτηρισμό υλικών.

Το μάθημα αυτό επικεντρώνεται στην κατανόηση της σχέσης μεταξύ της θεμελιώδους δομής και των ιδιοτήτων της ύλης, παράλληλα με τις ενότητες διαχείρισης που παρέχονται από το Imperial College Business School. Θα μάθετε πώς να χειρίζεστε τα υπάρχοντα υλικά και πώς να αναπτύσσετε νέα και βελτιωμένα υλικά, με πρόσβαση σε εξοπλισμό και εργαλεία αιχμής για προηγμένη απεικόνιση και χαρακτηρισμό υλικών.

Κατά τη διάρκεια των δύο πρώτων ετών θα παρακολουθήσετε μια σειρά βασικών μαθημάτων που θα σας παράσχουν μια ισχυρή βάση θεωρητικών αρχών και θα καλύψουν το ευρύτερο δυνατό φάσμα υλικών, όπως:

• βιοϋλικά

• μέταλλα και κράματα

• κεραμικά

• γυαλιά

• πολυμερή

• σύνθετα υλικά

• ημιαγωγοί

Αυτό ενισχύεται με εργαστηριακές εργασίες, βιομηχανικές επισκέψεις και διαλέξεις, καθώς και με φροντιστήρια και μελέτες περιπτώσεων. Το τρίτο έτος σπουδών σας πραγματοποιείται στη Σχολή Διοίκησης Επιχειρήσεων, η οποία είναι τριπλά διαπιστευμένη από τις AMBA, EQUIS και AACSB. Οι βασικές ενότητες που περιλαμβάνουν τη λογιστική, την επιχειρηματικότητα και το μάρκετινγκ σας εφοδιάζουν με κατανόηση της διαχείρισης του περιβάλλοντος λειτουργίας των επιχειρηματικών οργανισμών και σας προετοιμάζουν για μια καριέρα σε διοικητικούς ρόλους. Επιλέγετε επίσης από μια επιλογή προαιρετικών ενοτήτων υλικού.

Η κοινή δομή των δύο πρώτων ετών των πτυχίων Υλικών μας σημαίνει ότι η μεταφορά μεταξύ μαθημάτων είναι συνήθως δυνατή κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου. Αν είστε διεθνής φοιτητής, η μεταφορά σε διαφορετικό μάθημα μπορεί να έχει αντίκτυπο στη βίζα Tier 4, αλλά η ομάδα υποστήριξης διεθνών φοιτητών μας είναι εδώ για να σας συμβουλεύσει και να σας υποστηρίξει.

Απαιτήσεις προσόντων

Το ελάχιστο πρότυπο εισαγωγής μας είναι 38 μονάδες συνολικά, οι οποίες περιλαμβάνουν: 6 στα Μαθηματικά* σε ανώτερο επίπεδο 6 στη Φυσική σε ανώτερο επίπεδο 6 σε ένα τρίτο μάθημα σε ανώτερο επίπεδο *Τα προγράμματα σπουδών "Ανάλυση και προσεγγίσεις μαθηματικών" ή "Εφαρμογές και ερμηνεία" θα γίνονται δεκτά σε υψηλότερο επίπεδο χωρίς προτίμηση.

Πρέπει να περιλαμβάνει: D3 στα Μαθηματικά D3 στη Φυσική

Πρέπει να περιλαμβάνει: Α στα Μαθηματικά Α στη Φυσική Οι γενικές σπουδές και η κριτική σκέψη δεν γίνονται δεκτές. Εάν σας γίνει προσφορά, θα πρέπει να επιτύχετε επιτυχία στην πρακτική εξέταση σε όλα τα επιστημονικά μαθήματα που αποτελούν μέρος της προσφοράς.

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
Cambridge English Advanced

Για τις εξετάσεις πριν από το 2015, το Κολέγιο απαιτεί βαθμό Β συνολικά. Εάν το αποτέλεσμα της εξέτασής σας είναι από το 2016 και μετά, το Κολλέγιο απαιτεί 185 συνολικά με 176 σε όλα τα στοιχεία/ζώνες

IELTS (Academic) 7

Η παραπάνω βαθμολογία αναφέρεται στη συνολική βαθμολογία. Επιπλέον, απαιτείται βαθμολογία 6,5 σε όλες τις ζώνες.

Τα αποτελέσματα πρέπει να είναι εντός 2 ετών από την ημερομηνία έναρξης των μαθημάτων για να είναι έγκυρα.

PTE Academic 69

Η παραπάνω βαθμολογία αναφέρεται στη συνολική βαθμολογία. Επιπλέον, απαιτείται βαθμολογία 62 σε όλες τις ζώνες.

TOEFL (iBT) 100

Η παραπάνω βαθμολογία αναφέρεται στη συνολική βαθμολογία. Επιπλέον, απαιτείται βαθμολογία 22 σε όλες τις ζώνες.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςMaterials with Management, BEng (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Υλικά με διαχείριση BEng (Hons)

Διεθνή £37900 έτος 1

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Imperial College of Science στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 41 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Imperial College of Science

Σχετικά με το Imperial College of Science

Το Imperial College of Science, Technology and Medicine (επίσης γνωστό ως Imperial College London) είναι ένα δημόσια χρηματοδοτούμενο πανεπιστήμιο που παρέχει προπτυχιακή και μεταπτυχιακή εκπαίδευση σε κάθε έναν από τους ειδικούς κλάδους του. Οι υποψήφιοι φοιτητές μπορούν να περιμένουν να βρουν τα πιο σύγχρονα υλικά τελευταίας τεχνολογίας σε κάθε τμήμα, καθώς και καλά εξοπλισμένα κέντρα αναψυχής για να απολαμβάνουν αθλητικές δραστηριότητες εκτός των ωρών διδασκαλίας. Βρίσκεται στην καρδιά του Λονδίνου, υπάρχει κάτι για όλους σε αυτή την εκτεταμένη πόλη.

Λίστα με 58 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Imperial College of Science - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Imperial College of Science

20880
Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Επιστήμη Υλικών": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022