Bishop Grosseteste University
Εκπαίδευση με TESOL (διδασκαλία αγγλικών σε ομιλητές άλλων γλωσσών) MA
Bishop Grosseteste University - Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste

Αν έχετε πάθος για την εκπαίδευση και περιέργεια για την ίδια τη διαδικασία διδασκαλίας και εκμάθησης γλωσσών, τότε αυτό το μάθημα θα σας ενθουσιάσει και θα σας προκαλέσει εξίσου. Το πρόγραμμα MA Education with TESOL έχει σχεδιαστεί για άτομα που επιθυμούν να σταδιοδρομήσουν και έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον για την εργασία με μαθητές της αγγλικής ως πρόσθετης, δεύτερης ή ξένης γλώσσας.

Οι εργασίες αξιολόγησης λαμβάνουν διάφορες μορφές, καθώς όλες οι εργασίες είναι κατάλληλες για το περιεχόμενο και τα μαθησιακά αποτελέσματα της αξιολογούμενης ενότητας. Αυτές περιλαμβάνουν: Συγγραφή έκθεσης ή αναφοράς, ηλεκτρονικές συζητήσεις, ομαδικές εργασίες, προφορική παρουσίαση, ανασκόπηση ενός κειμένου. Οι αξιολογήσεις υποστηρίζονται από διαδικτυακές συζητήσεις ερωτήσεων και απαντήσεων, παρουσιάσεις εργασιών σε εξέλιξη με ανατροφοδότηση από τον καθηγητή και τους συμμαθητές ή/και διαμορφωτικές εργασίες με λεπτομερή ανατροφοδότηση.

• Others
    • The candidate must attain a minimum of 6 in each component of the IELTS test.
    • The candidate must attain a minimum of 5.5 in each component of the IELTS test.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςEducation with TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν αποκτήσει ή να προβλέπεται να αποκτήσουν ένα καλό πτυχίο Honours, Class 2.2 ή ανώτερο ή ισοδύναμο NARIC. IELTS 6.5 (ή ισοδύναμο). Το IELTS 6.0, ή ισοδύναμο, θα γίνει δεκτό υπό την προϋπόθεση ότι έχει ολοκληρωθεί το προπαρασκευαστικό μάθημα αγγλικών.

Δίδακτρα Εκπαίδευση με TESOL (διδασκαλία αγγλικών σε ομιλητές άλλων γλωσσών) MA

Αγγλία £7800
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £7800
Σκωτία £7800
Ουαλία £7800
EU £14700
Διεθνή £14700

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 6 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste

Το Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste (BGU) ιδρύθηκε το 1862 και βρίσκεται στο αστικό περιβάλλον της μητροπολιτικής πόλης του Λίνκολν της Αγγλίας. Το BGU ειδικεύεται στην κατάρτιση εκπαιδευτικών στα μονοπάτια κατάρτισης PGCE. Οι επιλογές κατάρτισης κυμαίνονται από Foundation Degrees μέχρι και διδακτορικό επίπεδο, και όλες έχουν ως στόχο να φέρουν τους αποφοίτους τους στον επιθυμητό τομέα εργασίας, είτε πρόκειται για τη διδασκαλία παιδιών σε δημοτικά σχολεία είτε για τη διδασκαλία εξειδικευμένων μαθημάτων σε ιδρύματα εκπαίδευσης ενηλίκων.

Λίστα με 68 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Bishop Grosseteste

2050
Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Σπουδές Εκπαίδευσης": 1215 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022