Aston University
Διδασκαλία αγγλικών σε ομιλητές άλλων γλωσσών (TESOL) MA
Aston University - Πανεπιστήμιο Aston

Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα Teaching English to Speakers of Other Languages (TESOL) του Aston University είναι κατάλληλο τόσο για έμπειρους εκπαιδευτικούς όσο και για όσους βρίσκονται στο ξεκίνημα της διδακτικής τους σταδιοδρομίας με μικρή εμπειρία στην τάξη. Το μάθημα παρέχει ευκαιρίες για διεξοδική διερεύνηση της γλωσσικής παιδαγωγικής και της θεωρίας της χρήσης της γλώσσας και έχει σχεδιαστεί για να σας βοηθήσει να λάβετε τεκμηριωμένες αποφάσεις σχετικά με διάφορες πτυχές της TESOL

Τι θα μάθετε

Τα βασικά μαθήματα καλύπτουν το πρακτικό και θεωρητικό υπόβαθρο της Διδακτικής της Αγγλικής Γλώσσας (ΔΑΓ), βοηθώντας σας να προωθήσετε μια προσέγγιση αρχών στην παιδαγωγική πρακτική.

Θα μελετήσετε πώς λειτουργεί η αγγλική γλώσσα και θα εφαρμόσετε τη μάθησή σας στην πράξη με πραγματική διδασκαλία στην τάξη. Μέσα από τη διδασκαλία της Αγγλικής γλώσσας, θα αναπτύξετε μια βαθύτερη κατανόηση των βασικών αρχών των δραστηριοτήτων στην τάξη και θα είστε σε θέση να αξιολογείτε διαφορετικές προσεγγίσεις στη διδασκαλία και τη μάθηση.

Θα εισαχθείτε επίσης στις μεθόδους έρευνας στην TESOL/ELT, παρέχοντας τα θεμέλια για τη διατριβή σας.

Το πρόγραμμα παρέχει την ευελιξία να επιλέξετε από ένα ευρύ φάσμα μαθημάτων επιλογής, επιτρέποντάς σας να προσαρμόσετε το μεταπτυχιακό σας πρόγραμμα στα ενδιαφέροντά σας και τους μελλοντικούς στόχους σταδιοδρομίας σας.

Όλη η αξιολόγηση γίνεται με διάφορες γραπτές εργασίες, εκτός από τη διδασκαλία στην πράξη, όπου η αξιολόγηση περιλαμβάνει μια σειρά συνεδριών διδακτικής πρακτικής.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςTeaching English to Speakers of other Languages (TESOL), MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

2:2 βαθμός. Οι υποψήφιοι με εναλλακτικά προσόντα ενδέχεται να επιθυμούν να ενημερωθούν από τις αρμόδιες ομάδες εισαγωγής πριν από την υποβολή της αίτησης για το αν τα προσόντα τους θεωρούνται αποδεκτά ή όχι. Για τους λιγότερο συχνά συναντώμενους τίτλους αυτό θα κρίνεται κατά περίπτωση σε συνεννόηση με τον ακαδημαϊκό υπεύθυνο εισαγωγής.

Δίδακτρα Διδασκαλία αγγλικών σε ομιλητές άλλων γλωσσών (TESOL) MA

Αγγλία £11850
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £11850
Σκωτία £11850
Ουαλία £11850
Διεθνή £21750

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Aston στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 26 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Aston

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Aston

Το Πανεπιστήμιο Aston ιδρύθηκε το 1895 στο Μπέρμιγχαμ. Με φοιτητές από περισσότερες από 120 χώρες, το Πανεπιστήμιο Aston είναι υπερήφανο που μπορεί να αποκαλείται ασφαλής και φιλόξενη πανεπιστημιούπολη για τους διεθνείς φοιτητές. Ως ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το δημόσιο, οι φοιτητές που εγγράφονται σε όλα τα μαθήματα έχουν πρόσβαση σε εγκαταστάσεις και πόρους τελευταίας τεχνολογίας, όπως εργαστήρια ρομποτικής και εργαστήρια κοπής με λέιζερ. Με ισχυρή ακαδημαϊκή φήμη σε όλο τον κόσμο, οι υποψήφιοι μπορούν να αναμένουν ότι θα αποφοιτήσουν ως τρομεροί ειδικοί στον τομέα που έχουν επιλέξει.

Λίστα με 89 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Aston - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Aston

12005
  • What's your Favourite Thing about Aston Student Life? #yoursforthetaking
  • What do our QUT Exchange Students think about Aston University?
  • Why Study a Postgraduate Degree at Aston University?
  • What do you like about Aston University?
  • HERE IS INTERNATIONAL BUSINESS & MANAGEMENT
  • Daniella Genas – Graduate Stories

Διδασκαλία αγγλικών σε ομιλητές άλλων γλωσσών (TESOL) MA Πανεπιστήμιο Aston
(Aston University)