Guildhall School of Music and Drama (Guildhall School of Music and Drama) : Κατατάξεις

Το Guildhall School of Music and Drama, που κατατάσσεται μεταξύ των καλύτερων πανεπιστημίων για τις παραστατικές τέχνες στον κόσμο, παρέχει προγράμματα από την πανεπιστημιούπολη που βρίσκεται στο Barbican Centre, στο κεντρικό Λονδίνο. Εκτός από την εμπειρία της ζωής σε μια πολυσύχναστη και ζωντανή πόλη όπως το Λονδίνο, οι σπουδαστές του Guildhall έχουν πρόσβαση σε επαγγελματικές εγκαταστάσεις Μουσικής και Θεάτρου, όπως πολλαπλές σκηνές παραστάσεων, εργαστήρια σκηνικών, στούντιο ήχου και μοντάζ και πολλά άλλα. Κατά τη διάρκεια των σπουδών σας, συνοδεύεστε από έμπειρους επαγγελματίες στον αντίστοιχο κλάδο, εξασφαλίζοντας στους υποψηφίους ότι βρίσκονται σε καλά χέρια για να εξελιχθούν σε μια καριέρα που βασίζεται στις τέχνες της ερμηνείας.

• Σεπτεμβρίου 2023:
  • Ιουλίου 2023:
  • Ιουνίου 2023:

Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Κατατάξεις αντικειμένου

Εικαστικές Τέχνες

Μουσική
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]
    Μουσική
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για Guildhall School of Music and Drama

Μουσική The Guardian University League Tables by Subject
Εικαστικές Τέχνες

"Ο χρόνος μου εδώ περιελάμβανε συναντήσεις με ταλαντούχους επαγγελματίες σε εβδομαδιαία βάση, αλλά είναι σίγουρα σκληρή δουλειά και μπορείτε να περιμένετε να χάσετε πολλές ώρες ύπνου. Αν έχετε το πάθος, μπορώ μόνο να σας συστήσω αυτή τη σχολή".

"Είμαι πολύ εντυπωσιασμένος από τις εγκαταστάσεις γενικά εδώ, ειδικά από τη σκηνή παραστάσεων που είναι μία από τις μεγαλύτερες σκηνές με αψίδα προσκηνίου στο Λονδίνο. Έχουμε επίσης όλο τον εξοπλισμό που χρειαζόμαστε για να παρουσιάζουμε σκηνές που αιωρούνται στον αέρα με ενισχυμένα καλώδια. Το Λονδίνο είναι ακριβό, αλλά το θετικό είναι ότι δεν υπάρχει ποτέ βαρετή στιγμή".

Σχετικά με το Guildhall School of Music and Drama

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Διαθέτει δύο αίθουσες παραστάσεων σε ένα κτίριο, που μιμούνται ένα θέατρο πλήρους μεγέθους, αλλά σε μικρότερο μέγεθος. Αυτό επιτρέπει στους σπουδαστές να εργαστούν σε ένα ρεαλιστικό περιβάλλον που τους προετοιμάζει για παραστάσεις που έρχονται αργότερα στην καριέρα τους.
  • Το Guildhall λαμβάνει σοβαρά υπόψη του τον ελεύθερο χρόνο και τη χαλάρωση, παρέχοντας μια μεγάλη ποικιλία από λέσχες στις οποίες μπορούν να εγγραφούν οι μαθητές στον ελεύθερο χρόνο τους. Μερικά δημοφιλή παραδείγματα περιλαμβάνουν το Comedy Club, μια ομάδα Mindfulness και το Baking Club.
  • Συνιστάται η διαμονή στα καταλύματα της σχολής, για να αποφύγετε την καταβολή των διαβόητα υψηλών τιμών ιδιωτικών ενοικίων του Λονδίνου . Η ειδική φοιτητική τους εστία ονομάζεται Sundial Court και απέχει λιγότερο από 5 λεπτά με τα πόδια από τα μαθήματά σας.

CONS

• Λόγω της έλλειψης ελεύθερου χρόνου που έχουν οι περισσότεροι μαθητές, το ενδιαφέρον των μαθητών για συλλόγους και κοινωνίες είναι ελάχιστο. Όσοι φοιτούν στο Guildhall εξηγούν ότι έχουν πάρα πολλή δουλειά για να μπορούν να αφιερώσουν πολύ χρόνο στους συλλόγους.
  • Το σχολείο δεν διαθέτει ειδική ομάδα υπηρεσιών σταδιοδρομίας, ωστόσο όλοι οι μαθητές λαμβάνουν κάποια άτυπη καθοδήγηση από τους έμπειρους επαγγελματίες με τους οποίους συνεργάζονται κατά τη διάρκεια των έργων.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
Silk Street
EC2Y 8DT, Λονδίνο
Αγγλία
Ιστοσελίδα:
Social:

NSS Αθροιστικές Αξιολογήσεις Φοιτητών

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα σχετικά με: Guildhall School of Music and Drama για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας σε σύγκριση με το μέσο όρο όλων των πανεπιστημίων του Ηνωμένου Βασιλείου.

Σύνθεση φοιτητών του Guildhall School of Music and Drama

Κίνα:
Hong Kong (Special Administrative Region of China):
United States:
Αυστραλία:
Ελβετία:
Νότια Αφρική:
Ιαπωνία:
Σιγκαπούρη:
Νέα Ζηλανδία:
Ισραήλ:
Καναδάς:
North America not otherwise specified:

Guildhall School of Music and Drama : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Λονδίνο:

Συχνές ερωτήσεις

Το Guildhall School of Music and Drama κατατάσσεται στη θέση #128 σε Αγγλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 382 πανεπιστημίων σε Αγγλία.

Το Guildhall School of Music and Drama κατατάσσεται #29 σε Λονδίνο στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 90 πανεπιστήμια σε Λονδίνο.

Το Guildhall School of Music and Drama συγκαταλέγεται σε Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 5 κατατάξεις του Guildhall School of Music and Drama.

Το Guildhall School of Music and Drama έφτασε #7539 σε Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Guildhall School of Music and Drama.

Το Guildhall School of Music and Drama κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Εικαστικές Τέχνες. Κατατάσσεται #1 σε The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου (Music). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Guildhall School of Music and Drama.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Guildhall School of Music and Drama κατατάσσεται #29 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Λονδίνο και #128 μεταξύ πανεπιστημίων σε Αγγλία. Δες όλες τις κατατάξεις του Guildhall School of Music and Drama.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Guildhall School of Music and Drama κατατάσσεται #128 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Αγγλία και University of Oxford κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Λονδίνο. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.