Canterbury Christ Church University
ΜΜΕ, Τέχνη και Σχεδιασμός MA (Res)
Canterbury Christ Church University - Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα MA by Research in Media Art and Design σας προσφέρει την ευκαιρία να συνεχίσετε τις σπουδές σας σε μεταπτυχιακό επίπεδο σε διάφορους ειδικούς ερευνητικούς τομείς.

Ως μεταπτυχιακός φοιτητής ΜΑ που εγγράφεται σε αυτό το πρόγραμμα θα ενταχθείτε σε ένα τμήμα με πάνω από τριάντα χρόνια εμπειρίας στην παροχή άριστης διδασκαλίας και μάθησης, έρευνας και ανταλλαγής γνώσεων, καθώς και βραβευμένης επαγγελματικής πρακτικής.

Θα ενταχθείτε σε μια ζωντανή κοινότητα ερευνητών και επαγγελματιών και θα διαδραματίσετε ρόλο στη συμβολή σας στην κουλτούρα της έρευνας και της πρακτικής έρευνας που υπάρχει στο τμήμα.

Δεν πρόκειται για διδακτικό ΠΜΣ και, ως εκ τούτου, δεν προσφέρονται μαθήματα. Αντ' αυτού, το άτομο καθορίζει το δικό του σύνολο ερευνητικών ερωτημάτων σε συζήτηση με την ομάδα που το επιβλέπει. Οι τομείς εξειδίκευσης περιλαμβάνουν: Κινηματογράφος, Καλές Τέχνες, Γραφιστική, Δημοσιογραφία, Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης και Επικοινωνίας, Φωτογραφία, Ραδιόφωνο, Τηλεόραση και Σχεδιασμός Ιστού.

Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα MA by Research in Media, Art and Design θα σας δώσει την ευκαιρία να αναλάβετε ένα επιβλεπόμενο πρόγραμμα ανεξάρτητης μελέτης και πρακτικής σε ένα δομημένο και υποστηρικτικό περιβάλλον. Θα συνεργαστείτε στενά με τους επόπτες σας για να αναπτύξετε τις ιδέες σας, να βελτιώσετε τα ερευνητικά σας ερωτήματα και να ολοκληρώσετε το ερευνητικό σας έργο.

**Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών μέσω έρευνας στα μέσα ενημέρωσης, την τέχνη και το σχεδιασμό προσφέρεται με δύο τρόπους:** Ένας παραδοσιακός τρόπος έρευνας που συνίσταται σε επιβλεπόμενη ακαδημαϊκή μελέτη που καταλήγει στην υποβολή γραπτής διατριβής 25.000 λέξεων. Μια πρακτική άσκηση που συνίσταται σε εποπτευόμενη εργασία πάνω σε ένα σύνολο δημιουργικής πρακτικής, η οποία καταλήγει στην υποβολή ενός έργου ή χαρτοφυλακίου που αντιστοιχεί σε 15.000-20.000 λέξεις, μαζί με μια ανάλυση προβληματισμού τουλάχιστον 5.000 λέξεων και όχι περισσότερο από 10.000 λέξεις. Ο συνδυασμένος αριθμός λέξεων που αντιστοιχεί σε μια υποβολή με βάση την πρακτική δεν πρέπει να υπερβαίνει τις 25.000 λέξεις. Το MA by Research αξιολογείται με βάση το επικυρωμένο διδακτορικό πλαίσιο του Graduate College, το οποίο σημαίνει ότι οι φοιτητές του MA by Research εκπονούν μια ενιαία διατριβή (είτε γραπτή είτε αποτελούμενη από πρακτικά και γραπτά στοιχεία), η οποία θα υποβληθεί στο τέλος των σπουδών τους. Η διατριβή θα εξεταστεί τόσο εσωτερικά όσο και εξωτερικά και θα επιτευχθούν τέσσερα πιθανά αποτελέσματα: Επιτυχία, Επιτυχία με μικρές διορθώσεις, Επιτυχία με μεγάλες διορθώσεις και αποτυχία.

• International Foundation
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςMedia, Art and Design, MA (Res), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Το πρόγραμμα αυτό βασίζεται σε εποπτευόμενη αλλά σε μεγάλο βαθμό ανεξάρτητη μελέτη. Για τις μεταπτυχιακές σπουδές απαιτείται πτυχίο με βαθμό άριστα 2:2 στην επιλεγμένη ειδικότητα. Οι κάτοχοι άλλων τίτλων σπουδών θα εξετάζονται ξεχωριστά.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 14 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Το Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church University (CCCU) ιδρύθηκε το 1962 και διαθέτει δύο πανεπιστημιουπόλεις για προπτυχιακούς φοιτητές, εκ των οποίων η μία βρίσκεται στο αστικό περιβάλλον της πόλης Canterbury, Kent. Οι φοιτητές έρχονται από μακριά για να παρακολουθήσουν τα μαθήματα STEM αυτού του πανεπιστημίου στα αντικείμενα της Ιατρικής και της Μηχανικής, καθώς και τα περισσότερα από 200 προπτυχιακά μαθήματα σε μεγάλη ποικιλία θεμάτων.

Λίστα με 365 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Καλές Τέχνες": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Where to go in Canterbury with your uni bestie - Molly and Aimee's Student VLOG
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 1
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 3
  • Why come to Christ Church? Our International Students tell us!
  • Reasons why our students love studying at Canterbury Christ Church University

Canterbury Campus

Δημιουργικές εκφραστικές τέχνες και πρακτική υγείας MArt Πανεπιστήμιο του Derby
(University of Derby)