Icahn School of Medicine at Mount Sinai (Icahn School of Medicine at Mount Sinai) : Κατατάξεις

Η Ιατρική Σχολή Icahn School of Medicine at Mount Sinai (ISMMS) είναι μια ιδιωτικά χρηματοδοτούμενη ιατρική σχολή μόνο για μεταπτυχιακούς φοιτητές στο Μανχάταν της Νέας Υόρκης. Το όραμα της σχολής είναι να προάγει την ιατρική επιστήμη μέσω ενός περιβάλλοντος εντατικής συνεργατικής μάθησης και επιστημονικής έρευνας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη βρίσκεται στο Upper East Side του Μανχάταν, δίπλα στη γειτονιά East Harlem.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Icahn School of Medicine at Mount Sinai
  • Μαρτίου 2024: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #112.
  • Δεκεμβρίου 2023: , ενημέρωση. Το Icahn School of Medicine at Mount Sinai επιτυγχάνει θέση 1051.
  • Οκτωβρίου 2023: ShanghaiRanking Consultancy : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από (Textile Science and Engineering) με το Icahn School of Medicine at Mount Sinai στη θέση 151.
  • Αυγούστου 2023: ARWU Ακαδημαϊκή Κατάταξη των Παγκόσμιων Πανεπιστημίων - ShanghaiRanking, ενημέρωση. Το Icahn School of Medicine at Mount Sinai επιτυγχάνει θέση 101.

US News: Καλύτερα Παγκόσμια Πανεπιστήμια
    [Δημοσίευση 24 Οκτωβρίου, 2022]
    ARWU Ακαδημαϊκή Κατάταξη των Παγκόσμιων Πανεπιστημίων - ShanghaiRanking
    [Δημοσίευση 15 Αυγούστου, 2023]
    CWTS Leiden Κατάταξη
    [Δημοσίευση 22 Ιουνίου, 2022]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    CWUR Κέντρο Παγκόσμιας Κατάταξης Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 25 Απριλίου, 2022]
    Nature Index - Ακαδημαϊκό
    [Δημοσίευση 15 Ιουνίου, 2023]
    NTU Κατάταξη Επιδόσεων Επιστημονικών Δημοσιεύσεων
    [Δημοσίευση 11 Ιουλίου, 2023]

[Δημοσίευση 05 Δεκεμβρίου, 2023]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

Παιδαγωγικά GRAS Global Ranking of Academic Subjects - ShanghaiRanking

Σχετικά με το Icahn School of Medicine at Mount Sinai

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Οι φοιτητές στο ISMMS τονίζουν μια ατμόσφαιρα αμοιβαίας συνεργασίας μεταξύ των φοιτητών. Μια κοινή άποψη είναι ότι η πανεπιστημιούπολη σου δίνει την αίσθηση ότι όλοι θέλουν να πετύχεις.
  • Οι εγκαταστάσεις είναι ένα δημοφιλές χαρακτηριστικό της σχολής, με πολλούς να παρατηρούν τις εγκαταστάσεις, όπως τα εργαστήρια και τις αίθουσες προσομοίωσης ασθενών υψηλής τεχνολογίας.
  • Η σχολή βρίσκεται μέσα στο νοσοκομείο, και αυτό σημαίνει ότι οι μαθητές έρχονται σε στενή επαφή με την πραγματικότητα της ιατρικής εργασίας.

CONS

• Ένα μικρό παράπονο των φοιτητών είναι ότι οι χώροι υποδοχής χρειάζονται ανακαίνιση και οι ανελκυστήρες χρειάζονται συχνότερο καθαρισμό.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1963
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
1 Gustave L Levy Place
10029-65, Νέα Υόρκη
Ηνωμένες Πολιτείες
Ιστοσελίδα:
Social:
  • The First Year at Icahn School of Medicine at Mount Sinai
  • Genetic and Genomic Sciences: One Student’s Journey
  • Emma Bedoukian: 1st Year Student in the Genetic Counseling Program at Mount Sinai School of Medicine

Icahn School of Medicine at Mount Sinai : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Νέα Υόρκη:

Συχνές ερωτήσεις

Το Icahn School of Medicine at Mount Sinai κατατάσσεται στη θέση #176 σε Ηνωμένες Πολιτείες σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 1924 πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες.

Το Icahn School of Medicine at Mount Sinai κατατάσσεται #6 σε Νέα Υόρκη στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 35 πανεπιστήμια σε Νέα Υόρκη.

Το Icahn School of Medicine at Mount Sinai συγκαταλέγεται σε US News: Best Global Universities, ARWU Academic Ranking of World Universities - ShanghaiRanking, CWTS Leiden Ranking, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, Nature Index - Academic , κλπ. Δες τις 14 κατατάξεις του Icahn School of Medicine at Mount Sinai.

Το Icahn School of Medicine at Mount Sinai έφτασε #46 σε US News: Καλύτερα Παγκόσμια Πανεπιστήμια. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Icahn School of Medicine at Mount Sinai.

Το Icahn School of Medicine at Mount Sinai κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Ιατρική & Υγεία. Κατατάσσεται #11 σε US News: Καλύτερες Σχολές για Πτυχιούχους (ΗΠΑ) (Medicine - Research). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Icahn School of Medicine at Mount Sinai.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Icahn School of Medicine at Mount Sinai κατατάσσεται #6 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Νέα Υόρκη και #176 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες. Δες όλες τις κατατάξεις του Icahn School of Medicine at Mount Sinai.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Icahn School of Medicine at Mount Sinai κατατάσσεται #176 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες και Stanford University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Νέα Υόρκη. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.