Fashion Institute of Technology (Fashion Institute of Technology) : Κατατάξεις

Το Ινστιτούτο Τεχνολογίας Μόδας, συχνά συντομογραφούμενο ως FIT, είναι ένα δημόσια χρηματοδοτούμενο κολέγιο με έδρα το Μανχάταν της Νέας Υόρκης. Το FIT αποτελεί μέρος του Πολιτειακού Πανεπιστημίου της Νέας Υόρκης (SUNY). Με εγγεγραμμένους περίπου 8.555 φοιτητές, η πανεπιστημιούπολή του αποτελείται από εννέα κτίρια στα οποία στεγάζονται εργαστήρια σχεδιασμού, εργαστήρια και τηλεοπτικά και ραδιοφωνικά στούντιο.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Fashion Institute of Technology
  • Ιουλίου 2023: Το Fashion Institute of Technology κατατάσσεται 5346 σε Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων από Webometrics.
  • Μαρτίου 2023: Δημοσίευση QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Business & Management Studies). Θέση κατάταξης #101.
  • Αυγούστου 2022: Νέα έκδοση του Forbes: Forbes: Τα Κορυφαία Κολέγια της Αμερικής. Fashion Institute of Technology κατάταξη #180.
  • Νοεμβρίου 2021: Το Fashion Institute of Technology κατατάσσεται 179 σε Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο) από Payscale .

Forbes: Forbes: Τα Κορυφαία Κολέγια της Αμερικής
    [Δημοσίευση 30 Αυγούστου, 2022]
    Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο)
    [Δημοσίευση 11 Νοεμβρίου, 2021]
    Payscale College Salary Report - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Όλοι οι Απόφοιτοι)
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Κατατάξεις αντικειμένου

Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για Fashion Institute of Technology

Μηχανική Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors

Σχετικά με το Fashion Institute of Technology

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Ένα από τα πιο επαναλαμβανόμενα σχόλια των μαθητών είναι ότι η κοινότητα εδώ είναι δεμένη, ευγενική και υποστηρικτική. Αυτό είναι ένας από τους πιο σημαντικούς παράγοντες για την ικανοποίηση των μαθητών.
  • Τα δίδακτρα είναι δίκαια για τη φοιτητική εμπειρία που λαμβάνετε ως αντάλλαγμα, σύμφωνα με τους εγγεγραμμένους.
  • Ως ένα από τα κορυφαία κολέγια μόδας στη χώρα, το FIT, απολαμβάνει μια ισχυρή φήμη μεταξύ των υποψήφιων φοιτητών και των εργοδοτών.

CONS

• Σε ορισμένους φοιτητές δεν αρέσει το γεγονός ότι υπάρχουν ορισμένα μαθήματα που είναι υποχρεωτικά, καθώς περίμεναν να έχουν πλήρη έλεγχο στις επιλογές των μαθημάτων τους.
  • Υπάρχει έλλειψη κουλτούρας πάρτι στην πανεπιστημιούπολη, κάτι που κάποιοι φοιτητές επιθυμούν.
  • Οι φοιτητές θεωρούν ότι το φαγητό είναι υπερτιμημένο και πολλοί φοιτητές λένε ότι τρώνε εκτός πανεπιστημιούπολης για το λόγο αυτό.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1969
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
227 W 27Th Street
10001-59, Νέα Υόρκη
Ηνωμένες Πολιτείες
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Campus Life at FIT
  • Behind the Scenes at NYFW with FIT
  • 10 Things I Wish I Knew Before Attending FIT NYC | Fashion Institute of Technology Advice
  • THE TRUTH ABOUT THE FASHION INSTITUTE OF TECHNOLOGY in 2020 (PART 1): Tips, Experiences & More!

Fashion Institute of Technology : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Νέα Υόρκη:

Συχνές ερωτήσεις

Το Fashion Institute of Technology κατατάσσεται στη θέση #283 σε Ηνωμένες Πολιτείες σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 1924 πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες.

Το Fashion Institute of Technology κατατάσσεται #11 σε Νέα Υόρκη στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 35 πανεπιστήμια σε Νέα Υόρκη.

Το Fashion Institute of Technology συγκαταλέγεται σε Forbes: America's Top Colleges, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 6 κατατάξεις του Fashion Institute of Technology.

Το Fashion Institute of Technology έφτασε #179 σε Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο). Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Fashion Institute of Technology.

Το Fashion Institute of Technology κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Εικαστικές Τέχνες. Κατατάσσεται #18 σε Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών (Art). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Fashion Institute of Technology.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Fashion Institute of Technology κατατάσσεται #11 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Νέα Υόρκη και #283 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες. Δες όλες τις κατατάξεις του Fashion Institute of Technology.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Fashion Institute of Technology κατατάσσεται #283 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες και Stanford University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Νέα Υόρκη. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.