CUNY City College (CUNY City College) : Κατατάξεις

Το City College of the City University of New York (CCNY) είναι ένα κολέγιο που ανήκει στο πανεπιστημιακό δίκτυο CUNY. Η κύρια πανεπιστημιούπολη περιλαμβάνει 13 κτίρια, καθώς και το Κέντρο Δομικής Βιολογίας της Πολιτείας της Νέας Υόρκης και τις δύο υπερσύγχρονες ερευνητικές εγκαταστάσεις που βρίσκονται στη Νότια Πανεπιστημιούπολη. Υπάρχει επίσης μια πανεπιστημιούπολη στο κέντρο της πόλης, που ονομάζεται Κέντρο Εκπαίδευσης Εργαζομένων.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για CUNY City College
  • Μαρτίου 2024: Scimago Institutions : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το CUNY City College στη θέση 613.
  • Σεπτεμβρίου 2023: Το CUNY City College κατατάσσεται 105 σε από Us News.
  • Ιουλίου 2023: NTU Κατατάξεις ανά Θέμα (Economics & Business), ενημέρωση. Το CUNY City College επιτυγχάνει θέση 257.
  • Ιουλίου 2023: NTU Κατάταξη Επιδόσεων Επιστημονικών Δημοσιεύσεων, ενημέρωση. Το CUNY City College επιτυγχάνει θέση 701.

[Δημοσίευση 17 Σεπτεμβρίου, 2023]
    Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο)
    Washington Monthly - Εθνικά Πανεπιστήμια
    [Δημοσίευση 28 Αυγούστου, 2022]
    Kiplinger's - Καλύτερες Αξίες για Κολέγια
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2019]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    NTU Κατάταξη Επιδόσεων Επιστημονικών Δημοσιεύσεων
    [Δημοσίευση 11 Ιουλίου, 2023]
    Payscale College Salary Report - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Όλοι οι Απόφοιτοι)
    [Δημοσίευση 11 Νοεμβρίου, 2021]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

Ιατρική & Υγεία

Νοσηλευτική & Υγειονομική Περίθαλψη

Μηχανική
    US News: Καλύτερες Σχολές για Πτυχιούχους (ΗΠΑ)
    [Δημοσίευση 28 Μαρτίου, 2022]
    Επιστήμη Υλικών

Φυσικές Επιστήμες

Χημεία
    Φυσικη

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για CUNY City College

Νοσηλευτική & Υγειονομική Περίθαλψη Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Ιατρική & Υγεία
Μηχανική Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Χημεία NTU Rankings by Subject
Φυσικές Επιστήμες
Πληροφορική NTU Rankings by Subject
Μαθηματικά NTU Rankings by Subject

Σχετικά με το CUNY City College

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Οι φοιτητές λένε ότι αυτό το κολέγιο είναι μια ιδιαίτερα καλή επιλογή για φοιτητές μηχανικούς, καθώς οι επιλογές είναι ποικίλες και η ποιότητα των διδασκαλιών είναι πολύ υψηλή.
  • Πολλοί επαινούν τον ρυθμό των μαθημάτων και των προγραμμάτων ως όχι πολύ εύκολο και όχι πολύ δύσκολο.
  • Ένα επαναλαμβανόμενο σχόλιο των φοιτητών είναι ότι το κολέγιο είναι πολιτισμικά ποικίλο, με έντονη διεθνή παρουσία.

CONS

• Δεν δίνεται μεγάλη σημασία στον αθλητισμό, σύμφωνα με τους μαθητές που θα ήθελαν να δουν περισσότερες εγκαταστάσεις για την εξάσκηση του αγαπημένου τους αθλήματος.
  • Αν και δεν συμφωνούν όλοι, ορισμένοι προειδοποιούν ότι η γύρω περιοχή μπορεί να είναι επικίνδυνη τη νύχτα. Συνιστάται να ρωτήσετε τους ντόπιους για συμβουλές σχετικά με το πώς να είστε ασφαλείς.

Βασικά στοιχεία

Διεύθυνση:
Νέα Υόρκη
Ηνωμένες Πολιτείες
Ιστοσελίδα:
Social:
  • CCNY 2021 Great Grads Salute
  • Tell us about one of your favorite classes related to your major
  • What do you like about CCNY? - Q&A with Sydney

CUNY City College : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Νέα Υόρκη:

Συχνές ερωτήσεις

Το CUNY City College κατατάσσεται στη θέση #220 σε Ηνωμένες Πολιτείες σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 1924 πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες.

Το CUNY City College κατατάσσεται #7 σε Νέα Υόρκη στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 35 πανεπιστήμια σε Νέα Υόρκη.

Το CUNY City College συγκαταλέγεται σε US News Best National Universities, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Washington Monthly - National Universities, Kiplinger's Best College Values, Scimago Institutions Rankings, NTU Performance Ranking of Scientific Papers , κλπ. Δες τις 10 κατατάξεις του CUNY City College.

Το CUNY City College έφτασε #105 σε . Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το CUNY City College.

Το CUNY City College κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Ιατρική & Υγεία. Κατατάσσεται #27 σε Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών (Nursing & Health Care). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του CUNY City College.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το CUNY City College κατατάσσεται #7 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Νέα Υόρκη και #220 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες. Δες όλες τις κατατάξεις του CUNY City College.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το CUNY City College κατατάσσεται #220 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες και Stanford University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Νέα Υόρκη. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.